Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha választhatnál akkor 22...

Ha választhatnál akkor 22 évesen elkezdenéd a főiskolát vagy kimennél dolgozni külföldre (London)?

Figyelt kérdés
2013. jún. 15. 15:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Attól függ mit dolgoznál Londonban mert ha minimálbér környékén keresnél akkor inkább a fősuli. És ha a fősuli után is az a terv hogy kijössz Londonba akkor még kérdés hogy itt kint fogod-e bármi hasznát venni az otthoni diplomádnak, mert sok helyen nem ismerik el az otthoni végzettséget, akkor viszont tökéletesen felesleges lediplomázni.
2013. jún. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Szerintem még ha csak minimálbért is kapnék kint talán még úgy is jobban járnék, mint itthon egy fősulival és 40-50 ezres fizetéssel(diákmunka, ha egyáltalán kapok aminek nem sok esélye van. vagy levelező és akkor 80 ezres fizetés.
2013. jún. 15. 16:05
 3/13 anonim ***** válasza:

Kimennék és a munka mellett ott képezném magam, ott próbálnék meg valamilyen végzettséget szerezni.


Utólag már én is okos vagyok, a magyar papírjaimnak aztán marha sok előnyét látom... :-((((

2013. jún. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Főiskola.


Gazdasági menekültként, csak mert nincs pénzed, nem mindig éri meg kimenni külföldre.


Soknak tűnik az 1500-2000 fontos fizetés, de ennek a ott is jelentős része megy el megélhetésre.


Ha nagyon spórolós vagy, akkor persze mondjuk 5 év alatt létrehozhatsz belőle egy megtakarítást, de aztán még mindig ott leszel végzettség nélkül.

2013. jún. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
16:18-as milyen papírjaid vannak, ha meg szabad kérdezni?
2013. jún. 15. 16:52
 6/13 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat.
2013. jún. 15. 16:53
 7/13 anonim ***** válasza:

Azért 1500-2000 fontból nehogy már 5 év legyen létrehozni egy jelentősebb megtakarítást.

Egyedül 2000-ből a felét lazán félre tudja tenni és akkor mellette él is.

Mondjuk kétlem hogy mindenféle végzettség nélkül bárki 2000 környékén fog keresni, jó lesz az 1000-1200-1300-nak is.

2013. jún. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
egyébként nem csak pénzkereseti szempontból mennék ki, hanem a nyelvtudásomat, konkrétan beszédet szeretném fejleszteni.
2013. jún. 15. 16:55
 9/13 anonim válasza:
900-1100 fontos minimálbér van havi szinten. Heti 120-150 fontból ki tudsz jönni simán, persze attól is függ mennyire él valaki nagy lábon. Ha csak szállás,alap kaják és bérlet van benne, akkor mondom heti 120-150, az egy hónapban 500-600 font, ami elmegy. Marad 400-500 font/hó. De persze ez személyspecifikus, mindenki máshogy él, de általánosságban ez így lehetséges. 1 éve vagyok Londonban, 2 hét múlva megyek haza. Ami pedig a melókat illeti, egyre kevésbé van már itt is meló..lehet, hogy kijönnek emberek és kapnak rögtön munkát, de már egyre többen kényszerülnek várni (én az első 3 hónapomból 1-et tudtam dolgozni). Egyre jobban csökken az esélye, hogy bejön itt az élet diploma vagy szakma nélkül. Merthogy ha azokkal sikerül munkát találnod, akkor az rohadt jó!! De aki csak kijön mindezek nélkül...az inkább mostmár ne jöjjön. Lesz aki azt mondja, hogy neki bejött itt az élet, de egyre többet mondják majd, hogy nee...ne gyere.
2013. jún. 16. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
utolsó, milyen munkát csinálsz Londonban? És végleg haza jössz?
2013. jún. 16. 16:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!