Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megosztaná velem az a pozitív...

Fla Von kérdése:

Megosztaná velem az a pozitív tapasztalatait, aki jó véleménnyel van az MLM-ről, vagy esetleg nincs bent egyikben sem, de mégis érdeklődik?! (Negatív, vagy leszólás NEM érdekel)

Figyelt kérdés

2013. febr. 11. 15:14
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
72%

"Szóval azon még gondolkozz el, hogy mit mondanál annak, akinek tényleg bejön? Aki tényleg emberek százainak, ezreinek változtatja meg pozitív irányban az életét? Lehet, hogy a saját gyereked lesz ilyen."


Van gyerekem. Ha bele akarna vágni ilyenbe ezekkel az érvekkel, nagyjából azt mondám neki, mintha azzal állna elő hogy profi kosaras lesz, vagy rockzenész. Százával lehet sorolni, azokat akiknek bejött Jordan, Hetfield, és milliószámra, akiknek nem!!! És ez a lényeg,m nem számíthatsz arra hogy benne leszel az 0,1%-ban és király életed lesz. Ez a légvárépítés, amiről már írtam. Szerintem nem a fafejűség jellemzője, ha valaki a 99,9%-ra tesz, és nem a 0,1%-ra.

2014. szept. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
37%

"Van gyerekem. Ha bele akarna vágni ilyenbe ezekkel az érvekkel, nagyjából azt mondám neki, mintha azzal állna elő hogy profi kosaras lesz, vagy rockzenész."


Hát... Sajnálom. Az én szüleim azt tanították nekem, hogy bármit elérhetek az életben, mert képes vagyok rá. Én is ezt tanítom a gyerekeimnek. Őszintén hiszem, hogy képesek. Szerintem a profi kosarasok és a rockzenészek szülei is bátorították a gyerekeiket. Mondjuk az igaz, hogy az ilyen szülő ritka, kb. 0,1%...


Ráadásul mind a zenészséghez, mind a profi sporthoz tehetség kell. Az MLM-hez meg csak szorgalom és kitartás.


"És ez a lényeg,m nem számíthatsz arra hogy benne leszel az 0,1%-ban és király életed lesz."

CSAK RAJTAD MÚLIK, hogy mit érsz el az életben. Ha nem így gondolod, áldozat vagy.


"Szerintem nem a fafejűség jellemzője, ha valaki a 99,9%-ra tesz, és nem a 0,1%-ra."

Az emberek 99,9%-a úgy gondolja, hogy vele az élet megtörténik. A 0,1% meg úgy, hogy ő alakítja az életét. Tehát ha arra kell fogadnom, hogy neked milyen életed lesz, persze, hogy megyek a statisztika után. Ha bárki más a kérdés, ugyanez. De ha az ÉN életem a tét, azt ÉN befolyásolom, és magasról lesz.rhatom, hogy mi a statisztika. Nekem egy életem van, és abból az egyből egy király élet! A sikerarány 100%.


Tehát nem fafejűség, igazad van. Hanem áldozati gondolkodás, áldozati hozzáállás. Ha rajtad múlna, senki nem lenne profi sportoló, senki nem lenne rockzenész. Minek elkezdeni edzeni, a statisztika ellenünk dolgozik, nem? Mindenki szürke és átlagos lenne. Őszintén örülök, és hálát adok, hogy vannak nem szürke emberek is...


Kezd körvonalazódni a rólad alkotott kép... "Ugyan, gyerekem, hagyd már, hogyan is lehetnél pont TE profi sportoló! Üljél vissza a seggedre, tanulj rendes szakmát, keress jó munkahelyet, dolgozd végig az életed, és éld ugyanazt a szürke életet, mint a szüleid!" Gratulálok!

2014. szept. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarsz ennyire izzadságszagúan engem tenni a középpontba? Ha elejtett információmorzsákból összerakod hogy én egy sz@rember vagyok, attól az MLM jó lesz? Hogy kerülök én középre?
2014. szept. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

# 33/33 "Küldtem itt üzenetet pár embernek, foglalkozik-e még MLM-mel. Kár hogy egy se írt vissza. "



Én is küldtem neked. Elment a bátorságod? :)


Ugyanaz áll benne,mint a 25/33-as hozzászólásomban. Várj megismétlem,ne keresgélj.



"Ember 3 szakmám van.:) Halál komolyan.Jelenlegi fizetésemből elég jól megélünk.De,kipróbáltunk valami újat,bevált.Mi ezzel a gondod? Még nem keresek annyit vele,mint a jelenlegi foglalkozásommal,de már közelít. Te mit teszel azért hogy több legyen? Bejársz túlórázni? Igen,abban egyetértek,hogy az mlm-ben is vannak gagyik. Pl: az avont sosem csinálnám. De ezek a termékeket,amiket jelenleg használok,bármikor összehasonlítom,bármelyik boltban kapható termékkel,hatékonyságban is,és ár/érték arányban is. Írj rám egy privit, és találkozzunk valahol,és kipróbáljuk. Én viszem az én termékeimet,te hozd azokat,amiket te használsz. Akkor kiderül,hogy ki is a balek.:) Állok elébed bármikor. Van merszed hozzá? Vagy csak itt téped a szádat?"

2014. szept. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
Ott a válasz a 29-es kommentben. Mihez kell bátorság?
2014. szept. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
Hát ha azt válasznak szántad,akkor elég gagyi. Tudod azt már az elején megtanítják,hogy aki tenni akar,az a megoldást keresi,aki nem,az a kifogást. Te sem vagy más,csak egy gyalázatos kifogásgyáros. Tényleg sajnállak. De nem csak téged,hanem a környezetedben élőket is. Csak sajnállak,de nem haragszom rád. Azért nem,mert ami képet belinkelek,azon a baloldalon helyezkedsz el te is valahol. És sajnos a baloldalon lévők /nem politika/,sohasem fogják megérteni,a jobboldalon lévők gondolkodását,vagy legalábbis nehezen.Tőlem ez volt az utolsó válasz,mert igen,tényleg elkövettem egy hibát. Elkezdtelek győzködni. És nálunk aranyszabály az,hogy nem győzködünk senkit,csak lehetőséget ajánlunk. Aki ezt a lehetőséget nem látja,azzal úgysem tudunk mit kezdeni,marad az ábra szerinti baloldalon. Lehetőséget adtam,hogy találkozzunk.Te kifogással érveltél. Az egész életedben csak a kifogásokat fogod keresni. És ha egyszer valamiért a munkahelyedről utcára kerülsz,ami persze a mai világban elképzelhetetlen ugye? Majd akkor gondolkozz el,hogy még egy kis szint is jó lenne,bármelyik mlm cégnél,amíg mondjuk új munkahelyet találsz,ha találsz. Szóval ezzel az utolsó hozzászólásommal búcsúzom is tőled,további sikerekben gazdag kizsákmányolásmentes alkalmazotti életet kívánok neked. Szia! [link]
2014. szept. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

"Miért akarsz ennyire izzadságszagúan engem tenni a középpontba? Ha elejtett információmorzsákból összerakod hogy én egy sz@rember vagyok, attól az MLM jó lesz?"


Nem, az MLM-et nem a te gondolkozásod teszi jóvá, vagy rosszá. Nem is az enyém. Ugyanaz a dolog egyszerre lehet jó és rossz. Nekem jó, neked rossz. Érdemes tehát észrevenni, hogy a gondolataink fognak minősíteni dolgokat, eseményeket, gondolatokat. Elvitték a lottó 5-öst. Ez jó, vagy rossz? Neked rossz, a nyertesnek jó. Esik az eső. Jó, vagy rossz? Parasztnak jó, strandolónak rossz. Az MLM lehetőséget ad embereknek, hogy tőke és kockázat nélkül vállalkozzanak. Ez jó, vagy rossz? Ez nekünk jó, neked rossz. Hogy neked miért rossz, azt nem értem mondjuk, de elég, ha te érted. Az a baj, hogy nem mindenki lesz sikeres benne? Ha eldönteném, hogy golfbajnok leszek, tudnám, hogy lehetséges, és téged, mint a barátomat invitálnálak, hogy csináljuk meg együtt, akkor már a golfozás is átverés lenne? Csak azért, mert te mégsem lettél bajnok? :) OK, golfban tényleg csak egy bajnok lehet... De MLM-ben a barátommal együtt is lehetek a csúcson... Sőt. Igazából csak vele. Ha neki nem sikerül, nekem sem. Nyilván olyanokat keresünk, aki elhiszi magáról, hogy bajnok lehet, és bajnok is lesz. Ezek az emberek tipikusan nem a te fajtád. De szerencsére vannak elegen.


Amúgy ne legyél ennyire egocentrikus. Nem rólad, hanem a hozzád hasonlóan gondolkozókról beszélünk. Hogy is beszélhetnénk rólad, azt sem tudjuk, ki vagy. Eleve felesleges személyeskedni egy anonim fórumon... Amikor rólad beszélek, arról az emberről beszélek, aki magára ismer a közölt gondolataid alapján.


És nem, nem vagy sz.rember, csak más vagy: nincs hited, önbizalmad, áldozatként gondolkozol, és ezt adod át a gyereke(i)dnek is. Attól még lehetsz becsületes, szorgalmas, megbízható, kitartó, okos, tisztelettudó, bátor és megértő is! Talán becsületesebb, szorgalmasabb, megbízhatóbb, kitartóbb, okosabb, tisztelettudóbb, bátrabb és megértőbb vagy az átlagnál. Talán nálam is. Nem tudom. Nem is érdekel. A lényeg, hogy nem vagy sz.rember. Csak más vagy.


Amúgy ez volt az összes válaszod a feltett kérdésekre?

2014. szept. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

Amúgy ma pontban fél kettőkor hallottam a következő történetet: egy fiatal srác focista akart lenni. A suli nagyon nem érdekelte, csak a foci, csak a foci. Egyáltalán nem akart tanulni. Odáig jutottak, hogy napi két edzés, a szülők kivették az iskolából, magántanuló lett. Mára Belgiumba szerződtették, ott focizik.


Na most kérdem én: ha a te gyerekedről van szó, vállalod a kockázatot? Kiveszed a suliból a gyereket? Engeded napi két edzésre suli helyett? Mi van, ha nem jön be? Mi van, ha ő a 99.9%-ba tartozik? Bukta. De nem. Ennek a gyereknek az esélye nem 0.1% volt, hanem 100%. Mert eldöntötte, és támogató szülei voltak. A te gyerekednek nincs esélye, mert nincsenek támogató szülei. Elveszed a gyereked esélyét a különleges élettől.


A langyos vízbe kényszeríted. Olyan szürke életbe, mint a tied. "Nekem jó volt, ez a biztos, csináld te is ezt, fiam/lányom!"


(Nem személyeskedés, ne érts félre...)

2014. szept. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%

És hallottál arról a srácról akinek mindene a foci volt, hanyagolta a sulit, és csak a foci, meg a foci, és kiderült 22 évesen hogy már az NB2-be se igazolja le senki, és most 30 éves és a szülei nyakán él, akik rokkantnyugdíasok? Róla nem hallottál, és a másik több ezerről sem.


De sarkítsuk ki a példát még jobban, hátha megérted, mi a realitás. Odaáll a gyereked hogy lottózásból fog élni, hiszen se szeri se száma lottónyerteseknek. Csupa vidám sztori mind, és mindig pénzben dúskálás a vége. Megkapja a támogatásodat? Nem kell tanulnia, hiszen a lottónyeremény mellet minden fizu eltörül?


(amúgy pedig ha ilyenekkel nyugtatod magad, hogy ezen a véleményen csak áldozat típusú, szürke egerek lehetnek, aki sanyargatják a gyereküket, akkor hajrá. gondold ezt. :) )

2014. szept. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

"Odaáll a gyereked hogy lottózásból fog élni"


Ilyen, amikor a kitartó munka eredményét valaki összehasonlítja a szerencsével... Nyilván Michael Jordannek is csak szerencséje volt... Kvázi lottózott... Durva, hogy ott ült a parkban, mint minden nap az addigi unalmas életében, és egyszer csak beütött a lottóötös, és meglátta magát a címlapokon! A dolga csak az volt, hogy felvegye a pénzeket. Így képzeled a történetét?


Amúgy igen. Határozott véleményem, hogy ilyen véleményből nem születik semmi említésre méltó. De említs egy példát, ha gondolod. Legyen sportoló, vagy rockzenész... aki csak úgy véletlenül egyszer a csúcson találta magát, pedig sosem hitt benne, hogy neki sikerülhet... Semmit nem tett érte, csak várta a sült galambot, mint aki lottózik.


Egy videó neked: https://www.youtube.com/watch?v=nPU5bjzLZX0

2014. szept. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!