Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ittasan melózni, ezt mennyire...

Ittasan melózni, ezt mennyire tolerálják hosszú távon? Mi a véleményed róla?

Figyelt kérdés
Na szóval én mindennap amikor megyek be dolgozni, előtte megiszok egy 0,5L sört. Majd amikor ebédidő van, akkor kimegyek a boltba és ott még megiszok 1 üveg konyakot és egy energiaitalt. Ezt már rendszeresen csinálom az első munkahelyem óta, mert ott lazább volt a főnökség, meg 3 kollégám is ivott. Onnan eljöttem már, most jelenleg 7. munkahelyem vagyok 26 évesen. Itt már 1 éve dolgozok, munkámat nagyon pontosan csinálom, sőt még élvezem is amit csinálok. Ha bent maradok túlórázni, akkor általában ismét megiszok egy 0,5L sört, mert kevesen szoktunk túlórázni. Főnök nem igazán szólt még érte. Viszont ma behívott az irodába, hogy mintha alkohol szagot érzett volna rajtam. Ha innen is kirúgnak, akkor milyen munkát keresek, ahol kevésbé figyelnek rám? Amúgy forgácsolóként dolgozom.

2013. máj. 14. 17:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Forgácsolóként piálni munkaidőben? Az komoly, így nem csoda, hogy annyi helyről kipateroltak. Lehet, hogy a mai szerszámokat már 99%-ban hülyebiztosra tervezik, de szerintem egy főnök sem lenne oda a szalagcímért hogy "Ittas melós vágta le az ujját a munkahelyén"

Van ahol a dohányzás is szigorúan tilos, de a piálást szerintem sehol nem tűrik meg. Attól, hogy nem vették észre, nem biztos hogy hosszú távon tolerálják. Egy szerencséd van, hogy a munkaszerződés felbontása elég sokba kerülne a munkáltatónak, de ne csodálkozz ha előbb-utóbb mégis meglépi a felbontását.

Lehet, hogy egy sör nem sör, de épp elég ahhoz, hogy megváltozzon az észlelőképességed, másrészt napi 2sör+1 konyak már gyenge alkoholizmusnak tekinthető, a szenvedélybetegeket meg sehol nem szeretik, pláne nem egy munkahelyen. Nem az a cél, hogy kevésbé figyeljen rád a munkáltató, hanem hogy te szokj le a kummantásról meg a piáról munkaidőben.

2013. máj. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok én alkoholista amúgy, csak jobban szeretek alkoholt inni mint más folyadékot. Már próbáltam régebben , hogy nem iszok, de nem bírtam ki, mert hiányzott az a ízvilág meg sokkal beszédesebb is vagyok a kollégákkal. Na meg a munkámat is jobban elviselem, mert elég unalmas , amit csinálok mindennap. Ma reggel is, 300 db kis lemezt kellett kivágnom és azt hittem majd megörülök, aztán amikor ebédidőben piáltam kint a boltba és utána amikor visszamentem melózni, már valahogyan könnyebb volt. Itthon nem iszok sokat, csak vacsoránál 1 pohár vörösbort, de azt is ritkán, mert a barátnőm nem szereti.
2013. máj. 14. 18:15
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan definiáltad a kezdő alkoholizmust... Keress fel egy szakembert!


Amúgy nálunk az első pillanatig maradhatnál, ha csak 1x is piásan jönnél dolgozni. Mindegy, hogy 1 sör vagy 20....


Ha levágod az ujjad vagy valami munkahelyi balesetet szenvedsz akkor a kórházban ki fog derülni, hogy alkohol volt a véredben és olyan munkaügyi pert lehet a munkaadó nyakába varrni, hogy attól kódul. Ezt sehol sem vállalják egy mezei melós miatt.

2013. máj. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Már a kérdéstől is elfogott a röhögés :D
2013. máj. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez pedig már nem a kezdő alkoholizmus kategória,

úgy nagyjából sehol nem értékelik, ha piásan dolgozol, kivéve ha megnyered az álommelót Ausztráliában és őrzöd a korallzátonyt...:D Ugye ez a kérdés nem komoly?

2013. máj. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nagyobb cégeknél ki-be szondáztatás van a melósoknak, egy éles szerszámmal dolgozó esetén érthető is..

Pár ismerősöm van, aki melóban iszik, az egyik egy kőalkesz 30-as pasi aki egy italdiszkont raktárában dolgozik. Kedvezménnyel megveszi (meg gondolom lovasítja) a piákat, de arra figyel, hogy kulturált maradjon és a munkáját elvégezze, ott arany élete van. Bár ő pont az, aki józanul képtelen bármit is csinálni, józanul többször összetörte a kocsiját, részegen meg sose volt balesete.

Másik 2 ismerős kocsmai pultos, egyik csak este iszogat kicsit zárás előtt, másik már délután részeg, de ott olyan törzsközönség van, hogy rengeteget segítenek neki.

A 4. ismerős szívta meg a legtöbbször, pékségből kirakták, mert reggel kissé másnaposan-részegen ment be, a ruhaboltból késett - ott nem volt részeg, csak atom másnapos - Jabilba se se engedték, most kocsmában melózik ő is, ott jól érzi magát.

Egy piálós CNC-s ismerősöm van, de náluk szonda van, csak délután kifelé megy be inni, reggelre kialussza magát.

Az itteni üzemben is szonda van, de a kapun belül lehet látni eldobált kisüvegeket.

2013. máj. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sosem történt velem baleset, mert én odafigyelek és nem remeg a kezem, csak szeretek piálni, hogy könnyebb legyen a meló. Bezzeg egyik kollégám arra ráesett vas a lábára és ő nem is piált. Szóval szerintem a piálás nincs összefüggésbe a balesettel. Kocsmába amúgy szívesen dolgoznék vagy italdiszkontba. Irigylem azokat az ismerőseidet.
2013. máj. 14. 19:48
 8/11 A kérdező kommentje:
Első munkahelyemen ott pl bementem az irodába és főnök kínált meg délelőtt 10 órakor egy doboz sörrel. Nem hiszem , hogy csak annál az egy helynél volt ilyen, más munkahelynél is van biztos, csak nem találtam meg azokat. Amúgy pesten melózom.
2013. máj. 14. 19:54
 9/11 anonim ***** válasza:

"Szóval szerintem a piálás nincs összefüggésbe a balesettel."


A statisztikák nem ezt mutatják - örülj neki, hogy veled még nem történt meg. Fiatal vagy, most még meg tudod változtatni a szokásaidat, de ha ez nem történik meg ne csodálkozz, ha megkeseredett emberként 20 év múlva is 2 sörrel a szervezetben állsz majd forgácsológép mellé...

2013. máj. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Definíció szerint akinek valaha munkahelyi/magánéleti problémája volt alkoholfogyasztásból eredően, de ennek ellenére nem hajlandó letenni az italt, az ALKOHOLISTA. Ezen nincs mit ragozni.

Nem a rendszeresség és nem az elfogyasztott piamennyiség számít, hanem a fent leírtak! És te ezeket a kritériumokat kimerítetted.

Ráadásul a napi 1 liter sör, 1 üveg konyak és még egy kis vörösbor már elég masszív mennyiségnek számít. Ha így folytatod, 45-50 éves korodra nem marad sok a májadból és szívedből...

De hamarabb fog elpatkolni (kb. 10 éven belül) a családod és a munkahelyed.


Mindenképp keress fel egy addiktológust!

2013. máj. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!