Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van értelme olyan hirdetésre...

Van értelme olyan hirdetésre beküldeni életrajzot, ahol kb. egy hét van a jelentkezési határidő és a munkába állás közt?

Figyelt kérdés
Egy hét alatt tuti nem tudnak minden pályázatot elolvasni, behívni. Ezek vajon már rég kiosztott helyek?

2013. febr. 24. 20:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Van koztetek HR-es, szemelyzetis is?
2013. febr. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha úgy kérdezed, hogy olyan, aki dönt emberek felvételéről, elbocsájtásáról, akkor van...
2013. febr. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Koszi.

Ha megengeded, akkor kerdeznek toletek/toled.


1. Ha nem kertek fenykepes CV-t, akkor is elvarjatok vagy kedvezobben kezelitek azokat, akik kuldenek?

2. Mit gondoltok arrol, aki "vakon" kuld allasra oneletrajzot? Helyesebben, van-e eselye, elteszitek-e talonba?

3. A 2. esetben, milyen jellegu kisero levelet kuldjunk, hogy elnyerje a tetszeseteket?


Koszonom a valaszod!

2013. febr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Akkor én meg válaszolok... (speciálisan főleg minőségbiztositással és minőségellenőrzéssel kapcsolatos csapatot építem, abban van teljes beleszólásom, más területen pl ha főkönyvelőt keresünk vagy supply chain-est, csak a véleményemet szokták megkérdezni abban nem döntök)

1. Nem szoktunk kérni fényképes CV. De ha olyat küldenek egybevetjük, hogy mennyire passzol a leírtakhoz. Mivel nem egy "cicababás" feladatkör 15kilós zöldséges-gyümölcsös kartonokat pakolászni a raklap tetejéről le és fel, ha nagyon ez jön le az önéletrajzból, plusz még a fénykép is azt mutatja, nyilván nem keressük erre a munkakörre. De szép számmal hívunk be fénykép nélküli önéletrajzokból válogatva. Ott elsősorban a szakmai tapasztalatot ill iskoláit nézzük (illetve az önéletrajzot magát, mennyire igényesen van kidolgozva, nem hemzseg-e helyesírási hibáktól esetleg tárgyi tévedésektől)

2. Persze, hogy eltesszük, sőt szelektálva, mert lehet, hogy most minőségellenőri állásra jelentkezett, de nem hívtuk be vagy a személyes beszélgetésig el is jutott (csak volt egy nagyobb szakmai tapasztalattal jelentkező illető) és szimpatikus is volt, annak lehet egy másik hasonló munkakört fel tudunk ajánlani (ha elfogadja, nem kell külön köröket fussunk, elég még egy személyes beszélgetés, ha az illető még szabad álláskeresés szempontjából)

Ha vakon küld önéletrajzot valaki, szintén belekerül abba a kupacba aki konkrét állásajánlatra küldött csak nem volt szerencsés. Legközelebbi alkalommal úgyis azt terveztük, hogy nem hirdetjük meg ugyanezt az állást, van bőven ember a kalapban.

3. Kövezzenek meg a HR-esek..motivációs levelet nem szoktam kérni.Nekem bőven elég motiváció, hogy ezen a vidéken dolgozni AKAR az illető, hajlandó új dolgokat megtanulni. A többi blabla szöveg nem is érdekel. Maximum nagyon felületesen olvasom át őket (bár jobb is ha egy-két ember inkább semmit sem írt volna) Minden motivációs levélben minden ember szorgalmas, kreatív, lelkiismeretes, kitartó, és nagyon terhelhető. /Ez csak én vagyok, de nagyon nem érdekel, persze lehet más HR-es pont ezen imád mazsolázni... de én nem vagyok HR-es/

2013. febr. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Koszonom! ERtekelem, hogy valaszoltal.

Erre reagalva, vagyis az utolso pontra: talan az kitunne, ha azt irnank, hogy nem emlitem milyen kreativ es szorgalmas vagyok ...:)

Egyszer egy ismerosomhoz a motivacios level tartalma kb. annyi volt, hogy eleg motivalt vagyok ahhoz, hogy osszeallitsam az oneletrajzomat, kuldjek egy kiserolevelet is melle, de szemelyesen tobbet tudnek bizonyitani onoknek. Behivtak.. (mondjuk az oneletrajza sem annyi volt, hogy krumplit szedett a foldeken, hanem szepen osszeallitott cv, nem E/1-ben, strukturaltan)

2013. febr. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!