Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg olyan egyszerű kimenni...

Tényleg olyan egyszerű kimenni külföldre élni?

Figyelt kérdés
Mostanában mindenki mondogatja, hogy így elhúz innen, úgy elhúz innen, és tényleg vannak olyanok akik gond nélkül elpattannak. De azért szerintem pár hónapos előkészület és nulla tőke nélkül nem lehet kimenni sehova. Vagy rosszul gondolom? Gondolok egyet és másnap már megyek is?
2013. jún. 6. 08:51
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Pénz nélkül és belevágni a vakvilágba az halott dolog! De amúgy valójában így van nem csak mondogatják hanem el is húznak! Amúgy meg köztudott dolog, hogy London az 5 legnagyobb magyar város magyar lakosait tekintve... De mondhatnánk más példákat is! TÉNY! Innen menni kell mert csak rosszabb lesz amíg a királyokat élteti a nép!
2013. jún. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Tényleg lehet kimenni minden előkészület nélkül is. Csak akkor hamar vissza is lehet jönni, mert nem talál munkát.
2013. jún. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát igen... Az még oké, hogy itthon talál egy kinti munkát, de a lakhatást hogy lehet megoldani? Látatlanba lefoglal egy albérletet, a főbérlő meg ki is adja neki, úgy hogy még sosem találkoztak? Vagy van szociális szálló, ahol mindenki lakhat, aki beteszi a lábát az országba? Vagy motelbe mennek a bevándorlók? Szerintem ismerősök nélkül lehetetlen kimenni. Legjobb barátnőm is úgy megy most ki, hogy kint van a tesója, a tesója úgy ment ki, hogy kint volt a haverja, ő meg úgy, hogy kint volt a nővére...
2013. jún. 6. 09:15
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

Azért ennyire nem bonyolult ám... Tőke kell amíg nem találsz munkát és kész.


Kimész, lecuccolsz egy szállóban vagy hotelban (kinek milyenek az igényei és a pénztárcája). Elkezded intézni a papírjaidat (bankszámla, ált. angliában jogosítványcsere) és bebattyogsz egy ingatlan közvetítő irodába, elmeséled milyen lakást keresel és ők találnak neked. Max egy hét alatt kész vagy mindennel. Aztán hajkurászod a melót, vagy találsz vagy hazajössz és elmeséled, hogy kint is szar az élet.

2013. jún. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kösz a biztatást. Igen, eddig arra még nem gondoltam, hogy szállóban is lehet lakni, a kérdés, van-e olcsó szálló. Úgy biztos nem mennék ki, hogy még nincs munkám. De a kérdés az, hogy hogy hoznak össze emberek kezdőtőkét a külföldi kiruccanásra, ha nem lehet itthon megélni? Mert ugyebár sokan azért mennek el, mert nincs pénzük itthon, de az utazásra hogy lesz pénzük? Kölcsönkérnek, hitelt vesznek fel, vagy eladják a cuccaikat?
2013. jún. 6. 09:45
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

"van-e olcsó szálló"


Magyar szemmel nézve nincs "olcsó" szállás. Ezért kell kezdőtőke.


"Úgy biztos nem mennék ki, hogy még nincs munkám."

Akkor te biza itthon maradsz. Ha csak nem vagy valami nagyon menő szakmabeli sok éves tapasztalattal akkor nem fog neked senki személyes megjelenés nélkül munkát ajánlani.


"De a kérdés az, hogy hogy hoznak össze emberek kezdőtőkét a külföldi kiruccanásra, ha nem lehet itthon megélni?"

Szombaton voltam a Westendbe, ami úgy összességében marha drága hely. Mozdulni nem lehetett annyian voltak. Szóval azért a nem lehet megélni és nincs 2-300e forintja az embereknek biztos igaz valahol bolhavégen, de úgy általában azért mindig sikerül összekaparni egy kis pénzt annak, aki nagyon akar...


Például az eladják azokat a cuccokat, amiket nem akarnak magukkal vinni egy igen jó megoldás, 2 legyet üt egy csapásra. Mert ugye a beépített szekrénysort nehéz kivinni magaddal angliába, ahogy a balkormányos autót is.

2013. jún. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

én valami éttermi melóra gondoltam például, menő munkahelyre. vagy takarítás, gyerekre vigyázás, eladói munka, ilyesmi. aztán persze keresnék valami komolyabbat is, ha van.


szerintem ne a Westendet nézzük példaként, mert oda lehet, hogy sokan járnak, de azok a felsőbb társadalmi rétegbe tartoznak. aki meg néha betéved, mint én, az kb. alig vesz valamit, csak azért jár oda, mert közel lakik hozzá.

a metróban is sok gyereket látok jó telefonnal és márkás cuccokkal, de szerintem akkor sem ez az átlag.

de értem mit szeretnél mondani, valamennyi spórolt pénze sok embernek van.. meg kölcsön is lehet kérni.

2013. jún. 6. 10:57
 8/9 anonim ***** válasza:

szerintem ha van rá lehetőséged inkább spórolt pénzből próbálj elindulni, nem túl jó, ha az ember feje felett a külföldi próbálkozás bizonytalansága mellett még egy hitel is lebeg, ami sikertelenség esetén a tönk szélére taszít.


de hogy a Westend és felsőbb társadalmi réteg? ilyet egymás mellett még nem hallottam említeni. a Westend az egyik legalja a közönség szempontjából.

2013. jún. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

persze, hitelt nem vennék fel, csak spórolni sem könnyű, de azért majd megpróbálom.


szerintem akik a westendben megveszik a 30 ezer fölött kezdődő ruhákat, meg télen egy szál trikóban mászkálnak a westendben (mert hogy kocsival jöttek) azok nem nevezhetők szegénynek. Igen, akik a mekiben meg burger kingben zabálnak, és moziba járnak vagy beugranak a dm-ben, azok lehet hogy nem a legtehetősebbek. de szerintem azok sem szegények, inkább átlagosak. akik meg ott vannak, és szegények, azok valószínűleg nem vettek semmit, csak úgy ott lézengenek.

2013. jún. 7. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!