Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Már mérnöknek se éri meg...

Már mérnöknek se éri meg tanulni?!

Figyelt kérdés

Idén végzek erősáramú elektrotechnikusként , jövőre pedig továbbtanulni tervezek villamosmérnöki szakon. Ezzel eddig nincs is gond , mert kb. ez már 5 éve megfogalmazódott bennem,hogy így fogom csinálni , de most a napokban egy nagyon komoly és megdöbbentő dilemmával találtam szemben magam. Ez pedig a következő : megéri még csaknem 4 évet gürizni , mint az állat , pénzt nem keresni , ott lenni 24 évesen saját lakás meg minden nélkül , utána pedig elmenni valami multihoz éhbérért , ahol rohadtul le**ák , hogy mennyi munkád van abban , ameddig tanultál , akkor is csak egy vagy a tömegből. Vagy kimenni a szakmával külföldre kezdetnek havi fél millát megkeresni , 2 év múlva meg vagánykodni az új BMW-vel meg saját lakással. Ezeket az állításokat arra alapozom,hogy pár napja jöttek a sulinkba , németországi munkát ajánlani , nekünk frissen végzett technikusoknak , a fent említett fizu mellett. Én meg néztem itt kis hazánkban a lenyűgöző mérnöki állásajánlatokat , amikor akár havonta 140 ezer FT-ot is kézhez lehet kapni !!! Igazából már nagyon régóta az a célom,hogy mérnök legyek,jól is tanultam mindig,de most mélységesen le vagyok döbbenve és kétségbe vagyok esve.. Jah az gondolom azért egyértelmű , hogy mérnökként azért elég kicsi az esély a külföldi munkára (tudom,mert faterom 12 éve Németben dolgozik), míg szakemberként , pedig szinte egyértelmű a külföld. Mi lehet a megoldás mérnökként itthon állami cég , vagy kis cégek , saját vállalkozás ?? Kérlek írjatok , főleg azok akik hasonló helyzetben voltak,vannak , írjátok meg ti hogyan döntöttetek , döntenétek.


Köszönöm!



2013. ápr. 13. 10:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
63%
Amelyik mérnöknek itthon éhbéres munkahelyre futja csak a tudásából, az külföldön se fog két év múlva új BMW-vel vagánykodni. Mosogatásért nem fizetnek annyit.
2013. ápr. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Félreértelmezted a kérdést , technikusként van BMW , mérnökként nincs semmi ! Pályakezdő mérnököt , meg nem fognak túlbérezni , lehet akármilyen k**a nagy penge..
2013. ápr. 13. 11:06
 3/26 anonim ***** válasza:
140 nettó még itthon is a legalja a mérnöki fizetéseknek. Ha az egyetemen ragad rád valami a koszon kívül is, akkor még full kezdőként is nagyobb fizura van esélyed. Néhány év tapasztalattal meg ennek 2-3szorosa. Mondjuk ez Bp-re igaz, valszeg vidéken valamivel kevesebb. Viszont nyilván a külföldi fizetések mindig arányaiban jobbak lesznek.
2013. ápr. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Országon belül nekem mindegy lenne , hol dolgozok , sose éreztem magam röghöz kötöttnek , elmennék akárhová , de akkor is 4 év kiesés , mire elkezdek dolgozni , és akkor is hol dolgozzon az ember a multikon kívül ? Eddig én is úgy voltam vele , hogy a tanulás a legjobb befektetés , de mintha ezt most megcáfolódni látnám :(
2013. ápr. 13. 11:56
 5/26 anonim ***** válasza:
69%
Tudom, hogy itthon mostanában divat a multi ellenesség, de megvannak annak is az előnyei, meg persze a hátrányai is. Nehogy azt hidd, hogy mondjuk egy 15 fős garázscégnél nem fognak hajtani a munkában és sima alkalmazotként te leszel a legjobban fizetett ember. Embere válogatja, hogy kinek mi jön be: a multi vagy a kis-közepes cég, vagy akár mindkettőhöz tud alkalmazkodni. Ha meg külföldre pályázol ott is elsősorban a multik fognak képbe jönni.
2013. ápr. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Voltam multinál nyári gyakorlaton , tudom miről beszélek , köszönöm szépen , ha lehet soha többé nem kérek belőle ! És voltam apám munkahelyén is , ahol kb. 20 ember dolgozik , tehát nem csak másoktól hallott mendemondákra alapozok. Aki meg azért tanul , hogy utána kizsigereljék annak csak gratulálni tudok.. Ez a szomorú,hogy a magyar ipar kb. kimerül az audiban meg a boschban (így kis betűvel) Az állami cégek érdekelnének is még , csak azt meg nem tudom , oda mennyire reális elképzelés bekerülni , nem tudom , hogy nem-e ismerettségi alapon működik az egész..
2013. ápr. 13. 12:38
 7/26 anonim ***** válasza:

Erről beszélek, hogy kinek mi jön be...

Én személy szerint soha nem dolgoznék állami szektorban, mert ott csak az számít, hogy kinek a rokona, haverja, szeretője, kisöccse, kishuga vagy. Könnyen előfordulhat hogy kapsz egy kretén főnököt aki a nevét sem tudja leírni, de jó embereket ismer. Ráadásul egy olyan cégnél ami csak állami megrendelésket teljesít, a munka minősége kb. a 150. helyen áll a listán. Persze ez mind meg lehet egy versenyszférában lévő cégnél is, de nem ennyire durván.

2013. ápr. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Én jobban ha külföldről van szó , Németországot és Ausztriát ismerem , de ami írtál , hogy elsősorban a multik jönnek szóba , ez egyáltalán nem így van. Kb. az összes német multi más országban gyártat , nem otthon , mert sokkal olcsóbb !! Németországban meg megvan még a klasszikus ipar , mint a gépgyártás , kohászat , bányászat és rengeted kis és középvállalkozás. Nem ritka , hogy egy kis településen 6-7-8 ilyen kisebb cég is van !

Mérnökként szerintem nem reális elképzelés a külföldön való munka , Németországban , német mérnököket alkalmaznak !! Ezért is van szakemberhiány , mert több mérnök van majdnem mind szakember.

2013. ápr. 13. 12:51
 9/26 anonim ***** válasza:
54%

1 senki nem mondta, hogy suli mellett nem lehet dolgozni

2 senki nem mondta, hogy rögtön a szakma megszerzése után kell egyetemre menni...ráérsz akár 30 évesen vagy később is elkezdeni

3 senki nem mondta, hogy Mo-n kell egyetemre menni

4 mérnöki szakon nagyon jó, ha van szakmai múltad, gyakorlatod, sőt mérnöki munkában is jó

2013. ápr. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Flector 67 ***** válasza:
89%
Azért a fél millióból kinn se sok marad, nem szeretnélek elkeseríteni. Talán egy kisebb lakás, kaja, élet és el is fogyott. Bár lehet, nekem túl nagyon az igényeim.
2013. ápr. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!