Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy kerültetek ki külföldre...

Hogy kerültetek ki külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok tapasztalatokra, mert én itthon vagyok munkanélküli, pontosabban most keresek munkát, de nem sok reményt látok, mit tudnátok tanácsolni?És más dolgok is érdekelnek még:Hogyan jutottatok ki, milyen közvetítőn keresztül?Melyik országban vagytok?Mit dolgoztok?Nemetek?Hány évesek vagytok?Tapasztalatok?Csak hogy jobban átlássam ezt a lehetőséget, nagyonszépen köszönöm ha válaszoltok :)

22l


2009. szept. 14. 22:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, igen, és még egy fontos dolgot kifelejtettem:Milyen szintű nyelvtudással mentetek ki?Szükség volt-e nyelvtudásra a munkátokhoz?
2009. szept. 14. 22:44
 2/6 anonim ***** válasza:

igazából csak a nyelvtudás számít, de az nagyon. ez minden országra igaz. én az államokba megyek, mert az már eléggé messze van ettől az elátkozott helytől. :)

a nyelven kívül semmim sincs, csak kölcsönpénz repülőre. ja, és persze előszerződés. anélkül sehova, munkanélkülinek lenni kint is ugyanúgy szívás.


F/24

2009. szept. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Felvettünk 2000 euro hitelt és irány Gran Canaria. Lakás már megvolt, munkakersés. 1 hónap múlva kezdés étteremben pincérnőként mindenféle tapasztalat nélkül. Ez már 2 éve. Mára már profi vagyok. :-) Spanyol/angol nyelvtudással mentem ki. Megérte. Nagyon. 4szeres a fizu mint itthon.


27/l

2009. szept. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Huh :) köszi szépen, elég álomszerű ez is :P:)
2009. szept. 14. 23:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 4 évvel ezelőtt jöttem ki Angliába avval a tudattal,hogy van alapfokú angol nyelvtudásom.Már az első héten rá kellett jönnöm,hogy semmit nem tudok angolul,így azt kell,hogy mondjam nulla nyelvtudásom volt.Arra is rá kellett jönnöm nagyon hamar,hogy itt kint semmit nem ér az érettségi,és a szakma ha nem tudsz társalgási szinten beszélgetni angolul..Mivel a párom itt dolgozott,fél évig ő tartott el,majd végre part time munkát kaptam.Most 4 év után is azt mondom,hogy még mindig van mit tanulnom a nyelvből,mert néha okoz meglepetést,de már bátrabban viselem az egészet...Szerencsére a fiamnak könnyebb lesz,hisz ő idén fog érettségizni itt kint,és utána valami szakmát tanul,vagyis ő sokkal jobb esélyekkel tud indulni,mert az ő érettségijét figyelembe veszik,míg az enyémet amit otthon végeztem el nem érdekli az angolokat.

Soha nem késő újra kezdeni az életet,csak legyen az embernek kellő bátorsága,és megfelelő nyelvtudása..Ha ez a kettő megvan akkor bármi jó megtörténhet,és nem kell beállni azok sorába akik nyelvtudás nélkül takarítanának,mosogatnának,de most az sem megy nekik..nem azért mert nem tudnák,hanem mert a munkanélküliség miatt az angolok is megcsinálják...

37/L

2009. szept. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2009. szept. 15. 00:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!