Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi munka keresés!?...

Külföldi munka keresés!? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A külföldi munkalehetőségek között keresgélek egy ideje, szezonmunkát szeretnék vállalni, gyümölcsszedés, vagy valami hasonló. A munkaközvetítők hirdetéseiből van a legtöbb. Azt szeretném kérdezni, hogy akik már voltak kint, azok, hogy találtak munkát? Munkaközvetítőn keresztül, vagy ismerősök által, vagy neten a munkaadó hirdetett?

Ha a mezőgazdasági munkával kapcsolatos tapasztalataitokat is leírnátok, nagyon hálás lennék.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. febr. 22. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Bár én nem dolgoztam még szezon munkában (gyümölcsszedés) de 2 kedves ismerősöm igen. Ők minden évben mennek ki Hol Angliába, hol Németországba gyümölcsöt vagy zöldséget szedni. Ismerős útján jutnak ki, ezt pontosan tudom..Szóval nem hirdetés útján.
2013. febr. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi voltunk kint Angliában a barátommal még a nyáron. Mivel a nyelvtudásunk nem volt olyan jó hogy magunktól vágjunk neki, így egy román közvetítőcégen keresztül mentünk ki, akik egy angol céghez közvetítettek minket. Megjegyzem, pénzt nem kértek a közvetítésért, ezért is tetszett meg leginkább az a módja a kijutásnak, sajnos ritka az ilyen hogy ne kérjenek el sokszor százezreket csak azért hogy foglalkoznak veled. A magyarországi tájékoztatón arról volt szó, hogy epret fogunk szedni, busszal kellett mennünk, repülővel nem lehetett mert "nehogy valaki ne találjon oda" 27 órás volt az út, azt is ígérték hogy ha odaértünk Doverbe ott fognak várni minket a farmtól stb...szóval amiket ígértek azok nem igazán váltak valóra úgy ahogy kellett volna. Mikor odaértünk nem várt minket senki, azt hittük most mehetünk egyből haza, aztán kiderült hogy a román és az angol cég elfelejtett órát egyeztetni és mivel egy órával tolódik ott az idő a mi időzónánkhoz képest, kellett várnunk egy órát valami pályaudvaron. Utána egy kb 1-1,5 órás út következett a szállásunkig, de az a látvány ami az érkezés pillanatában fogadott minket nem volt túl felemelő. Le se akartunk hirtelen szállni a kisbuszról mert egy putrihoz hasonló "telepen" volt a szállás. Igazából mikor már jobban megvizsgáltuk nem tűnt annyira szörnyűnek, lehetett fűteni, főzni, volt wc is a kis bungallónkban szóval a szállás hátránya max annyi volt h a zuhanyzó a camp másik felében volt egy nagy konténerben, de ki lehetett bírni. A munka, mint pár nappal később kiderült, nem eperszedés, hanem málna. Először nem örültünk neki - akkor még nem tudtuk később mi vár ránk - szóval pár nappal később elkezdtünk dolgozni a málnaföldön. Nem volt egyszerű, főleg h az ember kezét össze-vissza kaszabolják a tüskék, kesztyűt nem kaptunk, csak a folyamatos "faster, faster" -t. Második nap már fegyelmit kaptunk, mert nem szedtünk elég gyorsan...hozzáteszem, mindent beleadtunk, nem szórakoztunk munka közben ami tőlünk telt azt megtettük, de nem volt elég, aztán hamarosan jött a második majd a harmadik fegyelmi is. A 14 emberből akik együtt kimentünk rövidesen senki nem maradt ott. Megjegyzem ekkor az egy havi munkánkért semmi fizetést nem kaptunk, de az angol cég képviselője kiszúrta a szemünket 100 fonttal csak h maradjunk csöndben és ígéretet tett hogy hamarosan a többit is utalni fogják. Ezután az angol cég, hogy "segítsen nekünk" átvitt 3unkat egy másik farmra 300 km-rel odébb. Ekkor derült ki hogy az előző farm és szállás gyerekjáték volt ahhoz képest ami ott várt minket. Kaptunk 3an egy szobát, amiben volt 2 emeletes ágy, egy asztal székekkel, egy mikró és egy hűtő tele kosszal és ficergő kis kukacokkal. A szoba dohos, vizes, büdös volt, fűteni nem lehetett, ok hogy vittünk hálózsákot de volt hogy a hálózsákban is dideregve ébredtem reggel. A fürdő természetesen itt is az udvar másik végében volt, csak itt annyi különbséggel, hogy nem mindegy mikor mentünk fürödni ugyanis 5-6 után nem nagyon volt már melegvíz. Aki este 7-8ig dolgozott az megszívta. Itt ráadásul még a wc is messze volt, teljesen jó érzés volt szakadó esőben szaladgálni át a bungallók között egy pisilés reményében. Aztán következett a munka. Na itt már tényleg epret kellett szednünk. Kaptunk egy "sledge" nevezetű, gyerek fürdető kádhoz hasonló kis edényt ami később arra szolgált hogy a földön termett eper sorai között kellett tolni, erre rá kellett raknunk rekeszeket amibe a kis átlátszó tálak voltak amiben pl tescoban is lehet kapni az epret. A kis kádunkba a rossz epret kellett beleszórni (túl kicsi, rohadt, csigarágott, stb) a tálkákba meg persze a jókat, dekára pontosan minden tálba ugyanannyit. Az eperföldeken ameddig a szem ellátott csak eper ültetvény volt, kb 60-70 ember, és egy db mobilwc...gondolhatod milyen állapotban...ja, és mivel nőből vagyok, szükségem lett volna szemetesre is néha napján, na ezekben a wckben persze az sem volt. Ha éppen eleredt az eső akkor is szedni kellett, ha pont szünet volt akkor állva néha a szakadó esőben kellett kajálni. Arról a temérdek sárról még nem is beszéltem ami ott volt...vettem itthon gumicsizmát mielőtt kimentünk mert direkt kérték h legyen mindenkinek...na ez a gumicsizma nem bírta ott sokáig, igaz h nem volt egy minőségi darab de több helyen megtört aminek az eredménye az lett hogy 8-10 órán keresztül folyt át a hideg vizes sár a lábamon.Szabad napunk ritkán volt így nem tudtam venni újat sem. Sem idegileg sem fizikailag nem bírtuk tovább, úgyhogy felmondtunk. Itt rendesen kifizettek minket, de ekkor az előző helyről még mindig nem kaptunk pénzt csak kifogásokat. A csapat másik fele akik ottmaradtak az előző helyen elmentek a rendőrségre feljelentést tenni, de mivel nem angolok azt a választ kapták hogy fele annyi joguk sincs mint egy angolnak, így hát a feljelentéssel akár ki is törölhették...

Mi a londoni magyar nagykövetséghez fordultunk hogy segítsenek mert úgy néz ki hogy palira vettek minket. A nagykövetség válasza az volt hogy " Ez nem az ő hatáskörük és nem tudnak segíteni." A vége az lett a sztorinak hogy a pénzünk egy részét sikerült megkapnunk, de kb 100 fonttal kevesebbet mint kellett volna. Akkor már nem érdekelt semmi csak hogy menjünk haza. Úgyhogy újabb 30 óra körüli utazás vette kezdetét kishazánk felé.

Összességében elmondanám hogy nem Angliával semmi bajom sincs, az angol emberek hihetetlenül segítőkészek és kedvesek, a táj nagyon szép, szóval a munkát leszámítva nagyon jól éreztük magunkat. A baj a bevándorlókkal van. A cég amit angol cégként emlegettem igazából lengyelek sokasága alkotta, a farmon bolgár, román és lengyel főnökök voltak, a többi munkás pedig lengyel, román, bolgár, litván, kínai, szlovák stb.

Hát "dióhéjban" ennyi a véleményem és tapasztalatom a külföldi mezőgazdasági munkáról. Remélem tudtam segíteni. Az biztos hogy én még egyszer mezőgazdasági munkára nem megyek, Angliába még szeretnék visszamenni, de inkább mosogatni vagy takarítani mint ezt a szenvedést átélni még egyszer. Ha mégis belevágsz, akkor nagyon sok sikert kívánok és még több kitartást!

Bocsi ha nagyon hosszúra sikeredett és köszönöm annak, aki végigolvasta! :)

2013. febr. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves második válaszoló, köszönöm, hogy ilyen részletesen leírtad, nagyon hasznos volt! Azt nem gondoltam volna, hogy ennyire embertelen körülmények vannak... Ha megkérlek, akár priviben eltudnád küldeni a közvetítő cég nevét, amelyik által kimentetek? Sok közvetítő cég hirdetését láttam már, de mindenhol komoly összegeket kellene fizetni. Lehetséges, hogy én is körülnézek inkább a takarítás, mosogatás és minden egyéb munka terén. Remélem nektek is kialakul és találtok egy jó munkát! Sok sikert kívánok!

2013. febr. 23. 13:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok...Szerintem ha van akivel kimenj akkor nem kell sok minden hozzá, lényeg hogy tudj kommunikálni angolul és legyen annyi pénzed amiből egy-két hónapig megélsz. Ez az ami nem egyszerű mert ehhez is kell minimum 2-300.000 ft hogy ne kelljen munka és pénz nélkül hazajönnöd. A többi közvetítőről nem sok jót hallottam, hiába csengeted ki nekik a százezreket sokszor magadra hagynak vagy éppen a beígért szállás sem található stb. Az a legbiztosabb ha itthonról elintézed a szállást, kimész, ott bankszámlát nyitsz, elmész egy job centerbe regisztrálni és járod a helyeket ahol szívesen dolgoznál, leadod az önéletrajzodat. Azt vettem észre hogy aki kimegy az magára van utalva. Mikor kint voltunk próbáltunk segítséget kérni ismerősöktől, régi "barátoktól", de ilyenkor mindenkinek fontosabb a saját kis élete mint az ismerősnek akár csak egy telefonszámot is megadni :/ Úgyhogy arra készülj fel hogy mindent magadnak kell intézned. Ha még nem voltál külföldön akkor ez kicsit ijesztően hangzik, de nem olyan vészes, az angolok tényleg megértőek és segítenek ha tudnak, legalábbis nekem ez votl a tapasztalatom. :)
2013. febr. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Kedves #2/3-as!


Hát ez nem semmi amin keresztül mentetek,le a kalappal!

Én is szeretnék kimenni dolgozni,van is némi angol nyelvtudásom,szóval eladni nem tudnának,de ez tényleg igaz,

ha kimész külföldre jó ha van az adott ország nyelvtudása

különben átvernek föleg jellemző a kelet europaiakra,

én is annyi rém történetet hallottam.

Köszi hogy megosztottad részletesen a tapasztalatodat.

Kívánok neked jobb lehetőségeket!!

2013. febr. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! Kedves második válaszoló, nagyon tanulásgós volt a történeted! Ez a keresgélés és szervezkedés nem lesz könnyű, de ha már eldöntöttem, akkor valahogyan meg is oldom! :)
2013. febr. 23. 13:52
 7/8 jboz ***** válasza:
Sziasztok! Több ismerősöm is volt kint angliában közvetítő által és mennek az idén is de már nem kell fizetni a közvetítőnek mert megállapodtak a farm tulajával,és már ő hívta őket,hogy mikorra menjenek.Többen is járnak ki több éve a cég által és csak jókat hallok.igaz először egy kissé sokba van,de bőségesen megtérül.Én is belevágok,nekem május végén kell utaznom.
2013. ápr. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves Angliába készülő válaszoló.

Légyszi ha tudod, írd meg nekem akár priviben a közvetítő elérhetőségét, ha megbízható én is felkeresném.

2013. ápr. 16. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!