Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudnék felmondani a...

Hogyan tudnék felmondani a jelenlegi cégemnél, ahol dolgozok, ha találtam egy jobb állást úgy, hogy ne sértsem meg vele a vezérigazgatót, aki mellesleg a rokonom?

Figyelt kérdés

2013. júl. 4. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezert nem kene aggodnod, nem rokoni szeretetbol, baratsagbol jarunk dolgozni. Van jogod jobb lehetosegek utan kutatni es felmondani, egy jo fonok erre fel van keszulve. Ha a tavozasod miatt nehez helyzetbe kerul, az az o hibaja, nem a tied.


Ha pedig felmondaskor jatssza a sertodottet, az ket dolgot jelenthet:

1) Egy bunko paraszt;

2) Hulyenek nez, manipulalni probal, erositeni szeretne benned es kollegaidban a tudatot, hogy a felmondas bun.

2013. júl. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az ok, csak hát elég jó pozícióban vagyok, amit ugye ő intézett nekem, viszont olyan állást találtam, ahol igaz, hogy kisebb a fizetés, viszont álmaim munkája lenne úgymond. Eléggé lelkiismeret-furdalásom van emiatt, mert félek, hogy hálátlannak fog engem tartani. Pedig tényleg nem szeretném őt megbántani.
2013. júl. 4. 21:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem vagod, amit irtam: semmilyen korulmenyek kozott nem vagy koteles tobbet maradni egy munkahelyen, mint amennyit szuksegesnek erzel/a szerzodesed megkovetel. Biztos nagyon xarul fogalmazok, de szerintem a lenyeget leirtam.
2013. júl. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem is ez a kérdés, hogy felmondok-e vagy nem, mert ezt már eldöntöttem, hogy igen. Csak valahogy úgy szeretném neki tálalni, hogy ezzel ne sértsem meg őt. Nyilván úgy is felmondhatnék, hogy azt mondom neki, hogy "csá, holnaptól nem jövök többet", de mégiscsak a rokonom. Ha idegen emberről lenne szó, akkor nem érdekelne, mit gondol utána rólam, de így igen.
2013. júl. 4. 21:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Hejj, proletarnak szulettel... :(
2013. júl. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezzel nem lettem előrébb...
2013. júl. 4. 21:45
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én értem a kérdező problémáját... Rokon protekcióval benyomta egy jó állásba, ahonnan most meg fog ficcenni...


Őszintén, ha én lennék a rokonod én azért sz*rul érzeném magam, hiszen egy ilyen protekciós betolás azért kellemetlen a kollégák előtt, még akkor is, ha én vagyok a vezérigazgató. Ezt ő vállalta érted, felvett, mikor ugyan ennyi pénzért akár egy jobb szakembert is alkalmazhatott volna. Ezek után te lelépsz. Ez azért hálátlanság.


De sok mindent nem tudsz tenni, legyél egyenes, menj be hozzá, mond meg neki, hogy megtaláltad álmai állását és nagyon köszönöd, amit eddig érted tett, de mindenképp váltani szeretnél és ne haragudjon ezért, nem személyes a dolog.


Aztán majd kiheveri.

2013. júl. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

...meg aztán nézd meg, hogy tényleg álmaid állása-e, egyébként miről lenne szó? :))


Arra viszont számíthatsz, ha mégsem jön be, többet segítségért nem tudsz hozzá fordulni. Egyébként kevesebb fizetésért elmenni, hát Te tudod :)))

2013. júl. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!