Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti milyen formátumban külditek...

Ti milyen formátumban külditek az önéletrajzot?

Figyelt kérdés

Eddig szinte mindig doc fájlt küldtem, néhány sorral a levélben. A docx-et sok helyen nem tudják megnyitni, pdf olvasó sincs mindenhol.

Nemrég hallottam, hogy egyes helyeken olyan lusta HR-esek vannak, hogy még a külön fájlt se nagyon nyitják meg.

De akkor a sima levelembe rakjam bele az önéletrajzom?

Táblázatként? Vagy csak a levélfolyamba írjam bele? Vagy valami nagyon meggyőző dolgot próbáljak írni, hogy biztos rákattintson a mellékletre?



2013. márc. 22. 16:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
18%

"Annyit biztos nem tökölök vele, hogy kinyomtatom, aláírom és scannelem"

- hát nézd, te tudod, kell-e az állás

"Tényleg elvárnám, hogy"

- tényleg elvárhatod, max. olvasatlanul törlik a leveledet

"Ahol önkormányzatnál állásinterjún voltam"

- ja, állami szféra? akkor visszavontam mindent, sok sikert

2013. márc. 23. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Az MS Office szoftvercsomag fizetős, az Adobe PDF Reader ingyenes.


Van ingyenes Office programcsomag (OpenOffice), de ez sem biztos, hogy fenn van a gépeiken, + az MS Office-ban szerkesztett doksikat célszerű letesztelni OpenOffice-on is, hogy nem csúszik-e szét.


PDF-et nem csak visszaszkenneléssel lehet készíteni, telepíthetsz virtuális nyomtatót (PDF Creator), és egyszerűen erre a 'nyomtatóra' küldöd el a doksit. Utána célszerű ellenőrizni a linkeket, mert lehet, hogy nem működnek.


Újabb Word-ökre telepíthető az Adobe PDF modul, ez full profi pdf-et készít, viszont fizetős.


Személy szerint én színes, marketing jellegű, katalógus-szerű pdf-eket küldök önéletrajzként, elég jó eredményekkel. Az álláskeresés értékesítési tevékenység (a munkaerőnket értékesítjük), az önéletrajz az a dokumentum, amivel felkelthetjük a munkáltató érdeklődését.


A motivációs levelet a levél törzsébe szoktam bemásolni. Ez is értékesítős, marketinges, ha azt elolvassák, már tuti megnyitják a pdf-et is.

2013. márc. 23. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
79%

A megírt doc. formátumát állítsd át 2003-as verzióra. A neve pedig legyen: Vezetéknév_Keresztnév_CV_EN (attól függően hogy milyen nyelven van).

Én nem szoktam azzal foglalkozni, hogy szétcsúszik-e avagy sem, ezzel mindenki tisztában vagy, hogy az úgy működik. Eddig mindenütt kinyomtatták az önéletrajzom és ott már normálisan látszódik (és ha nem a letöltésre, hanem a megnyitásra kattint, akkor egyből a wordben fogja látni és onnan fogja elmenteni vagy kidobni).


Én eddig multiknál dolgoztam, az e-mailben mindig ugyan azt a sablont írtam be, motivációs levelet nem írtam. Nincs diplomám és csak angolul beszélek. Nem mindig a HR-es a hülye. Nézegess önéletrajz tuningoló cikkeket, sokat segítenek.

2013. márc. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Ilyen névvel szoktam küldeni az önéletrajzom, ez szerintem alap dolog, bár láttam már olyat aki simán önéletrajz nevű csatolmánnyal küldte.

Az önéletrajzomból amennyire tudtam kihoztam a maximumot, beírtam, az előző munkahelyeimen mi volt a feladatom, mi volt a szakirányom, stb. Több verzió is van belőle, minden jelentkezés előtt megnézegetem, oda mi lenne a jó.


A kinyomtatós-scannelős verzió szerintem felesleges időtöltés, azért csináljam, hogy tényleg élőben írjam alá? Ugyanolyan lesz, mintha a scannelt aláírást beilleszteném és utána pdf-esítem.

Bár én gépen küldött önéletrajzot soha nem írok alá. Jelentkezgetek állami és versenyszférába is, hülye HR-eseket mindenhol lehet találni és a megnyitási szempontból nem feltétlenül a HR-es a hülye, volt olyan aki megmondta, hogy bocs, ő ezt itt nem tudja megnyitni, mert lefagy a pdf-től a gép. Nyomtatni meg nem nyomtatták ki, gondolom nem pazarolnak. Nálunk is ez van, kimutatást kell írni, egy hónapba hány csomag papírt használtunk.

2013. márc. 23. 12:53
 15/16 anonim ***** válasza:
Én sem scanelgetek. Simán átmentem a word-öt pdf-ben és kész. Amúgy valahol azt olvastam hogy egyes helyeken a doc-al nem foglalkoznak. Most ez szerintem kiszámíthatatlan. Van ahol ez, van ahol az a bajuk. Van ahol ezt tudják, máshol nem. Amúgy szerintem minimum a HR-nél vagy a munkaügyinél, vagy annál aki a beérkező önéletrajzokkal foglalkozik legalább egy olyan program van telepítve, amivel meg tudja nyitni. Ingyenes. Nekem is ez van a gépemen, nem is tudnék PDF-ben dolgozni sajnos jelenleg.
2013. márc. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Doc-ban.
2013. márc. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!