Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti milyen formátumban külditek...

Ti milyen formátumban külditek az önéletrajzot?

Figyelt kérdés

Eddig szinte mindig doc fájlt küldtem, néhány sorral a levélben. A docx-et sok helyen nem tudják megnyitni, pdf olvasó sincs mindenhol.

Nemrég hallottam, hogy egyes helyeken olyan lusta HR-esek vannak, hogy még a külön fájlt se nagyon nyitják meg.

De akkor a sima levelembe rakjam bele az önéletrajzom?

Táblázatként? Vagy csak a levélfolyamba írjam bele? Vagy valami nagyon meggyőző dolgot próbáljak írni, hogy biztos rákattintson a mellékletre?



2013. márc. 22. 16:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

Sokkal elegánsabb, ha pdf-ben küldöd el.

Egy magára valamit is adó cég meg tudja nyitni.

2013. márc. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy egyszerű dok fájlos önéletrajzot küldjél el, és ennyi.

Esetleg bele írhatod még az email levelező részére, de ha olyan a munkahely azt ki is vágják a fenébe, mert van ahol külön kigyűjtik a dok fájlos önéletrajzokat egy mappába ahol a főnök belenéz és kiszűri hogy kiket hívjon be egy kis elbeszélgetésre.

2013. márc. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Valóban elegáns és nem is csúszik szét, de pl. a konzulensem se tudta megnyitni a pdf fájlt, pedig nem volt olyan őskori darab ember.

Ha van egy xy 60 éves cégvezető aki maga szelektál és van a gépén egy 97-es Word, akkor lehet még azzal is gondban lesz.

Nagy cégekhez pdf-et küldök, de az ismeretlen hirdetők ki tudja, mit várnak.

2013. márc. 22. 16:53
 4/16 intrepid ***** válasza:
100%
Az olyan hirdetők esetében pedig, ahol egy emberre van szükség, és kapnak 50 jelentkezést, gyakran a random kiválasztás működik, - találomra kivesznek egyet a halomból, és ha megfelelő őt hívják be. Sajnos óriási túlkínálat van munkáskézből, nincs becsülete a dolgozónak.
2013. márc. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én doc-ban küldöm, de eddig nem sok sikerrel, nincs állásom. Egy-egy álláspályázatra akár 500-1000 Cv is beérkezik, olyan esélye van, mint egy lottóötösnek, h téged válasszanak.
2013. márc. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nekem van állásom de ide rokon hozott be, nem is látták az önéletrajzom, tudták, hogy diplomám van, felvettek néhány próbafeladat után asszisztensnek.

El szeretnék innen menni mert nagyon keveset fizet sok melóért, de eléggé esélytelen a dolog.

2013. márc. 22. 17:20
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
Ha elmész, szólj nekem lécci, nekem az az állás is megfelelne. Egyetemi diplomám 2 is van és 2 ffokúm!
2013. márc. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
36%
megcsinálod wordben, kinyomtatod, aláírod, és nagyfelbontású, jó minőségű szkennerrel beszkenneled pdf-be
2013. márc. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én pdf-ben küldöm. Azért, mert többnyire csak hirdetés nélkül küldök cégekhez és a doc-al az volt a gondom hogy szétcsúszott. Amúgy szinte mindenütt az olvasom hogy doc vagy pdf. Ráadásul nagyobb cégekhez vagy közepes vállalatokhoz ment ki és szakmámból adódóan tudtommal csak lesz egy gép, ami megtudja nyitni, mert minden jogszabály, táblázat, melléklet pdf-ben van meg. Aztán max a kukában landol sajnos mert nem jól számoltam. De nekem pl. 2007-es word van a gépemen, a régi tanáromnak 2010-es azt hiszem (az újabb) de szétcsúszott az egész vagy meg sem tudta nyitni. Voltak formátumozások benne amiket simán nem látott még ha régebbi wordként mentettem sem. Nagy dilemma ez nálam is, hogy nem e ez a baj :S
2013. márc. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Annyit biztos nem tökölök vele, hogy kinyomtatom, aláírom és scannelem. Be van scannelve csak az aláírásom pl. a megismerhetőségi nyilatkozat részére amit a közigállásos hirdetéseknél kérnek, de digitális levélben küldött önéletrajzot nem is fogok aláírni.


Tényleg elvárnám, hogy legalább egy pdf-et nyissanak meg mindenhol, de sok helyen nem tudnak. Nekem is most melóhelyen olyan f*s gépem van, hogy nincs rajta semmi értelmes, ami van azt is még 2002-ben telepítették, rendszergazda jogom nincs, az informatikus meg nagy ívben tojik az egészre, azt mondja tudok azon is dolgozni, majd ha tönkremegy csinál vele valamit.

Ahol önkormányzatnál állásinterjún voltam ott is még a 2 verzióval ezelőtti excel volt amiben egy csomó minden máshol van én meg már nem nagyon emlékeztem rá, a nő meg ott állt felettem és leste minden egérmozdulatom. Nem elég a legújabb verzióból felkészülni, valahol még 15 évvel ezelőtti szoftverekkel dolgoznak - és emiatt meg se tudják nézni a mai formátumokat.


Szólhatok, ha elmegyek, Pest mellett dolgozom :)

Mondjuk abszolút nincs felvétel, most küldtek el egy csomó kollégát és a melójukat szétdobták, amit én csinálok azt korábban 3-an végezték. Szerintem ha elmegyek, azzal csak egy maradó még jobban megszívja. Épp a jövő héten kell megírni a napi időbeosztásom-feladataim nehogy már egy lyuk is maradjon, amikor nyugodtan elmehetnék pisilni.. optimalizálás, igen...

2013. márc. 22. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!