Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjúra ( informatika,...

Állásinterjúra ( informatika, illetve hasonló kaliberű irodai munkák) mennyire kell kiöltözni?

Figyelt kérdés

Öltönying, nyakkendő, zakó + öltönynadrág + cipő?

És ha igen, akkor mennyire nézik az öltöny típusát? Úgy értem, hogy van egy ballagási öltönyöm, nem több százezres márkás öltöny...világoslila ing, fekete zakó. Ez elég?


2013. máj. 10. 13:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Attol fugg, hova jelentkezel, pl. Morgan Stanleyhez kotelezo a felcipo, oltonynadrag, egyszinu ing. Ennel jobban idehaza szerintem sehova nem erdemes kioltozni informatikuskent. Ilyen idoben nem kell oltony! :).
2013. máj. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel elég meleg van, ezért nem feltétlen javasolnám az öltönyt. Illetve öltönynadrág és ing bőven elég. Fekete alkalmi cipővel. Hogy milyen tipusú az ing, szerintem nem nézik. De a lila ing, ha nagyon rikító lila, akkor inkább hanyagold. Szerezz be egy szürke, fehér vagy világos kék színűt. Olcsón is lehet kapni ingeket, ne ezen múljon már a sikered.
2013. máj. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

De egy tiszta, minőségi póló + farmer + tiszta cipő az mindenhová esélytelen?


És ha inget veszek fel, csak öltönying vagy lehet lazább is, new yorker(kockás egyszínű, de pl. kék vagy zöld) stb. ?


Soha nem voltam még állásinterjún, nem ezzel akarom elszúrni.

2013. máj. 10. 13:31
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Mint irtam, nem mindegy, hogy hova jelentkezel, M.S-nel polo+farmerrel startbol kiestel. Erdeklodj interju elott az adott ceg oltozkodesi eloirasairol, a legtobb cegnel nem szamit, hogy mi van rajtad, csak legy apolt.
2013. máj. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Póló+farmer az tabu. Azért ennél komolyabban kell venni az interjút, még akkor is ha gyakran a másik oldalról nem ezt teszik! De hidd el szar dolog lenne azon elbukni, hogy egy jelentkező esetleg adott a külső megjelenésére veled szemben.

Én a New Yorkeres kockás inget sem javasolnám. Figy. Ez egy alkalom, kibírsz magadon egy normális öltözéket! Plusz, ha most megveszed, azt más alkalmakkor is tudod majd hasznosítani!

2013. máj. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

És mit ajánltok, hol tudok állásinterjúra megfelelő, de nem több tízezres öltözéket venni?


Na és egy utolsó kérdés:


Ha farmer + póló és arra ráveszem az inget - mostanában ez elég trendi - az is gáz?

2013. máj. 10. 14:31
 7/12 anonim ***** válasza:

"Na és egy utolsó kérdés:


Ha farmer + póló és arra ráveszem az inget - mostanában ez elég trendi - az is gáz?"


Tudsz olvasni? Egyes helyeken mar a farmer miatt kibuksz, mas helyeken elmegy!

2013. máj. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Erdemes minel konzervativabban oltozni, azzal nem lehet melleloni. Komoly cipo, oltonynadrag, egyszinu, nem virito ing.
2013. máj. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha jó rád a ballagási öltönyöd menj abba. A kutyát nem érdekli ha nem vezető pozícióba mész hogy most az armani e vagy csak egy sima varratott. Nem bóvli kínai, bár szerintem azt sem nézik. Én úgy voltam vele hogy inkább legyek túlöltözve mint alul. Öltöny felsőt szerintem viheted ha reggel mész, nyakkendőt is vinnék a biztonság kedvéért. Nem tudom informatikusoknál mi a trendi de a legtöbb helyen ez a szűrő. Egy interjúra mész és illik a tiszteletet megadni az interjúztatónak azzal, hogy nem farmernadrág tisza cipő kombinációban mész. Nálunk még egyetemen volt, hogy haza is küldték az embereket ha nem olyan öltözékben mentek szóbeli vizsgára. Én biztosra mennék és kiöltöznék. Hallottam olyat, hogy egy leányzó strandpapucs, farmer szoknya, felső kombinációban ment interjúra és természetesen 5 perc után irány volt az ajtó. Ha nem túl vad az ing akkor jó, bár a kínaikban olyan 2000 ft-ért vehetsz bordót vagy fehéret, esetleg szürkét is. Az jobb lenne, bár lehet ez a lilás is jó. Zárt cipő, lehetőleg öltönycipő fekete zoknival. Nem éri meg ezen elcsúszni. Kényelmetlen az tuti, főleg ha az interjúztató nincs kiöltözve de ez van. Én mondjuk lány vagyok. Én egy fehér felsőben, kosztümnadrágban és alkalmi cipőben mentem. Sose járok így. De bejött pedig nekem is mindenki a sima farmert stb ajánlgatta :) Sajnos a legtöbb helyen nem jó, ahova meg így várnak azt szerintem mondják is. Sok sikert!
2013. máj. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Semennyire nem érdemes. Ha felvesznek akkor felvesznek, ha meg nem, akkor meg azért öltöztél öltönybe? Tök felesleges. Inkább menjél laza ruhába, és akkor nem fognak sznob embernek gondolni, hogy ez így kiöltözik, akkor biztos nem fog ez 500Ft-os órabérrel dolgozni. De abba mész amibe te akarsz, de hülye lennék öltönybe menni ilyen melegben, rád ég.
2013. máj. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!