Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora összeget mondjon egy...

Mekkora összeget mondjon egy frissdiplomás C++ programozó béralkun Budapesten?

Figyelt kérdés
Fél év beágyazott rendszer programozás diákmunkában, + fél év hivatásos linux szoftvertesztelés, Villamosmérnök Bsc.

2013. júl. 11. 19:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%

Nem bántásból, de jelenleg tapasztalatod a 0 -hoz konvergál. Gondolom komolyabb projektben nem vettél részt, így ha felvesznek, fogadd el, amit mondanak. A lényeg, hogy legyen meló, meg munkatapasztalat, 2-3 év múlva törheted a fejed a pénzen.

Persze ha átmész a felvételi teszten.

Egyik barátomnak szoftverfejlesztő cége van egy hét alatt 5 friss diplomás volt nála, a próba feladatot nem tudták megcsinálni. Aztán jött egy srác, aki a netről tanult, ő megcsinálta 20 perc alatt, egy papírra leírta, még gépet se kért. :D

2013. júl. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 iostream ***** válasza:
31%

Mit jelent a fél év diákmunka meg a szoftvertesztelés? Hol, hogy, milyen? Cégnél vagy egyetemen? Ezek nagyon nem mindegy dolgok.


Ha rendes tapasztalat, akkor 240 felett kérj, ha nem, akkor meg attól függ, ténylegesen mit tudsz, ha nem vagy hülye és van szaktudásod, akkor kezdőként nem fogják elvárni tőled, hogy szakértő legyél a munkahelyeden egyből, és simán elkérheted a fenti pénzt, ha nem akkor gyász, akkor minek jártál egyetemre? Többre mentél volna utcasepréssel.

2013. júl. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%

villamosmérnökök miért akarnak programozni akarom mondani kódolni? akkor miért nem ment programtervező informatikusnak? jah mert az sokkal nehezebb így már értem. hát nem sokkal vagy előnyben egy okj-s programozónál papírszempontjából, ha programozó állásra akarsz jelentkezni

azért mert az egyetemen 1-2 félévig tanultatok c/c++-t ne gondolja már minden villamosmérnök programozó lett.

2013. júl. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%

A "beágyazott rendszer programozás" gondolom valami PIC vagy AVR lehet. Ha olyan területre mész, akkor sem számít nagy gyakorlatnak, más platformon meg pláne.

A "hivatásos szoftvertesztelés" nem is tudom, mit jelent. A tesztelők általában pénzt kapnak, hacsak nem a saját szoftverüket tesztelik, de akkor meg fejlesztők, nem tesztelők. :)

Ez elég soványnak hangzik. Szerintem bruttó(!) 200-220-nál többet elsőre ne mondj. Esetleg hozzáteheted, hogy ha a későbbiekben beválsz a cégnek, akkor visszatérhettek a bérezés kérdésére.

2013. júl. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%
Én nettó 200-240 között mondanék elsőre.
2013. júl. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Diákmunkában egyedi linux disztribúció működését teszteltem, nagy megbízhatóságú hard-realtime követelmények alapján.


Az, hogy miért kapok csak programozós állásajánlatokat a fejvadászoktól, azt bizony magam sem értem.


Egyébként meg lényeges különbségek vannak aközött, hogy user vagy gépközeli rétegen programoz az ember - programtervező informatikusok user szint felől közelítik meg a problémát - a villamosmérnökök meg hardver felől, ez a nagy titok. Úgy tűnik a munkáltatók is keresnek ilyen embereket, akik a problémákat hardver absztrakciós szintről is képesek kezelni.


Az ajánlásokat köszönöm. Úgy tűnik érdemes munkahelyet váltanom.

2013. júl. 13. 14:47
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem kell ezt túlmisztifikálni. Aki tud programozni, és ügyes az vagy külföldön van, vagy saját cége van. Itthon közel 20 ezer a betöltetlen állás programozóból. Ez a szám N.o. közel az 1 millióhoz vagy még több.

Így van egy nagy kereslet, és kicsi kínálat. Ennyi az egész.

Aki ma tud programozni már viszik is, ha átmegy az első teszteken.

2013. júl. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%

"villamosmérnökök miért akarnak programozni akarom mondani kódolni? akkor miért nem ment programtervező informatikusnak? jah mert az sokkal nehezebb így már értem."


Sokkal nehezebb? Szerintem meg tök kommersz és JÓVAL könnyebb :D Az ELTE prog-infós haverjaim dolgait elnézve... sztem a vill.mérnök szak jóval nehezebb. Egyébként azért akarnak kódolni, mert kell nekik. :) FPGA / CPU / MCU ... assembly. Hozzá se tudnál szagolni... az a helyzet, hogy egy vill.mérnök hamar átképezi magát programozóvá, de egy programozó semmi mássá nem tudja magát átképezni. :) Sajnos segghülye vagy, és értetlenkedsz. Azt sem tudod mit oktatnak a villamosmérnököknek...

2014. nov. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

Egyetértek az előttem szólóval...


Programozni auto-didacta is jól meg lehet tanulni, nem egy nagy cucc. A hardverprogramozás / elektronika jóval nehezebb. A 16 éves öcsém is tud C++ban írni. :)


Én is villamosmérnöknek készülök, mert az kihívás. :D Ma már majdnem annyi az android fejlesztő, mint a DJ. De aki ért a hardverhez... abból alig van... pedig arannyal fizetnek érte. :D

2014. nov. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%
Mi a Kandón tanulunk Perl, C, C++, ASM, Python... összesen kb. 4-5 félévet programozni. Objektum-orientált módszertan is van. Szóval nem nagy a hátrány, sőt! Előnyöd van egy mezei programozóval szemben, ha olyan szakterületre mész.
2014. nov. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!