Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen életet választanátok ti?

Milyen életet választanátok ti?

Figyelt kérdés

Nemsokára befejezem az érettségit, és itt Erdélyben viszonylag elérek pályát választani, majd júliusban lesznek a felvételik. A következő lehetőségeim adódnának (mindenképp eü.-ben szeretnék elhelyezkedni): érettségire sikeredtével 200kmre költöznék a szülőfalumtól,

-3 éves orvosin oktatott fizioterápia + Msc-zni és szeretnék ha ezt választanám;

-4 éves áltános asszisztensi (diplomás)

(csak tandíjas hely van, ami fele az orvosinak, de szerencsére van lehetőségem startból finanszírozni azt a 3 évet, anyuék meg szándékuk szerint biztosítanák a fedélt a fejem felett, esetleg autót is kapnék-elmondásuk szerint)

-4 éves áltános asszisztensi (diplomás, és még ezt is tudnám finanszírozni saját magam, ugyancsak fele az orvosi tandíjának, de van államilag támogatott is, amelyre nagy valószínűséggel bejutnék, és a szüleim ugyanúgy tudnának majd támogatni ahogy a fent megemlítettem)

-orvosi (a felvételire még ezután kellene tanulnom, mivel sokkal sokkal komplexebb a felvételi tananyaga, mint a fentebb említett szakok esetében)- kisebb a valószínűsége annak, hogy bejutok államira, így a szüleimnek is nagyobb erőfeszítésükbe kerülne az a 6 év, és nem is engedhetnénk meg magunknak annyit.

Nos nyersen fogalmaztam, de így állnak józan ésszel a dolgok. Az egészségügynek minden porcikája érdekel, a gasztroenterológiától a bőrgyógyászatig. A fizioterápiában érdekesnek találom az alternatív gyógyászatot és minden velejáróját. Az asszisztensi szakmával kapcsolatosan a véleményem megoszlik. Nem tudom mennyire van úgy, de lehetséges lenne az, hogy magasabb szintű szakmának nevezhető mint a fizioterapeutáé?

Köszönök előre is minden hasznos választ!:)


2013. jún. 4. 15:46
 1/1 A kérdező kommentje:

Lényegében arról van szó, hogy nyugis, teljes, kiegyensúlyozott, élménydús, energikus, megélt fiatalságú életet választanátok(első két opció)

vagy

karrierista, céltudatos, hivatásnak élő, évekig tanulós, ugyanakkor lényegében jobb anyagi egzitesztenciával rendelkező életet választanátok (orvosi)?


Tudom, hogy személyiség típusától függ nagy mértékben ez is, de valahogy mostani állapotomban annyira hajlékonynak, flexibilisnek tartom magam ebben a témában, hogy nehezemre esik dönteni.

2013. jún. 4. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!