Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt e valakinek pozitív...

Volt e valakinek pozitív eredménye Afp-n a 21-es és a 18-as triszómiára is (21-es 1/123,18-as 1/20), és mégis egészséges babája született? Hétfőn megyek amniocentézisre. Annak mennyi idő múlva van eredménye?

Figyelt kérdés

#AFP #pozitív #18-as triszóma #21-es triszóma
2013. jan. 5. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:
44%

Afp-n 21-es és 18-as triszómiát mióta néznek? :O Ilyenről még nem is hallottam...

Amnionak egyébként 3 hét, mire megvan az eredménye (nekem SoteI-en vették le, és 3 hét múlva lett meg az eredmény - addigra már 21 hetes voltam, szóval szép lett volna, ha akkor derül ki, hogy beteg a baba...) :S

2013. jan. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt en sem ertem, hogy neztek afp-vel a 21-est meg a 18-ast. Nekem csak egy ertek volt, afp pozi volt (talan 0.74 volt?), es a negyes teszt is pozi volt (ezt plusszba kertem, nem mindenkinek csinaljak), 1:94 down korra. Amnio eredmenye 4 het volt, de en mar harom het utan hivogattam oket es megtudtam telefonon, hogy minden rendben. Az amniotol pedig ne felj, ha felsz, nem faj, csak mint egy vervetel. Hova mesz?
2013. jan. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A 21-es triszómia a Down-kór, a 18-as az Edwards kór és még nézik a velőcsőzáródási rendellenességeket. Ezt a 16 hetes vérvételből szűrik ki, de úgy hallom ez egy nagyon elavult módszer. Amúgy igen nálunk kb. 20 hetesen veszik el a babát, ha baj van és kéred a terhesség megszakítást, sajnos.
2013. jan. 5. 16:42
 4/5 A kérdező kommentje:
Ma voltam amnion, szerencsére hamar ment és nem is fájt. Nem bántam meg, h rászántam magam. Mostmár csak az eredmény miatt izgulok, de mindenhol bíztattak, h nem látnak az uh-on semmi rendellenességet.
2013. jan. 7. 18:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Majd ird meg az eredmenyt! Nekem se lattak elterest az ultrahangon, minden rendben lett :)
2013. jan. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!