Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bemennél így dolgozni?

Bemennél így dolgozni?

Figyelt kérdés
70-80000 ft körül van a fizetés, 4 műszakos a munkarend. Néha vannak extra munkák. Legutóbb januárban volt ilyen extra, azért kaptam volna 30000 ft-ot, mindig a következő fizetéshez írják hozzáa fizuhoz, a februárihoz nem írták. Februárban pihenőnapomon behívtak 2 éjszakára, meg egy délelőtti műszakra, ami közvetlenül az éjszaka után volt. Ezeket 50%, hogy kifizetik, tehát vagy igen, vagy nem, 100%, hogy nem kapom vissza pihenőnapként, mert azt már nem engedi a vezető. (Február 1-ig lehetett ilyet csinálni). És most behívtak március 1-én is pihenőnapomon délutáni műszakra, azt meg kimondottan utálom, mert délelőtt 11 előtt el kell indulnom, hogy beérjek, és nem biztos, hogy kifizetik. Mondtam rögtön, hogy persze jövök, de így utólag belegondolva nemet kellett volna mondani, mert ma itt vagyok 12 órába, holnap este 8-ig, holnapután márc. 1, szombat, vasárnap meg megint este 8-ig dolgozok, legközelebb hétfőn vagyok pihenős, de már alig van otthon kaja, márc 1 akartam bevásárolni (párom nem tud, kisbabánk van, gyakran a házimunkával sem végez estig) Visszamondani meg már nem merem a péntek délutánt, folyamatos kirúgások vannak, féltjük a munkahelyünket, mert nincs másik. (Még amióta dolgozok, betegszabin sem voltam)

2013. febr. 27. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Elő kell venni a munkaszerződést, ami abban áll, azt megcsinálod, kifizetik. Ezen felül semmit ne vállalj el, pláne így, hogy nem fizetnek ki, ilyen nincs, nem is értem, miért tűröd. Már rég megtettem volna a szükséges lépéseket a legelső alkalommal, amikor nem fizették ki a plusz munkát.
2013. febr. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet ki akarják szórni a népet és okot keresnek rá. Szerintem nézz másik munka után mert ezt hosszabb távon nem lehet bírni. Sajnos ez van. A szüleim is voltak már így. Azt mondták nekik csúsztassák majd le, csak ugyebár azt meg nem tudják mert nincs rá idő. Szemétség ez, de akinek kell a munka úgyis bevállalja :(
2013. febr. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A 2. vagyok. Volt valamelyik nap a TV-ben ez a jogsi vizsgás dolog hogy hol lehet bejelenteni az ilyet. Lehet ott a figyelmükbe ajánlhatnád a dolgot.
2013. febr. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!