Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi egy kezdő stewardess...

Mennyi egy kezdő stewardess fizetése? Könnyen el lehet helyezkedni a szakmában?

Figyelt kérdés
2013. jún. 30. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Az első kérdésre nem tudom a választ, a másodikra viszont annál inkább. Iszonyú nehéz elhelyezkedni, és most lehet hogy túl finoman fogalmaztam.
2013. jún. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk még nekem van 2 évem az érettségiig remélem addig alakul valamennyit.
2013. jún. 30. 22:53
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
Milliókat (már) nem lehet keresni. Nagy a túljelentkezés, sok az olcsó munkaerő, és hát manapság már a repülés sem olyan mint régen, utas minél gyorsabban ki-be, fordulás, kaját eléjüklökni, szemétszedés, takarítás. Sok cégnél ki sem szállsz a repülőből.
2013. júl. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
Attól függ, hogy melyik légitársaságnál helyezkedsz el. Az viszont tuti, hogy minél több nyelvet tudsz, annál jobb helyre kerülhetsz, annál több a fizetésed is. A Magyarországon dolgozók 120-150 felé keresnek, ezt biztos forrásból tudom. Ha viszont külföldre mész, tehát egy olyan légitársasághoz mész, ami külföldre visz, ott több pénzt kapsz, viszont az egész életed fel kell adnod érte. Mert nagyon ritkán jöhetsz haza. Tehát nincs buli, nincs család, semmi, mert a nap 24 órája abból áll, hogy 7ig előkészülsz a repülésre (megbeszélések, feladat kiosztás, átnézed a gépet, hogy nincs-e valami hiba, minden tiszta stb), úgy nagyjából délig befejezed a repülést (bár ez ugye attól is függ, hogy hova utazol), 16-17 óráig takarítasz, leadod a jelentést, leltározol hogy miből fogyott, miből kell utánpótlás, mi az, amivel nem voltak megelégedve, átnézed a gépet, és a szálláshelyedre olyan 18 órára érsz hulla fáradtan, mivel egész nap talpon kell lenni, mosolyogni mindenkire (parázós elsőrepülős, idióta nyugdíjas stb..), tehát tényleg semmi időd. Bár ez akkor van, ha külföldre mész. Magyarországon dolgozó légiutas-kísérőktől nem hallottam sokat, csak azt, hogy kevés a fizu, de itt is olyan 4ig dolgozol, viszont nincs annyi juttatás meg prémium.
2013. júl. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
66%
kedves utolsó. ennél jobban már nem vehetnéd el az ember kedvét ettől a munkától.. "idióta nyugdíjas". remélem te is ilyen idióta leszel ..még idő előtt. :)
2013. nov. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%
A "kedves utolsó" vagyok, aki mellesleg légiutas-kísérőként dolgozik. Lehet, hogy elveszem a kedvét a munkától, de legalább tudja, hogy mire vállalkozik, amikor erre a munkára fog jelentkezni, ha úgy adódna. Bárkit megkérdezhetsz, a hivatásos légiutas-kísérőknek az a dolguk, amit fent megosztottam.
2013. nov. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

" a hivatásos légiutas-kísérőknek az a dolguk, amit fent megosztottam."


ÉS az amatőröknek?

2014. júl. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Qatarnál kezdő fizetés 1000 dollár, ami kb 1500-2000-re emelkedhet. Ez az összeg adómentes, így a járulékokat neked kell fizetned.


Ha komolyan ebben a szakmában szeretnél elhelyezkedni, akkor addig kell járnod OD-kre, amíg tovább nem jutsz minden fordulón. Ez lehet az elsőn, lehet 2-3 év alatt.

2015. jan. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Qatarnál csak annyit fizetnek? Én is gondolkozom ezen a szakmám, de hát ez jó indulattal is csak 250.000 Ft. Azt is hallottam, hogy a szállást és az oktatást is levonják, vagyis angol oldalakon.

Ennél itthon is többet keres egy buszsofőr vagy tanár, hamár a nyelvtudás.

Ez karrier. Azt hittem az arabok jobban megfizetik az alkalmazottakat.

2017. okt. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!