Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valóban értelmetlen és időpocs...

Valóban értelmetlen és időpocséklás belefognom? Kérlek, írjatok minél többen!

Figyelt kérdés

Első szakmámat szeretném megcsinálni, választás előtt állok.

Engem mindig is érdekelt a papírmunka, vonzott az irodai környezet, ezért arra gondoltam, ügyintézői szakra jelentkeznék, pontosabban ügyintéző titkár a neve. De sajnos mindenhol azt olvasom, ennek nincs jövője.

Még idegennyelvvel sem?

Sajnos a matekkal soha nem boldogultam, ezért minden olyan szakma kilőve, amihez ez kell.

De nem szeretnék 2 évig olyan valamit tanulni, amivel aztán sehová sem kellek.

Mit éri meg egy fiatal lánynak tanulni?


2013. jún. 25. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezzel kitörölheted a segged. Tanulj jogot, könyvelést, informatikát, ezek a kelendő munkák.
2013. jún. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

OKJ-s szakmáról beszélek, így a jog, ami első körben 5 éves egyetemi oktatás, az kilőve.

Informatika? Kb. mint a matek.

A könyvelés az nem full matek? Miket kell ott tanulni?

2013. jún. 25. 11:16
 3/7 anonim ***** válasza:
De full matek sajnos. Nem akarsz biztos egyetemre/fősulira járni? Hidd el, jobban megéri...
2013. jún. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy "nincs időm" évekig egyetemre járni, mindenképpen egy szakmát szeretnék, hogy 2-3 éven belül már dolgozhassak. Egyetemre meg jövőre tudnék ugye jelentkezni, és ha még fel is vennének, évekbe telik mire vége. ÉS addig is tanulásból nem élek meg.

Humán beállítottságú vagyok, ezért sajnos semmilyen szakma nem jöhet szóba, aminek matek az alapja. Nem tudom, mi éri meg manapság egy nőnek.:S

2013. jún. 25. 11:22
 5/7 anonim ***** válasza:

TB- és bérügyintéző? Bár ebben is van ugye egy kis matek!

Jogi asszisztens?

Kisgyermekgondozó-nevelő, bár ezzel is az a baj, hogy nehéz vele elhelyezkedni és keveset is fizet.

Vámügyintéző?

Logisztikai asszisztens?

2013. jún. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Menj ki Svájcba táncolni
2013. jún. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hiába lesz irodás OKJ-d, azok a diplomások fogják betölteni az irodai helyeket, akiknek a szakjuk nem piacképes. Így ha egyáltalán munkát akarsz, lehet érdemesebb lenne bármilyen diploma, mint egy semmilyen különösebb szaktudást nem adó OKJ.
2013. jún. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!