Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetséges, hogy 10 éven...

Lehetséges, hogy 10 éven belül legyen egy szép új nagy családi házunk?

Figyelt kérdés

A barátom 27 éves, és 25. Az ő lakásában élünk, szóval csak a rezsire kell költenünk. Ő körülbelül nettó 280-300 e Ft-ot keres, én nettó 142 e Ft-ot. 3 éven belül szeretnénk tartani egy kb 140-150 fős vidéki esküvőt, lakodalmat, illetve 35 éves koromig 2 gyermeket tervezünk. Évente 1x elmegyünk külföldre nyaralni 1-2 hétre.

Ezen várható kiadások tükrében elérhető, hogy nagyobb hitel nélkül felépítsünk egy 35 M Ft körüli családi házat 10 év múlva?


Tudom elég összetett kérdés, meg nehéz erre választ is adni, de hátha valaki tud segíteni.

Köszönöm



2013. ápr. 14. 16:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Számolj velem: 10 év=120 hónap. Ha 35M-ért akartok akkor házat venni, akkor havonta durván 300e-t kellene félreraknotok. Tudjátok ezt vállalni?

És még: lesz-e nagyobb fizetésetek? Drágább lesz-e a ház építése 10 év múlva? Mibe tudjátok addig ezt a pénzt fektetni? Tudtok-e félretenni addig?


Ezeket számold össze, gondold végig, és akkor látod, hogy sok a kérdőjel, és nem nagyon jön ez össze 10 év alatt...

2013. ápr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
32%
Honnan tudjuk mi lesz 10 év múlva??? Lehet, hogy 1 év múlva kitört a 3.vh és akkor megnézhetjük magunkat. 10 év nagyon hosszú idő. Inkább élvezzétek a mostani életet.
2013. ápr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ember tervez, Isten végez.:)

Amúgy nem valószínű. A párodnak ma még van jól kereső állása, holnap meg már lehet, nem lesz.

Te szülsz 2 gyereket, amik nem kis költségben lesznek, te meg jóval kevesebbet fogsz kapni utánuk, mint a mostani fizetésed.

A lagzira is el fog menni egy csomó pénzetek. Több százezer forint, bár ha igényesebbek vagytok, akkor lesz abból még milliós költség is.

De én biztos nem vállalnék be egy ekkora hitelt.

Ja, meg arról nem is beszélve, hogy azért egy ekkora hitelnek kell ám fedezet is és nem kevés önerő!:)

Szóval ha az Isten is úgy végez, ahogy ti terveztek, akkor persze, miért ne lehetne? Csak Isten általában nem úgy szokott végezni.:)

2013. ápr. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem akarunk nagyon hitelt felvenni, próbáljuk elkerülni, ha lehetséges.

Sajnos, nincs olyan, hogy biztos munka, de mindent megteszünk mindketten, hogy a munkáltatónk maximálisan elégedett legyen a munkánkkal.

A lakásunk kb. 13 M Ft-ot ér, és emellett még van közösen 5,5 M Ft megtakarításunk.

Az esküvőnk biztos, hogy milliós projekt lesz, mert nem azon akarunk spórolni. Természetesen a gyermekvállalás is sok kiadással jár, én azt hallottam, hogy csak az indulás 1 gyereknél minimum 500 e Ft.

Ami még talán nagy segítségünk, hogy mindkettőnk munkáltatója ad kamatmentes dolgozói hitelt. A barátom 1 M-t én 3 M-t igényelhetek.


Az is igaz, hogy a mára is koncentrálni kell, de mi nagyon tervezgetősek vagyunk, és közös álmunk a családi ház. Nekem már egészen gyerekkorom óta.

2013. ápr. 14. 17:18
 5/15 anonim ***** válasza:
Ne ujat akarjatok epiteni. BP koruli falvakban 20 milla korul eleg kellemes hazakat latni (pl Paty-on: [link] Felujitjatok par millabol, es maris elorebb vagytok, mint egy 35 millios uj haz, amivel rengeteget veszodnetek, mire mindent lakhatova tesztek, udvart rendezitek, stb...
2013. ápr. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Felresikerult a linkem, itt a 20 millas: [link]
2013. ápr. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is spórolnátok vagy 10 milliót, ha nem ti építenétek, de egy felújítás után ugyanolyan állapota lenne, mint egy újnak.
2013. ápr. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

13 milkós lakás + 5 megtakarítás az már a ház fele.

Havi szinten 150 körül kell félrelakni, hogy meglegyen a ház.

De a 2 gyerek fenntartása rengeteg pénzbe lesz azzal számoljatok. Egy S Merci hozzá képest filléres. :D

2013. ápr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mi a francnak újat, főleg hitelből, ha a régit se lehet eladni a kutyának se.
2013. ápr. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

150.000 Ft-ot szerencsére el tudunk rakni, mert figyelünk a kiadásainkra nagyon.

A gyereknevelésnek megvannak a maga költségei, de ez is szerintem csak ésszerűség kérdése, mert határokat kell szabni, és a gyerekekkel is meg kell értetni, hogy nem kaphatnak meg mindent.

A párom és én is szegény családból származunk, és alapból úgy lettünk nevelve, hogy csak a alapvető dolgaink voltak meg. Ezt szeretnénk tovább adni a gyermekeinknek is.

2013. ápr. 14. 19:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!