Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van értelme olyan hirdetésre...

Van értelme olyan hirdetésre beküldeni életrajzot, ahol kb. egy hét van a jelentkezési határidő és a munkába állás közt?

Figyelt kérdés
Egy hét alatt tuti nem tudnak minden pályázatot elolvasni, behívni. Ezek vajon már rég kiosztott helyek?

2013. febr. 24. 20:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos... Általában kis létszámú, leterhelt cégeknél fontos, hogy a kieső embert minél hamarabb pótolják. Nálunk pl 2 pozícióra is így keresünk jelentkezőt. Van elég pályázó, nem kell, hogy foglalkozzunk a "2 hét múlva eszébe jut és beküldi" emberekkel.
2013. febr. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Ha meglenne már a jelölt az állásra, akkor nem hirdetnének. Ez egy óriási tévhit az emberek részéről, hogy a cégeknek hirdetni kell. NEM!!! Semmi nem kényszeríti őket erre, nem szegnek törvényt, ha a sógorkomát veszik fel egy munkakörbbe. A hirdetés meg pénzbe kerül, minek költenének feleslegesen????
2013. febr. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
..és ez igaz a mondjuk a.a..a. közigazgatásra is?
2013. febr. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"Semmi nem kényszeríti őket erre, nem szegnek törvényt, ha a sógorkomát veszik fel egy munkakörbbe. A hirdetés meg pénzbe kerül, minek költenének feleslegesen????"


Ez nem így van, állami szervek, nagyobb cégek belső szabályzata sokszor előírja, hogy meg kell hirdetni az állásokat, illetve olykor ennek jogi okai is vannak. Az más kérdés, hogy sokszor megvan az ember előre.


Egy hét alatt végigolvasni? Dehogynem! Egy jelentkezést 5 mp alatt átnéznek, 5-10 embert kiálasztanak, behívnak, abból választanak.

2013. febr. 25. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"A hirdetés meg pénzbe kerül, minek költenének feleslegesen????"


A fentebb említett cégeknél egy álláshirdetés költsége nem tétel.

2013. febr. 25. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Mi pl. ingyen hirdettünk: apródon, startaprón, szuperpiacon, dolgozni.hu-n és a szakmai fórumoldalakon..
2013. febr. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Sok helyen a belső céges policy előírja, hogy hirdetni kell. Sok helyen ingyenes a hirdetés, nem is drága, vannak folyamatosan akciók, pl 2 hirdetés után a 3. ingyenes stb...
2013. febr. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%

Négyes hozzászóló vagyok! Én magam is embereket veszek fel, és állítom, hogy soha nem hirdettünk feleslegesen. Vannak helyek, ahol van ilyen céges policy, de sok helyen meg egyáltalán nincs. És a céges policy-t sem szokás minden körülmények között betartani, különösen, ha több tucat üres hely van, mondjuk egy induló cégnél, vagy bővülés esetén, amikor örülnek a HR-esek, ha minél előbb be tudják tölteni a helyeket így vagy úgy.

Én sok embert vettem fel úgy is, hogy valamelyik kolléga családtagja volt, nem a protekció miatt, hanem mert történetesen megfelelt az állásra, és akkor minek keresgéljünk. Soha semmiféle konfliktus nem volt ebből.

2013. febr. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mindig van értelme MÉG több helyre kiáramoltatni! Sosem tudhatod, honnan jön be. Én egyszer véletlenül egy régi hirdetésre adtam le a jelentkezésem, utólag vettem észre, hogy jó régi. De pár hét múlva felhívtak. Gondolom, újra kerestek embert vagy kiesett egy másik, nem tudom, de jó volt, hogy "félrenéztem". Szerintem ilyenekkel ne is törődj. Ameddig fent van a hirdetés, van esély. Csak leveszik, ha már nem aktuális.
2013. febr. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt az utóbbi időben több olyan eset, hogy hirtelen felmondott valaki és minél gyorsabban kellett a helyére valaki. Legutóbb a múlt héten volt interjú és az illető e héten már meg is kezdi a munkát.
2013. febr. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!