Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyi probléma! Te mit...

Munkahelyi probléma! Te mit kezdenél ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Adott egy raktár ahol dolgozol, akikkel dolgozol rendszeresen eltulajdonítanak a raktárból dolgokat több tízezer forint értékben és hiába értesíted hogy hagyja abba őket ez nem érdekli. Egyre feltűnöbben csinálják a kolegáid, már szeretnél véget vetni ennek az egésznek mert ebbe te is bele ütheted a bokád. Fizetésed bánhatja, esetleg fel is jelenthetnek.


Mit tennél ilyen helyzetben? Szólnál a főnöknek (ami az egyetlen esélyed kihúzni magad ebből az egészből) vagy hagynád?



2013. jún. 7. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha szép dolog a spicliség, ha nem, én szólnék, ha a kolléga azok után, hogy jeleztem neki, hogy ezt nem kéne tovább folytatná.


Ugyanis nem leszek senki miatt bűnrészes és marhára nem hiányozna, ha egy senkiházi tolvaj miatt mondjuk lapátra tennék az egész bagázst velem együtt vagy a leltárhiánykor menne a cirkusz, a pénzlevonás, a karácsonyi bónusz, stb...

2013. jún. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elvileg júniusban lesz a leltár és nem akarok miattuk pénz levonást, esetleg mást.
2013. jún. 7. 23:18
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

csak az a kellemetlen, hogy miután jelentetted őket, lehet, hogy bosszút állnak. ha nem félsz tőlük, akkor szólj a főnökségen.


vagy biztosíts magadnak alibit vagy valami bizonyítékot, hogy te nem voltál benne.

2013. jún. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szólnék, bizony. Aggódjanak a tolvajok, nem nekem van enyves kezem.
2013. jún. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Én is szólnék. Ez nem "spicliség". Én tuti nem akarnék miattuk fizetni.


Az más kérdése, hogy ezt nehezen fogod tudni bizonyítani.

2013. jún. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szólnék. Vétkesek közt cinkos, aki néma. Nem vagyok árulkodós, de ebből neked is komoly bajod lehet.
2013. jún. 8. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amikor felvettek benzinkutasnak (nettó 70 000Ft)3 hónappal később volt esedékes az éves leltár, aminek a kárából persze én is részesedtem! Koponyára levetítve 154 000 hiány jött ki, amit persze tőlem is levontak.


Tescoban éves szinten több 100m Ft-nak kel lába, de ott nem a dolgozókat húzzák le érte. Nálatok ez hogyan történik? Van felelősségre vonás?


Jól értem összes munkatársad enyveskezű? Ráadásul még figyelmeztetted is őket? Remélem tisztában vagy vele, ha nem teszel semmit, még rád verik a teljes hiányt!

Nagyon könnyen összefoghat a lopásban összekodácsolódott társaság főleg olyan ellen, aki elzárkózik ezen tevékenység elöl, sőt még szóvá is teszi nekik "aljas módon"! (sajnos tapasztalatból mondom)


Szerintem minél előbb jelezd a vezetőnek, bár lehet az egész bandát ő irányítja, ami megint csak a te halálos ítéletedet jelenti!

2013. jún. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nézz másik állás után! 30 napod van így ez lehet a felmondások oka is...
2013. júl. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!