Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szeretnek külföldön dolgozni....

Szeretnek külföldön dolgozni. Milyen nyelv kell ahhoz, hogy Ausztriába mehessek és mik a feltételek?

Figyelt kérdés

2013. febr. 14. 11:53
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
1 és 7 köszi!
2013. febr. 14. 19:28
 12/17 anonim ***** válasza:

szerintem tanulj kínaiul. az is világnyelv.

esetleg lengyelül. azt sem csak Lengyelországban beszélik.

de ha már beszélsz angolul és oroszul, sőt, azt is tudod, hogy ezeket nem csak a saját országukban beszélik, akár itthon is maradhatsz (hidd el, te jobban jársz), hiszen itt is beszélik.

2013. febr. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
77%

Végül is igazad van Világ nyelv az angol, és az orosz nyelv. Ezen kívül világnyelv a német, francia, spanyol, kínai is.

De ez nem jelenti azt hogy a világnyelvekkel bárhol a világban boldogulni is fogsz tudni.

Ausztriában a német nyelv az amit mindenki használ. Végül is az az ország nyelve. Jó pont ha tudsz angolul, kínaiul vagy oroszul, ha mondjuk tolmács akarsz lenni. De ha egy hétköznapi melóra vágysz akkor németül kell tudnod..Az orosz világnyelvre csak pislognának.

Jó magam voltam már több országban és bármily meglepő dolgot mondok neked, de sok helyen az angol nyelvel sem mentem semmire. PL: Olaszországban. Ott kábé annyian tudnak angolul mint kis hazánkban.. Sokan nem tanulták így nem is értik az angol nyelvet. Vagy amikor Mexikóban voltam. Senkivel nem tudtam angolul kommunikálni. Mivel ők nem tudtak angolul én spanyolul így a kézzel-lábbal mutogatás vált be.. Oda hiába mentem volna dolgozni, nyelvtudás nélkül sehová nem vettek volna fel (igaz turistaként voltam)

Szóval lehet hogy az orosz világnyelv de kevés országban boldogulsz vele..

Nem akarlak megbántani, de még ha nyersen is válaszoltak a többiek valahol igazuk van..Gondolom elszakadt a cérna hogy ennyire butának tetetted magad (én csak remélni tudom hogy nem vagy ennyire buta, hogy azt hidd orosszal a világon bárhol boldogulhatsz mert világnyelv..)

Egyébként kipróbálhatod élesben. Keress otthon úgy munkát hogy csak oroszul tudsz.. Nem fogsz kapni..

2013. febr. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
77%

A Hollandok 99 szazaleka szinte anyanyelvi szinten beszel angolul, a gyerekeket nagyon intenziven oktatjak es a filmek is angol nyelven, holland felirattal mennek a tv-ben. Megis nagyon nehezen kapsz munkat az angollal, akarhova mentem az elso kerdes az volt hogy hollandul beszelek-e es ha nem akkor menjek vissza ha megtanultam.

Ennyit a vilagnyelvekrol.

Azt meg nem tudom milyen logika menten vezetted le hogy az Osztrak beszel oroszul. Az eg vilagon semmi kozuk egymashoz.

2013. febr. 15. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

oké, nem szeretném folytatni ezt a vitát! én tudom,hogy orosszal semmit nem érek (nem is arról van szó,mert azt a nyelvet sem tudom rendesen) csak feltettem egy kérdést,erre leszólnak milyen buta vagyok!... az ember nem attól okos,mert úgy születik,hanem mert kérdez és tanul tudtommal. azt pedig én eldöntöm,hogy itthon maradok-e vagy megyek,nem kell hozzá segítség,köszi! egyébként meg 21 vagyok és bőven belefér egy nyelvtanulás,ennyi evésen nem szeretnek úgysem kimenni külföldre, mert "gyereknek" néznének és ott vernének át,ahol tudnak...

köszi az ÉRTELMES válaszokat!

2013. febr. 15. 10:34
 16/17 anonim ***** válasza:
69%

A kerdesed: "szeretnek kulfoldon dolgozni."

Az utolso valaszod:"nem szeretnek ugyse kulfoldon dolgozni"


Koszonjuk az ertelmes kerdesed!

2013. febr. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

drága digo...

melyik része nem érthető annak,hogy nem aktuális a kérdés???

am meg azt mondtam, most nem,nem pedig azt hogy egyáltalán! értelmezz aztán okoskodj! vagy még jobb!... maradj csendben! az jobban áll neked! :)

2013. febr. 15. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!