Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az önéletrajzban lehet hazudni?

Az önéletrajzban lehet hazudni?

Figyelt kérdés
Gondolok arra hogy beleírom hogy dolgoztam már valahol vagy hogy van esetleg másik szakmám, van tapasztalatom meg ilyenek,, erre rájönnek ?
2013. máj. 16. 10:12
 1/8 droba nikoletta válasza:
96%
Ha bejelentett állásról van szó az önéletrajzodban akkor ne hazudj,mert kiderül,de ha nem bejelentett és rövid ideig dolgoztál,és tapasztalatról kérdeznek akkor szépithetsz a dolgon ezzel.
2013. máj. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bármit lehet, de könnyű lebukni.
2013. máj. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
Mi több, kell! De azért legyen vmi alapja, szakácsként két mérnöki diplomát nem illik.
2013. máj. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem érdemes.Biztos, hogy kiderül és nagyon nagy baj. Amit lehet: igaz tényeket egy kicsit fényezni, lakkozni. Hogy szebben csillogjon.

Hobbynál jó érdekeseket beírni (de ennek is igaznak kell lenni!!) - vagyis egy kicsit adni az egyéniségedből az önéletrajzban.

2013. máj. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Le fogsz bukni. Tegyük fel beírod hogy van ilyen-olyan szakmád (ami a valóságban nincs). Mit teszel ha elkérik a bizonyítvány? Vagy éppen a másik szakember és feltesz neked valami szakmai kérdést? Vagy belehazudsz szakmai tapasztalatot. Rákeresnek a cégre és utánad érdeklődnek... Szerinted ha lebuksz, alkalmazni fognak ezután?
2013. máj. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyban függ hogy milyen állásra jelentkezel. Nekem pl (vendéglátás) soha nem telefonáltak utána az előző munkahelyeimre, valamint párom mikor külföldre költöztünk csak azért kapott meg egy szobalány állást a sokszoros túljelentkezés ellenére mert több éves magyarországi gyakorlatot írt az önéletrajzba, holott soha az életben nem csinálta. Az első napján meg is jegyezték hogy "látszik hogy profi vagy" :D


Viszont mérnöki állásra már neccesebb, porszívózni mindenki tud.

2013. máj. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha el tudod végezni a munkát, még mindig jobb pár hónappal később lebukni, és akkor már nemcsak papírok alapján ítélnek meg, mint oda se kerülni. Ez az egész önéletrajzosdi csak arra jó, hogy el tudd kezdeni. Ha már pedig ott vagy, mindent bele. Persze, ne ess át a túloldalra, hogy egy szívműtétnél a műtőasztalnál derüljön ki, hogy valójában hentes vagy.


Egy mérlegképes könyvelőit nem hazudnék be, ha jól tudom az felelősséggel jár. Ha rosszul tudom, és pl valakinek nincs, de minden hozzátartozó feladatot el tud látni az illető, simán mehet. Csak trükkösen kell megfogalmazni. Pl a szaktudásba írod. Légy kreatív, el kell adnod magad!

2013. máj. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Látom már régi a kérdés, de hátha valaki válaszol. Szóval, pályakezdőként, ha irodai munkakörben szeretnék elhelyezkedni, mit tudnék a tapasztalathoz "bekamuzni", ami mondjuk nem bejelentett munka volt és nem jönnek rá? Hova írjam az önéletrajzba és hogyan? vagy bármi más tapasztalatot, amiből látják, hogy mégis csináltam valamit idáig?
2015. márc. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!