Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közmunkára küldtek 3 hónapra,...

Közmunkára küldtek 3 hónapra, viszont komoly mozgást korlátozó betegségem van ami 1-2 havonta előjön. Mi kell ahhoz, hogy idő előtt abbahagyjam a közmunkát?

Figyelt kérdés

A munkaorvos akihez küldtek, az azt mondta alkalmasnak ír, mivel "egyéb" van a papíromon nem valószínű, hogy utcatakarításra kell mennem... Balul sült el, arra küldtek... Papír szerint alkalmas vagyok, orvosilag viszont kímélni kéne magam, mert 1-2 havonta előjön egy gyulladás a szervezetemben, ami kisugároz a csontjaimra, ebből következik, hogy vagy lehajolni nem tudok, vagy később járni se... Tehát ha nem bírom a munkát (nem kerülöm, hisz megpróbálom, úgy sincs más választásom) akkor mivel tudom elintézni, hogy ne kelljen végeznem? Nem érdekel ha nem kapok aktív korúakat... Nem számít. Persze ne tiltsanak el 3 évre.

Kéne egy kiskapu, mert bírni nem fogom... orvosi igazolás kell? Esetleg ha behívnak dolgozni máshová? Vagy ha van lehetőségem más intézménynél közmunkát végezni átirathatom magam? Biztosan nem fogom bírni ha hajolgatós takarítás lesz :(



2013. jún. 6. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:

van egy kis kapu, egy kollégám mesélte

ha kötsz vmelyik családtagoddal (akinek a nevén lakás van) egy szereződést, hogy át jársz takarítani, mosni főzni stb. akkor az munkaviszonynak számít (gondolom vmi eltartási szerződés féle), és nem kell menned közmunkára, én így hallottam de járj utána pontosan

2013. jún. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

- kérheted, hogy áttegyenek könnyebb munkára (nem fognak)

- ha előjön a betegséged, és tényleg betegség akkor betegállományba vesz az orvos


- egyébként a közmunka orvosi papírja ma már eszméletlenül részletes, és abból ki kell derülni, hogy milyen munkát végezhetsz ... ha a felülvizsgáló orvos nem veszi komolyan azt a papírt, akkor az már orvosi-etikai probléma is

2013. jún. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Van ilyen rehabilitációs papírom, ott van kizáró oknak pipálva a hajoldozás, ill a hosszas ácsorgás, és vegyszeres munka... Csodáltam is, hogy ez az orvos még csak korlátozó tényezőt se pipált be, mindent 100%osan hagyott, még azt is hogy éles szemmel dolgozhatok, holott nem látok rendesen sőt eltört a szemüvegem... tehát semmit nem pipált be, és arra hivatkozott felém "biztatóan" hogy biztos nem takarítani megyek, nem terhel meg, ha meg mégis, akkor menjek az orvosomhoz...

Hallottam olyat hogy egy igazolást kell vinni orvostól, hogy nem végezhetek ilyen jellegű terhelést, de ezt a körzeti, vagy a szakorvos állítja elő? Vajon mit fogadnak el? De lehet bemegyek a munkaügyibe a nőhöz, és megkérdezem mik a lehetőségeim... Max nem csinálom a munkát, ha nem megy, és kirúgnak... egyszerűen nem tudom erőltetni, ha nem megy és kész... mozgásképtelenséggel kerültem kórházba 1éve, ha nem tudok mozogni akkor ez van :/

2013. jún. 6. 12:24
 4/7 anonim ***** válasza:
azt az orvost el kellene zavarni
2013. jún. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
42%-ra le vagyok százalékolva, tudom sok helyen nem ér ez semmit... de azért nem kéne úgy elküldeni az orvosi jelentését, hogy tökre egészséges vagyok, és alkalmas minden nemű munkára, mert egy papíron le van foglalva, hogy ez nem igaz...
2013. jún. 6. 12:35
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
sok ilyen orvosi papír megy át a kezemen ... még nem találkoztam ilyen jellegű felelőtlenséggel az orvostól
2013. jún. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ismerősnél végzett tartós háztartási munka?


Bevásárlás gyógyszer kiváltás stb...


Persze ezt nem minden önkormányzat fogadja el.

2013. jún. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!