Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Maradjak a jelenlegi (rossz)...

Maradjak a jelenlegi (rossz) munkahelyemen, vagy adjam fel az álmomat?

Figyelt kérdés

Kb. 10 éves korom óta arról álmodom, hogy egy bizonyos foglalkozást űzzek. Nem írom le, mi ez, de elég speciális, nagyon kevesen élnek meg belőle. Én elszánt voltam, a tanulmányaimat is olyan irányban folytattam, hogy ez sikerüljön, és most ott vagyok a küszöbén.

24 éves vagyok, egyetemi diplomával, most végeztem a mesterképzéssel. A jelenlegi munkahelyemen egy éve dolgozom. Erről a munkahelyről egyenes út vezethetne a célomhoz, ha még kibírnám itt néhány évig. Akik előttem hasonló diplomával, hasonló módon kerültek be ide, már vagy elérték azt a célt, vagy feladták.

Viszont rengeteg hátránya van a jelenlegi munkahelynek. A légkör utálatos, egyáltalán nem érzem jól magam, én vagyok a legfiatalabb, ráadásul lány, a többi munkatárs többsége pedig 50 körüli pasi, néhányan már elég egyértelműen célozgattak is...az egyiktől konkrétan félek. A főnököm mondogatja, hogy elégedett velem, de közben rengeteget kritizál, néha megalázóan, többször volt már, hogy ki kellett mennem a mosdóba bőgni egy-egy "beszélgetés" után. Sokszor elvégzem a feladatot, amit kiadott nekem, utána meg ordít, hogy nem ezt kellett volna csinálnom. Már félve megyek be minden nap. Csak 4 órára vagyok bejelentve, és ennyit is fizetnek, pedig legalább 6 órát dolgozom minden nap, néha 8-at. Ősztől nem járok egyetemre, kellene valami teljes állás, mert a 4 órás fizetésből nem tudok megélni (eddig szüleim támogattak, de most már a saját lábamra szeretnék állni.)

De ott van a nagy dilemmám, hogy ha otthagyom ezt a melót, akkor valószínűleg soha többé nem kerülök a célom közelébe... Itt két-három év múlva elérhetném, de arra sincs garancia. Tudom, hogy később nagyon megbánnám, ha most elmennék, viszont lassan már idegroncs leszek a mostani munkám miatt.

Valaki volt hasonló helyzetben? Segítenétek? :/


2013. júl. 6. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Voltam ilyen helyzetbe a szabadnapomon gondolkoztam és aznap be is mentem és felmondtam volt is nagy meglepődés!
2013. júl. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És nem bántad meg? Végleg lemondtál a célodról, vagy sikerült hasonló munkakört találnod?
2013. júl. 6. 13:28
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
MI értelem annak ha nem is igazán a célodat követed... és nem bántam meg addig melóztam mást még nem találtam jobbat de legalább addig is jobb munkakörnyezetbe voltam mint előtte!
2013. júl. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Jelenleg azt az áldozatot hozod, ami a későbbi sikeres életedhez szükséges. A jelen nemsoká el fog múlni, csak az a kérdés, hogy a jövőben álmaid állásából valóban úgy emlékszel vissza erre az időszakra, mint amikor összeszorított fogakkal kitartottál és megalapoztad a jövőd, vagy valahonnan teljesen máshonnan majd úgy emlékszel, hogy feladtad.
2013. júl. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

szerintem azonnal kezdj keresgélni, itt nem becsülnek meg, ezért ennél a cégnél nem fogsz feljutni a tetejére.

ők butábbak mint te, soha nem fognak megbecsülni.

becsapod magad, ha itt tervezed a jövőd, náluk. önámítás.


nekem is megvan az egyetemi végzettség, de bátran állítom, amint nyílik új lehetőség, érdemes meglépni, itt fejlődni nem fogsz!!

2013. júl. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 belbolyhocska válasza:
Én nem adnám fel.. benne van a pakliban, hogy szenvedni kell érte, de annál jobban meg fogod becsülni! ha tényleg akarod, kibírod!
2013. júl. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
van aki erős, van aki nem, én feladnám, később hátha lesz még lehetőséged h elérd az álmod, biztos nem teném tönkre magam, raadasul ilyen szar melohelyen, a légkör is szar és még csak meg sem becsülnek, a pénz is kevés... hát én tuti keresgélnék..
2013. júl. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha az itteni sz*pás végén biztosan az álommunka vár, akkor maradj.

Nincs, semmi biztosíték arra, hogy a következő munkahelyeden nem lesznek hülye főnökök, kellemetlen kollégák, ingyen túlóra. Legalább elégedett Veled, az még rosszabb amikor üvöltve közli a kollégák előtt, hogy egy sz@r alak vagy aki semmire sem fogja vinni.

Ha egyáltalán találsz másik munkát.

Keresni lehet, ha találsz valami nagyon jót akkor hagyd ott.

2013. júl. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
37%
Szia!Az nagyon jó, ha valakinak határozott, konkrét célja van és tesz is érte, hogy elérje.Az természetes, hogy azért meg is kell küzdeni, csak nem mindegy, hogy milyen áron éri el, miket áldoz fel közben érte, hogy megéri-e mindezt. Ha pl sokáig ilyen ellenséges, sikerélmény és elismerésmentes környezetben dolgozol,arra az egészséged is rámehet.Én azt javaslom, hogy vegyél elő egy papírt, osztd ketté és írd le mi szól mellette, hogy ezen a helyen maradj és mi szól ellene, hogyan és mikorra érheted el a célod stb.Ha mindent összeírtál, akkor mérlegeld, hogy megéri-e és utána dönts.Ha itt maradsz, akkor keress mellé egy másik lehetőséget, ahol elismernek, sikereket érhetsz el, hogy kompenzáld a munkahelyed negatívumait.Van ilyen és közben dolgozhatsz a célod elérésén.Sok sikert!
2013. júl. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!