Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri manapság tanárnak tanulni?

Megéri manapság tanárnak tanulni?

Figyelt kérdés
Főleg a nagyobb városokban, ahol azért normálisabbak a diákok.
2013. febr. 26. 19:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Ne hogy azt gondold a városokban normálisabbak a diákok. Sőt...
2013. febr. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem. Egyre kevesebb a diák (ezeken belül viszont egyre több a nem normális), egyre több iskolát zárnak be, viszont jó ideje nem változott a friss diplomás tanárok száma. Magyarul nagyon nehéz lesz elhelyezkedni, és ha sikerül is, akkor is csak a mentális kikészülés vár rád minimális fizetésért.
2013. febr. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Közszférában jól nem fogsz keresni, nem véletlenül tépik a szájukat a tanárok emelésért.

Ha sikerül magániskolában elhelyezkedni, akkor esetleg van esélyed magasabb fizetésre vállalkozóként.

2013. febr. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Azért is gondoltam hogy érdemes lenne, mert szeptembertől 200 rugót ígértek kezdő fizetésnek a leendő tanároknak. Bruttóban persze.

A lóvé az tudom hogy tré, de valahogy gyerekkorom óta az vonz hogy magyar tanár legyek. :(

2013. febr. 26. 19:58
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
Szép hivatás,de áldozatokkal jár. Anyagilag és pszichésen főként.
2013. febr. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
Ha elhivatottságot érzel, tudsz bánni motiválatlan és kezelhetetlen gyerekekkel is (sosincs arra garancia, hogy elitgimnáziumban kapsz állást), és nem a keresetedből kell megélned (házastársad jól keres), akkor érdemes.
2013. febr. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Nem nagyon éri meg... Már ha pénzben méred a megérést. Ha pénzt akarsz, inkább építs üzletet! Manapság a network marketingben van a lehetőség (fejlődés is, pénz is, önismeret is)!
2013. febr. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Havi 90.000Ft-ért nagyon nem éri meg, és ebbe már az egyetemi pótlék is benne van. Viszont egy fillér cafeteria nem jár. 5. év egyetem után annyit a fizetés mint egy 2. gyerekes minimálbéresnek adókedvezménnyel 8. általánossal.

Ja és protekció nélkül esélytelen munkát találnod, szóval ha nincs rokonságba tanár akkor ne nagyon.

2013. febr. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%
Bruttó 200000 ft-ot igértek? Ennyi erővel én meg rálicitálhatok bruttó 400000 ft-ot. Biztos, hogy nem lesz annyi a tanári kezdő fizetés szeptembertől. Anyukám tanár, 1998-ban költöztünk Budapestre, előtte faluban laktunk, volt szolgálati lakás, egzisztencia stb. Feljöttünk Pestre, napközis tanár volt 10 évíg, 5 éve meg osztályfőnök, közben meglett a 2. diplomájja, felsőfokú nyelvvizsgája, meg még pár OkJ szakma (pszichológus is a suliban), szinte minden év végén fél, hogy következő évtől nem lesz munkája, folyton leépítések, összevonások vannak. Az a suli is megszűnt, ahol tanított, (ahol én tanultam), átvették egy messzebbibe. Most meg a cafeteriát vették el nekik, hogy az állam átvette őket. Keresett 110000 ft körül (majdnem 20 év tapasztalattal), ennél még én is többet keresek, pedig érettségim van csak, meg 2 szakmám, és még csak 2,5 éve dolgozok. Apukám iskolaogazgató volt, amíg fel nem jöttünk Pestre, utána meg osztályfőnök lett egy gimiben, de pár év után eljött, kevésbé stresszes munkával sokkal többet keres. Megéri tanárnak tanulni?
2013. febr. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Már alapból ott elbukik a dolog hogy te elsődlegesen a pénzért csinálnád. így nem fog működni 1 munka sem.
2013. febr. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!