Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Már mérnöknek se éri meg...

Már mérnöknek se éri meg tanulni?!

Figyelt kérdés

Idén végzek erősáramú elektrotechnikusként , jövőre pedig továbbtanulni tervezek villamosmérnöki szakon. Ezzel eddig nincs is gond , mert kb. ez már 5 éve megfogalmazódott bennem,hogy így fogom csinálni , de most a napokban egy nagyon komoly és megdöbbentő dilemmával találtam szemben magam. Ez pedig a következő : megéri még csaknem 4 évet gürizni , mint az állat , pénzt nem keresni , ott lenni 24 évesen saját lakás meg minden nélkül , utána pedig elmenni valami multihoz éhbérért , ahol rohadtul le**ák , hogy mennyi munkád van abban , ameddig tanultál , akkor is csak egy vagy a tömegből. Vagy kimenni a szakmával külföldre kezdetnek havi fél millát megkeresni , 2 év múlva meg vagánykodni az új BMW-vel meg saját lakással. Ezeket az állításokat arra alapozom,hogy pár napja jöttek a sulinkba , németországi munkát ajánlani , nekünk frissen végzett technikusoknak , a fent említett fizu mellett. Én meg néztem itt kis hazánkban a lenyűgöző mérnöki állásajánlatokat , amikor akár havonta 140 ezer FT-ot is kézhez lehet kapni !!! Igazából már nagyon régóta az a célom,hogy mérnök legyek,jól is tanultam mindig,de most mélységesen le vagyok döbbenve és kétségbe vagyok esve.. Jah az gondolom azért egyértelmű , hogy mérnökként azért elég kicsi az esély a külföldi munkára (tudom,mert faterom 12 éve Németben dolgozik), míg szakemberként , pedig szinte egyértelmű a külföld. Mi lehet a megoldás mérnökként itthon állami cég , vagy kis cégek , saját vállalkozás ?? Kérlek írjatok , főleg azok akik hasonló helyzetben voltak,vannak , írjátok meg ti hogyan döntöttetek , döntenétek.


Köszönöm!



2013. ápr. 13. 10:45
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Hűha.. Nem dicsekvésből , de eddig amire igazán büszke vagyok az életemben és amiért meg is dolgoztam az 2 dolog : a kitűnő érettségim , és , hogy jóval korábban volt nyelvvizsgám , mint a velem egykorú nagy gimnazista nyelvi előkészítősök 80%-nak. Nem kell lehurrogni , ha tanul az ember , akkor nyilván azért valamit szeretne majd kapni is , aki ezt tagadja az álszent. Oké , hogy ez egy hivatás , én ezt tisztelem is és így is állok hozzá , mér tényleg érdekelnek a műszaki dolgok , de éhen halni sem szeretnék majd később.

A 18-as válaszolót miért kellet lepontozni egyébként , szerintem tökéletesen felvázolta a helyzetet , pedig nem is az ő szemszögéből nézte ..

2013. ápr. 19. 17:18
 22/26 anonim ***** válasza:
40%

Hát a lepontozást én se igazán értem, de nem is érdekel! Csak a tényeket írtam le!

180 ezertől pedig nagyon nem kéne hasra esni. Pláne, hogy a pénzes multik fizetnek ennyit!

Kezdjük ott, hogy egy gépész/villamos diplomát az egyik legnehezebb megszerezni az összes közül.

A másik, hogy a fizetésük ISMÉTLEM: játékpénz ahhoz képest amennyit a cég keres rajtuk. 1 napot áll a gyártósor 8 millió Ft. kiesés. Folytassam???


Egyébként fél millás fizetés miért akkor hatalmas elvárás szakmával? Ez 1700 Euró, egy jó szaki ilyen körül keres kint. Jó barátom segédmunkával megkeres 1300-at.

2013. ápr. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Ott a pont , pont ezért írtam ki ezt a kissé provokatív kérdést , egyébként tervezek továbbtanulni mindenképp , mert tényleg érdekel és szeretném minél magasabb szintem elsajátítani a szakmát és hivatásomként tekintek rá , utána meg majd meglátjuk mi lesz.
2013. ápr. 19. 17:43
 24/26 anonim ***** válasza:
37%

Akkor én most felvázolnám egy kicsit más szemszögből az egészet. A kérdés inkább az, hogy AKARSZ-E mérnökkén dolgozni, céljaid közé tartozik-e, vagy megelégszel egy esetleges gyártósori melóval napi 12 órában?


Mérnöknek lenni felelősséggel jár, igen, bizony azzal, hogy hatalmas teher nehezedik a nyakadra, amit aláírsz, azért te felelsz, a kezed alatt lévő munkásokért te felelsz, az általuk elrontott dolgokért te felelsz, stb. A kérdés nem a fizetés, sokkal inkább az, hogy te bírnád-e ezt a terhet, avagy nem akarsz sokszor álmatlanul forgolódni...

Ha ez neked nem menne és ennyi pénzért nem akarod vállalni, akkor ne tanulj tovább, ha ezt bírnád, akkor tanulj. Ez ilyen egyszerű.

Állami cégnél kezdőként diplomás minimálbért fogsz kapni, erre készülj fel. Talán jár mellé szolgálati lakás és némi egyéb alap kiegészítés, de ott sem leszel jó darabig vezérigazgató másfél millás fizetéssel, ahogy máshol sem, tehát szerintem is ideje lenne kicsit gondolkodnod! :)


Neked a diplomás fizetés nem elég, amire nagy átlagban elmondták itt, hogy kezdőként kézhez kaphatsz 140-180 ezer forintot simán, némi tapasztalattal majd többet is. Technikusként most megkapnád a 90 ezer forintodat és életed végéig gürizhetsz ennyiért. Külföldön ugyanez a szitu. Lehet most hívnak 1500 euróért robotolni valahova, de ugyanúgy, ha diplomásként sikerülne megcsípned egy állást, ennek a dupláját megkapnád kint alsó hangon.

Ergo, ha pénzben nézzük, bőven jobban járnak a mérnökök, itt inkább a felelősség kérdést kéne magadban lerendezned.


Azt még hozzátenném, hogy egy érettségi vagy nyelvvizsga kismiska egy diplomához képest, ergo büszke lehetsz rá, de kösd fel a nacidat, ha egyetemre mész. :)

2013. ápr. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Nem sok értelme volt feltenni ezt kérdést , egy két normálist választ leszámítva. Le is fogok szokni erről , igazából nem itt a fórumon fogok megvilágosodni erre már rájöttem. Itt állandóan megjelennek irigy , külsős emberek , akik úgy vannak vele , ha nekik rossz , akkor másnak se legyen már jó. Olyanok válaszát vártam volna főként , akik voltak már hasonló helyzetben , hasonló szakmát tanultak , leírják tapasztalataikat , meg azt , hogy hogyan hozták meg a döntéseiket , stb.. Ehhez képest kb. a hozzászólók feléről azt se tudni kicsoda , micsoda , lehet akár egy bölcsész , jogász , cukrász , pék , akárki. Akik megtiszteltek normális válaszukkal , azoknak köszönöm !!
2013. ápr. 19. 18:01
 26/26 anonim ***** válasza:

Csak hogy tudd kicsoda micsoda vagyok, harmad éves építőmérnök hallgató vagyok és mostmár jópár éve figyelemmel követem, hogy a végzettek hol tudnak elhelyezkedni és mennyiért.

Állami cégeknél minimálbér a jellemző, ezt mondtam, plusz szolgálati lakás, plusz valamennyi utalvány, vagy némi benzin pénz.


Van olyan MÉG NEM végzett, de végzős hallgató, aki egy multihoz ment gyakorlatra és felvették teljes munkaidőre, 250 ezer forintot kap készhez. Nyilván nem ez a jellemző, de ilyen is van. Alsó hangon pedig ennyit kapni kezdőként, szerintem baromira jó!


Lényeg a lényeg én azért döntöttem amellett, hogy tovább tanulok, mert egy részt csak egy "senki kis gimis, nyelvi előkészítős" voltam, másrészt meg mert én ezt SZERETNÉM csinálni, ezzel akarok foglalkozni, míg mondjuk technikusként kevésbé tudom magamat elképzelni! Nem a pénz motivált, de az fontos volt, hogy eltudjak helyezkedni a szakmámban. 24-es válaszoló voltam

2013. ápr. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!