Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek, ha félek a munkától?

Mit tegyek, ha félek a munkától?

Figyelt kérdés

Múlt nyáron diákmunkát vállaltam, és most, hogy újra elgondolkodom rajta, azon kapom magam, hogy fóbiás módon félek a munkától. Diákmunkát csak árufeltöltőként vagy Mcdonaldsban kap az ember, én árufeltöltő voltam.


Végig molesztáltak, figyelnem kellett arra, mikor megyek ki ebédelni (8óra alatt összesen 20 perc szünetünk volt), nehogy utánam jöjjön valaki, és zaklasson. Folyton rettegnem kellett, ha egyedül küldtek be valamiért a raktárba, hogy vajon kivel futok össze? Ezek vagy ilyen 30 év körüli figurák (17 éves voltam, és fiatalabbnak tűnök a koromnál) voltak, de volt néhány nagyon ijesztő, fiatal huszonéves is. Emellett volt rá példa, hogy olyan körülmények voltak, hogy az undortól elájult egy másik lány, és kórházba kellett szállítani. Engem osztottak be a helyére, egész nap taposhattam (védőfelszerelés nélkül) a zsíros, mocskos vízben ami beborította a padlót. Tönkrement a cipőm és úgy felázott a lábam azalatt a három nap alatt, hogy hetekig fájt a bőröm. És volt olyan, hogy a munkatársaim nem szóltak, hogy lejárt a műszakom, emiatt lekéstem a buszt és éjfélre értem haza, ami szintén nagyon veszélyes volt. Szenvedés volt az egész, 500 forint órabérért.


Meg tud nyugtatni valaki, hogy nem minden munka ilyen?


2013. jún. 19. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hogy te hol voltál árufeltöltő, de én dolgoztam már Tescoba szintén diákként és én teljesen máshogy láttam ott a dolgokat.

A védőfelszerelés és a munkaruha előírás volt, anélkül nem dolgozhattunk! És várni kellett mire megjött. A munkavédelmi cipő szintén előírás volt. Persze nálunk is teperni kellett a munkába minden miatt, de sok fiatal volt, ott velem egykorúak, akkor tanulók akik ott dolgoztak gyakorlaton. De az idősebbek is nagyon rendesek voltak velem, a műszakvezetőm nagyon jó fej ember volt, amikor átkerültem másik műszakba akkor mondták hogy a legidiótább főnökhöz kerülök, de ő sem volt olyan vészes, igaz hogy mogorva volt, de szeretett viccelődni, meg rendes is volt ahhoz képest, igaz hogy a nyomomba volt mindig, mint mindenkinél, de egyszer sem kötött belém semmi miatt.

Meg volt amikor a félórás ebédszünetemről hamarabb mentem vissza dolgozni mert több munka volt éppen, és mivel akkor csak rövidebb műszakom volt így leakartam tudni gyorsan azt a maradék 1 órát és akkor a főnököm mondta hogy pihenjek, még ha nem sikerül befejeznem, akkor hagyjam úgy majd a váltás elintézi. Ahhoz képest rendesek voltak.


Akkor a jelenlegi munkahelyem egy kórház ahol takarítóként dolgozok. Mivel a szakmámba nem tudtam elhelyezkedni így a munkaügyi központ lerakatta velem a takarítói szakmát, amit szerettem is, meg kórházba voltunk gyakorlaton és utána néhányunkat fel is vették.

Ott azért kell melózni meg taposni a sz@rban, húgyban, de még mindig különb egy hely mintha egy gyárban dolgoznék szalagmunkába, főleg ilyen melegbe. Igaz hogy a kórházban sincs hideg, de jól szigetelve vannak a falak és ott jobban ki lehet bírni munka közben is a meleget. Az ápolók jófejek, az orvosokkal sincs baj. A munkavezetőnk nem éppen a legnormálisabb ember, de ő azért odafigyel ránk hogy ne vigyük túlzásba a dolgokat, és ha kevés munka van akkor elenged minket előbb 1-2 órával, vagy ha esetleg dolgunk van és szabit kell kérni akkor is inkább elcseréli a műszakot ha úgy van hogy ne menjen kárba a szabi, igaz hogy le kell dolgozni de inkább az. minthogy a szabadnap vesszen kárba.

Szóval sok munkahelyen vannak idióta főnökök, de ha dolgozik az ember akkor nem szívatnak, persze arra figyelni kell hogy a munkakörödnél többet ne végezz ha nem mondják mert akkor utána elvárhatják és akkor csak még többet dolgozhatsz, plusz néha ilyenkor kicsit tettetni kell a butát nehogy más munkát is rád bízzanak, ami esetleg kicsit a hatáskörödön kívül van. A munkaszerződésed legyen meg arra figyelj oda, és próbálj mindenkivel jóba lenni.

2013. jún. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én is tescoban dolgoztam, de teljesen más volt. Munkaruhát csak akkor adtak, ha megneszelték, hogy ellenőrzés jön. A grillpult mögött lett rosszul a lány, ahol slaggal kellett takarítani, és mindig a diákokkal takaríttattak, mert velük lehetett.


Több helyen is voltam, sehol nem volt rendes műszakvezetőm. Az egyik helyen a főnök annyira ideges természetű volt, hogy ha éppen nem volt dolga valakinek, az egy vödör vízzel sétálgatott a vásárlótérben, nehogy semmittevésen kapják.


Megkérdezhetem, melyik diákszövetkezettől kaptad a munkát?

2013. jún. 19. 20:26
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Egyáltalán minek akarsz dolgozni a nyári szünetben? Nincs jobb dolgod? Rosszul áll a család anyagilag, és be kell segítened, vagy mi az értelme az egésznek?
2013. jún. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen. Szükségem van pénzre, de a családom alig tud támogatni.
2013. jún. 19. 21:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Biztos hogy 17 voltál? :)) Már nem azért, csak én soha nem találkoztam 17 éves diákmunkással anno, a minimum 18 volt. A kérdésre válaszolva az érdekelne hogy zaklattak. Sajnos a legtöbb munkahelyen mindig van minimum 1 gyökér.De téged csoportosan pécéztek ki? Vagy hogy? Ilyet még nem nagyon hallottam, pedig már velem is előfordult 1-2 dolog. Ja és elhiheted ez eléggé kirívó eset, nem ilyenek a munkahelyek. Még ha diákmeló is.
2013. jún. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Egyes szövetségeknél már 16 évtől lehet munkát vállalni, azzal a kikötéssel, hogy 18 éves kor alatt nem lehet éjszakai műszakot.


Úgy pécéztek ki, hogy például az egyik helyen volt egy ilyen sötét, mélyen ülő szemű fiú, aki mindig követett, amikor ebédelni mentem. Leült két asztallal arrébb, és folyamatosan bámult. Elég kísérteties volt. Kiderült, hogy van egy közös ismerősünk, szintén ott dolgozik, és egyszer együtt mentünk haza hárman. A metrón megvallotta, hogy szokott figyelni, de akkor is ilyen nagyon ijesztő volt, az egész hanglejtése, a szövege, minden.


Egy másik helyen volt egy pasas, ilyen vörös hajú sovány fickó, aki rögtön odajött ilyen bizalmasan beszélgetni. Az egész stílusa tenyérbemászó volt, és nagyon személyes kérdéseket tett fel folyamatosan, meg úgy vigyorgott rám, mint egy kiló húsra. Hogy hány éves vagyok, ő hány évesnek néz ki... Hogy van-e barátom. Aztán hogy van-e szexpartnerem. Azután hogy szűz vagyok-e. Az egész nagyon megszégyenítő volt.

Szóval a legtöbb helyen, ahol dolgoztam, folyamatosan résen voltam, hogy megpróbáljam elkerülni a helyzeteket, amikor szexuálisan zaklathatnak.

2013. jún. 19. 23:08
 7/9 A kérdező kommentje:
Lehet nem hangzik olyan rossznak a dolog, de elég mély nyomot hagyott bennem, hogy ilyen kiszolgáltatott voltam, és hogy úgy csorgatták rám a nyálukat, mintha kilóra meg lehetne venni. Sokszor odáig fajult a dolog, hogy a női öltözőben ebédeltem.
2013. jún. 19. 23:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet én vagyok a sötét de tisztázzuk, szal lány vagy?
2013. jún. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jójó leesett hogy lány vagy. Azért ezek komoly sztorik. Velem is baszakodtak már, de azért egy alap normális viselkedés még egy árufeltöltő melónál is meg kéne hogy legyen. Sőt inkább ott jó társaság szokott lenni. Pl azt a követőst én először figyelmeztettem volna, aztán tuti pofán verem. De így hogy lány vagy így értem a dilemmát. Gondolom csúnya se vagy. Legalábbis azokra szoktak így rákattanni. Ahol én voltam ott is volt 1-2 fúrható sunci, de ilyen tuti nem volt. Na és még egyszer mondom, megnyugtatlak nem ilyen az összes melóhely.
2013. jún. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!