Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megosztaná velem az a pozitív...

Fla Von kérdése:

Megosztaná velem az a pozitív tapasztalatait, aki jó véleménnyel van az MLM-ről, vagy esetleg nincs bent egyikben sem, de mégis érdeklődik?! (Negatív, vagy leszólás NEM érdekel)

Figyelt kérdés

2013. febr. 11. 15:14
1 2 3 4 5
 11/42 anonim válasza:
16%
2 éve ismerem az MLM műfaját. Imádom!!!!
2013. máj. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
Igazából aki MLM-re adja a fejét, annak érdemes többet meghallgatni mindenképpen, mert már én is találkoztam eladhatatlan termékekkel és sok átveréssel, mire megtaláltam a mostanit :) na meg az MLM cégek 0,8%-a éri meg a 10 évet, szal okosan és mindent elolvasni, mielőtt bármi aláírtok! :)
2013. okt. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
66%

Kedves kérdező,

Miért hazudozol hogy nem toborzol itt, mikor a címedben ez található hogy "...vagy esetleg nincs bent egyikben sem, de mégis érdeklődik?!". Komolyan, ennyire hülyének nézitek az embert? ha én ideírtam volna hogy nem vagyok benne egyikben sem, de érdeklődök, már nyomtad is volna a privátot, te hazudozó kis gyökér.

Tudom, hogy már nagy sz*rban vagytok mert már nem tudtok kit bepalizni, tudom hogy nem könnyű az élet ha iskolázatlan, nyelveket nem beszélő kis senki vagy akinek mások átkúrása jelenti az egyetlen megélhetési forrás, de hidd el, mi nem rokkantnyugdíjasok vagyunk akiknek belehazudhatsz az arcába ahogy azt nap mint nap teszitek, mi utána tudunk nézni dolgoknak.

Végtelen örömmel tölt el mikor valami MLM-es kis hernyó itt akar toborozni, mert nyilvánvaló hogy sz*rban van. Húzzál vissza a suliba, tanulj piacképes szakmát, és valami életed is lesz. Az MLM-korszak már lehanyatlott. 2000 körül még sok naív idióta volt, mostmár elkéstetek. :D :D :D

2014. jún. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
18%

Óh jajjj. Nem semmi negatív válaszok. Piacképes szakma? Én azt csinálom,és mellette pedig hálózatépítést. Bepalizni? Jézus Mária.Minek? Ilyet csak egy buta ember mond. Azt sem tudja miről beszél,csak fröcsög össze-vissza.Nem tudom hogy a többi cégnél hogy van,de konkrétan nálunk még a regisztrációs díjra/ami egyébként nem egy nagy tétel,8100Ft/még erre is pénz visszafizetési garancia van,ami 6 hónap! Az összes termékre van 3 hónap! Az tudod mit jelent ember? Ha nem tetszik az üzlet,akkor is díjmentesen kipróbálhatod fél évig,és ha valamelyik termék nem tetszik,még ha a felét is elhasználtad,akkor is visszakapod a pénzed. Próbálj már visszamenni a hipermarketbe 2 hónap múlva,hogy az ott vásárolt mosópor nem tetszett,és követeled vissza a pénzedet! Vagy hogy a szappannak nem tetszik az illata,de már használtad. Ember,te tudod milyen komoly dolog ez,hogy ez a cég ahol vagyok,ilyen garanciát vállal? Ez a fajta üzlet nem kötelező senkinek,főleg akkor nem,ha ennyire hiszel a munkád értékállóságában a cégednél. Vagy esetleg ha nyugdíjba vonulsz,aztán a csirkefarhátra sem telik majd. Akit úgy kéne beunszolni,azzal nem is foglalkozunk. Vagy meglátja a lehetőséget,és lelkesen nekivág,és persze folyamatosan segítjük,vagy megköszönjük hogy végighallgatott,és jókívánságokkal elbúcsúzunk.Az ilyen felfogás miatt(mint itt néhány hozzászóló) van az,hogy munkát keres valaki,és odaírja,hogy MLM nem érdekli. Egyébként ilyet meg sem keresnék, Ugyanis,azért kell az elején egy biztos jövedelem,és ajánlatos csak másodállásban csinálni.Sajnos néhányan túllőnek azért a célon és elfelejtik,hogy az MLM szakmában nem vevőket kell fogni, vagy beugratni,

hanem ügyfeleket és munkatársakat kell tudni vonzani, és megtartani.

2014. szept. 7. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
73%

Akárhogy fényezheted, akkor is egy piramisjáték marad. Csak nem az új belépőkből tartják el a régieket (bár erre is van példa), hanem a piramis tagjai használják a termékeket, ezáltal keletkezik forgalom. Ha ez egy jó termék lenne, piacképes lenne, és nem kéne egy ekkora humbug mellé, akkor ott lenne a boltok polcain, és leverne minden más terméket. De legalábbis életképes lenne normál kereskedelmi úton is. Az a termék ami ilyen úton éri el a fogyasztót, és 10-15 ember még leveszi a jutalékát belőle, annak egy neve van: á.t.b.@.s.z.á.s.


Keress máshol balekokat!

2014. szept. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
44%
Utolsónak! Nem én tettem fel a kérdést,én csak válaszoltam egy félreértésre. A piramis és pilótajátékok tiltva vannak Magyarországon is.Tudtad? Aki így kezdi hogy piramisjáték annak fogalma sincs az egészről de elmagyarázom,ha gondolod. Én teljesen más cégnél tevékenykedem mint a kérdező, legalábbis a nevéből adódóan én arra gondolok, hogy ő Avonos. Én a legnagyobb cégnél vagyok,ami 23 éve van Magyarországon,és tudod mit 4 hónapja kezdtem,és olcsóbbra jön ki a háztartásom ellátása ezekkel a termékekkel,mint a boltban kaphatókkal. Sőt azóta azokat a foltokat is ki tudom mosni( nem mindent,de annak nagy részét,ami eddig nem ment),amire eddig azt mondtam hogy ecetes olló. Továbbmegyek.A fiamnak ekcémás panaszai voltak,és mióta áttértünk ezekre a termékekre,ezek megszűntek.Szóval engem nem érdekel hogy kihez kerül a pénzem,a tesco vezérigazgatójához,vagy a tévéreklámba,vagy a reklámot elkészítő céghez,vagy éppen az általad említett piramis csúcsához,ha ezeken én spórolni tudok,és látom a gyerekeimen,hogy azóta nincsen bőrpanaszuk. Lehetne erről vitatkozni,de minek. Nálunk erre van egy etika,hogy így nem keresünk üzlettársat,az interneten,csak kizárólag személyesen. Az Avonnál ez lehetséges hogy megengedett,de oriflamenél biztos hogy lehet. Csak azért írok vissza,hogy én nem a kérdező vagyok,csak egy másik MLM cégnél vagyok. Egyébként annyira más a mi szisztémánk,hogy az Avont és a többit is komolytalannak tartom. Még az FLP az amit elismerek,de nem a szerkezete miatt,hanem a termékei miatt. Egyébként belőlem kiindulva, 5 hónapja ugyanígy gondolkodtam mint te. 3 hónapig kerülgettem az embert aki meghívott,nagy nehezen elmentünk,és mintha egy lámpát kapcsoltak volna fel,azóta ő a szponzorom. és ehhez kellett ő is,mert ha más hív meg,lehet hogy ugyanúgy jövök el,ahogy odamentem. Azért is csodálkoztam hogy a kérdező itt Fla Von néven ilyen kérdéssel próbálkozik. Ez nem működik. Nem is értem mire számított. Visszatérek még a piramisra egy kicsit. Amikor elhelyezkedsz egy cégnél,ott is piramis rendszer van,és te nem igazán tudsz feljebb kerülni,vagy ha mégis,max 1-2 szintet. Itt viszont ha jól csinálod,ez egy gyorsabb folyamat. Egyébként én csak örülök hogy ennyi jól kereső ember van ebben az országban,és tudják hogy a nyugdíjukból is meg fognak élni. Sajnos én nem tartozom ezek közé,és kénytelen vagyok a cégünk termékeit használni,hogy spórolni tudjak. Szia. Attila
2014. szept. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
35%

"Ha ez egy jó termék lenne, piacképes lenne, és nem kéne egy ekkora humbug mellé, akkor ott lenne a boltok polcain, és leverne minden más terméket. De legalábbis életképes lenne normál kereskedelmi úton is."


Az a helyzet, hogy ha van egy gyártó, aki olyan terméket állít elő, ami MÁS, JOBB, mint a bolti társai, akkor elég nehéz dolga van, ha berakja a többi termék mellé a polcokra. Tudod ezeket a termékeket vagy infomercial vagy direkt értékesítés útján lehet eladni. Neked lehet, hogy ez átbaszás, de tudod a legtöbb termék "értékesítéséhez" elég az, ha annyit tud róla az "eladója", hogy "ott van a negyedik sor közepén alul a kifli mellett". Ezek tipikusan ennél különlegesebb termékek.


Amúgy soha nem lehet elvárni, hogy egy termék egyeduralkodó legyen. Tehát nem fog soha semmi "leverni minden más terméket". Az egyén döntése számít. Ha te Citroent vettél, számodra ez a gyártó levert minden más terméket. Így van? Ezzel a Seat átbaszássá vált? El tudod fogadni, hogy másnak más tetszik jobban? El tudod fogadni, hogy nem feltétlenül a te döntésed a legjobb? El tudod képzelni, hogy ha megismernéd a Seat vevő álláspontját, lehet, hogy a tied is megváltozna? Nem kell elfogadnod, nem kell elképzelned. Csak pár kérdés volt. És nem kell megválaszolnod.


Kicsit úgy tűnik, neked szemellenződ van, és nem vagy képes befogadni az új információkat. Túl okos vagy. Ez nem bántás, én is így vagyok amúgy általában, szóval magamra ismerek a reakcióidban... Kicsit próbáld úgy nézni, hogy a másik ember nem aljas, nem átveri a barátait, és nem megtévesztett ostoba, hanem olyan információ birtokában van, aminek te nem. Sokkal jobb így. Ebből a hozzáállásból fejlődhetsz, tanulhatsz. A másikból nem.


Minden jót! ;)

2014. szept. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
36%
Bocsi de szerinted az nem aljasság,hogy azért a tejért amit a boltban veszel 240 Ft-ért /Nem a Szlovák tejről beszélek/,azért a gyártó 70-80Ft-ot kap, Kb 10-20Ftért pasztőrözik és csomagolják,a többit lenyelik a nagyker meg boltok.Ha nem hiszed nézz utána. Így van ez minden termékkel. Egy termék amit megveszel,kb 30% a gyártási költsége, a többi költség azon az úton tevődik rá,amíg eljut hozzád. Mi azért kapunk jutalékot,hogy ezt az információt másokkal megosztjuk. Ha te kapnál az általad említett citroentöl pénzt azért,mert olyan autót vettél,és meg vagy vele elégedve,és ezt még másoknak is ajánlod,szerinted ez rossz lenne? A hálózati kereskedelem a mi cégünknél nem a termék minősége,hanem pontosan az ára miatt alakult ki. Mert így a cég szabályozza az árat,nem pedig a felvásárló. Mert azt láthatod a boltokban hogy milyen árak vannak,és hallhatod a tévében hogy milyen áron vásárolnak a gazdáktól. Szerinted korrekt a kereskedelem?Mikor a dinnyét meg a tejet kiöntik a hipermarketek elé? Akkor vásárolj ott. Engem nem zavar. Az hogy a termékek minőségét firtatod,anélkül hogy azt sem tudod melyik cég termékeiről van szó,az téged jellemez. Ha 3 hónap pénz visszafizetési garanciát ad minden egyes termékére,még akkor is,ha elhasználtad a termék jelentős részét,akkor az rossz lehet? csináld meg a tesco-val,hogy holnap veszel nála mosóport,és mondjuk novemberben vidd vissza,hogy nem vált be a mosópor,de már elhasználtad a felét,szerinted mit fognak mondani? Szerinted merne bárki ilyen garanciát vállalni,ha gagyik lennének a termékei? Ha így lenne,nem is merném ajánlani,mert csak nekem lenne ez nyűg. Látod,irkálsz,de nem gondolkozol.
2014. szept. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
Ja az nem az utolsó előttinek szólt,a citroent csak példának hoztam fel én is.
2014. szept. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
77%

Ezeket a litániákat ember nem olvassa végig, én sem. Az viszont biztos hogy az MLM azokat a balekokat vonzza, akik nem értenek semmihez, és inkább nekiállnak az ismerőseikre tukmálni mosóporokat, meg csipkecsoda gyógyteákat:


https://www.youtube.com/watch?v=EUmO0btOZ3M


Aki szeretné így porig alázni magát, az tegye. Lehet avonozni, lavyilozni, aloe first, oriflame, meg egy rakat egyéb szirszar van még. Ha azt hiszed hogy ebből neked nyugdíjad lesz, akkor gratulálok. Inkább elkezdenél valamit tanulni, amivel tudsz dolgozni. Ez a léhűtők kenyere. Jellemzően pár hónap, max 1-2 év és ki is kopnak az emberek belőle. Egy ismerősöd sem fog tőled venni mosóport évekig. Egyszer kisegít könyörületből, aztán veszi a boltban mint minden normális ember. A másik fajta termék meg a full lehúzós méregdrága kamucucc, mint a lavyl. Ha vesz is egy ismerősöd egyszer kétszer két deci vizet tízezerért, nem gondolod, hogy majd nyugdíjas korodig lehúzhatod. MLM = rövid távú bukta. Lehet próbálkozni, de csak időpocsékolás.

2014. szept. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!