Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy kell kinéznie egy jó...

Hogy kell kinéznie egy jó önéletrajznak?

Figyelt kérdés
2008. jún. 19. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

A kérdés hova akarod beadni. munka szerzés vagy tovább tanulás?

továbbtanulásnál lehet életrajzi is és kézzel irott az attol függ mit kér az egyetem, föiskola.


de a cégekhez tabellárist kell beadni. legyen rövidés velös, átlátható könnyen, a lényeg szerepeljen benne, de nefelejts ki semmit.


elsö fejezet személyes adatok: név, szül. hely, idö, családi állapot, cím, telfonszám, emailcím


aztán az iskolák a legújabb iskola elöl és az álltalános hátul. ide oda kell írini milyen végzetséget kaptál (pl érettségi, szakma)


aztán a munkahelyek. itt is azt kell elöre írni ami a mostani vagy a legutobbi volt . mellé írva hogy mi volt a munkaköröd beosztásod.


aztán nyelvtudás.


egyéb végzetségek, mint egy plussz képesítés, vagy kurzus elvégzése.


egyéb dolog, pl egy éves nyelvtanulás külföldön, vga ybetegség miatt kihegyott 1 év a suliban. ( acégek mindenre kiváncsiak miért üres egy féléved pl)


aztán mit csinálsz szabadidödben, hobby. ide csak okosat, pl olvasni, tv-t nézni hülyeség. de beírhatod hogy barkácskodni, fözni, utazni, akár konkrét sportokat, mint foci, tenisz, vagy bélyeg gyüjtés. konkréta amit tényleg csinálsz és nem csak a szabadidö eltöltése.


a jobb sarokba egy kis kép rólad (arckép)

2008. jún. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2008. jún. 20. 13:12
 3/8 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem a szül. hely idő s családi állapot leírása hülyeség. Hobbyt csak akkor írj, hogyha lényeges, kimagasló, pl. hegedülsz, néptáncolt (ilyen biciklizem csak akkor ha sportszerűen, meg olvasás és hasonlók az felejtős. Ha volt gyakorlat a suli alatt vagy máshol akkor azt írd le röviden hl és mit csináltál. A tanulmányoknál alábontva a fősulihoz írhatsz ösztöndíjról, versenyről, tdk, vagy hök tagság. Képet nem muszály, de ha raksz akkor szembe kép legyen és ne egy csíkos pólóba legyél, hanem ing, öltöny és egyszínű háttér.
2008. jún. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

fekete póló volt rajtam, remélem az nem baj, annyira azért nem látszik... inkább csak a fejem van rajtam, meg egy kicsit a vállam. A családi állapotot már oda írtam, egyébként a szül. hel, idő-t is.... majd figyelmen kívül hagyják, ha nem tetszik nekik...

Drukkoljatok, és köszi mindenkinek!

2008. jún. 22. 23:33
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

a fotó azért kell, mert ha behívnak akkor tudni fogják hogy ki vagy. sokszor csak az arcra emlékeznek hogy ja az a nagyorru az jó volt. és megkeres képröl már tudja is kivagy.

a születési idö sajnos nagyon fontos mert mindenhova más koruak kellenek. ezt nem szabad eltitkolni, mert lehet ha nincs rajta be sem hívnak. hely akkor lényeges ha pl külföldön születtél, de amúgy meg elfér rajta.


sajna a hobby is nagyon lényeges mert ha valakinek nincs semmi hobbyja az érdektelennek, lustának tünik. de nyugottan beírhatsz fözést, kertészkedést, akár varrást, vagy túrázást, rendszeres biciglizést. 3-nál több azért ne legyen, meg olyan sem hogy olvasás, tv nézés.

2008. jún. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, hétfőn kezdek :D !
2008. jún. 25. 16:15
 7/8 anonim válasza:
31%

A kérdés hova akarod beadni. munka szerzés vagy tovább tanulás?

továbbtanulásnál lehet életrajzi is és kézzel irott az attol függ mit kér az egyetem, föiskola.


de a cégekhez tabellárist kell beadni. legyen rövidés velös, átlátható könnyen, a lényeg szerepeljen benne, de nefelejts ki semmit.


elsö fejezet személyes adatok: név, szül. hely, idö, családi állapot, cím, telfonszám, emailcím


aztán az iskolák a legújabb iskola elöl és az álltalános hátul. ide oda kell írini milyen végzetséget kaptál (pl érettségi, szakma)


aztán a munkahelyek. itt is azt kell elöre írni ami a mostani vagy a legutobbi volt . mellé írva hogy mi volt a munkaköröd beosztásod.


aztán nyelvtudás.


egyéb végzetségek, mint egy plussz képesítés, vagy kurzus elvégzése.


egyéb dolog, pl egy éves nyelvtanulás külföldön, vga ybetegség miatt kihegyott 1 év a suliban. ( acégek mindenre kiváncsiak miért üres egy féléved pl)


aztán mit csinálsz szabadidödben, hobby. ide csak okosat, pl olvasni, tv-t nézni hülyeség. de beírhatod hogy barkácskodni, fözni, utazni, akár konkrét sportokat, mint foci, tenisz, vagy bélyeg gyüjtés. konkréta amit tényleg csinálsz és nem csak a szabadidö eltöltése.


a jobb sarokba egy kis kép rólad (arckép)

2008. júl. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
79%

Szerintem a hobby nem olyan fontos,illetőleg minden egyes munkakör más és más;ha gyártósori összeszerelőnek jelentkezik valaki,a munkaadónak tökmindegy,hogy szeretek pl.kirándulni,neki az a fontos,hol,mikor meddig,milyen műszakban dolgoztam,az alapján méri fel,mennyit tudok vajon TELJESÍTENI.

Ha olyan helyre adja be az ember,ahol tényleg nem árt,ha van valakinek egy kis szellemi-lelki élete (pl:pedagógus,szociális munkás,gondozó stb.),tényleg érdemes beírni lehetőleg olyan hobbykat,ami valamilyen szinten összefügg a megpályázott munkakörrel.

Ápolónőnek mikor jelentkeztem,beírtam,hogy: főzés - anno rákérdeztek,miért szeretek főzni,én meg kamuztam egyet,hogy időseknek hordtam régebben az ebédet.

Még,ha nem is volt igaz,elértem a célom,mert felvettek.

Az a lényeg,hogy mindenképp legyen valami összefüggés a beírt szabadidős tevékenység és a megpályázott meló között.

2008. dec. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!