Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mennyire legális,...

Szerintetek mennyire legális, hogy ezt műveli a munkáltató a dolgozókkal?

Figyelt kérdés
Reggel 6-tól délután 2-ig tart a munkaidő, de a munkáltató megszabja, hogy már 5:40-kor legyünk a munkahelyen, hogy onnan 5:45-kor induljunk a külső cégekhez dolgozni. Céges kocsit adnak, de míg a telephelyen dolgozók ráérnek 5:55-re megérkezni a munkahelyre, addig nekünk már 5:40-kor ott kell lennünk. Délután ugyanez. A telephelyiek 13:55-kor indulhatnak haza mi pedig 13:55-kor indulhatunk 16-km-ről vissza a céghez. Ők már rég a buszaikat várják mire mi visszaérünk a céghez és kiballagunk a buszmegállóba. A telephelyiek munkaideje: 6:00-13:55. A mi munkaidőnk: 5:40-14:10. Mi van ilyenkor? Kellene pluszba számolni azt a fél órát? Mit mond erről a munkatörvénykönyve? A legdurvább, hogy ugyanolyan órabéren vagyunk a telephelyiekkel csak ők ülnek az asztalnál, én meg emberek életéért vagyok felelős, mert vezetnem kell kimerülten, sokszor szabálytalanul...(sebességhatár átlépése)
2013. júl. 15. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem tetszik, akkor mondj fel. 100 másik ember lesz a helyedre hidd el. Ez a magyar valóság.
2013. júl. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értelmes válaszokat kérnék...
2013. júl. 15. 16:52
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvan minden munkakornek vannak sajatossagai...

Nem tudom mi all a munkaszerzodesben de szerintem az, hogy 6:00kor munka keszen kell alnod... vagyis ha autoval dolgozol azt at kell nezned, vizsgalni, papirokat kitolteni stb... Mig aki az iroasztal elott dolgozik annak ez hianyzik! Meg ertem a problemadat de sajnos ez van a lehetoseg mindenkinek adott volt hogy milyen munkat vallal el es ma az a helyzet M.o. hogy ha neked nem tetszik jon helyetteed mas... Amugy a felora difi azert is adodhat mert mondjuk veletek bedolgoztatjak a gondolom nem letezo kaja idot...

2013. júl. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

6-kor kezdődik a munkaidőd, ez azt jelenti hogy addigra átöltözve, munkára készen kell állnod, ehhez logikusan korábban ott kell legyél.

Délután 14-ig tart a munkaidőd, utána indulhatsz átöltözni, és mehetsz haza.

Kezdj Te is 6 kor a telephelyen és akkor nem kell korábban menned.

2013. júl. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Így van ahogy előttem írják! Munkára készen kell állnod 6:00-ra, azaz értelemszerűen előbb kell bemenned előkészülni. Ezt sehol a világon nem fizetik. Ennyi erővel a munkába járást is be kéne venni a munkaidőbe, nem? Azért gondolkodjunk már, mielőtt vagdalkozunk!
2013. júl. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kezdhetnéd te a gondolkodással kedves utolsó...
2013. júl. 15. 19:22
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező!


A te gondolkodásoddal van a baj! Egy nyugati országban sem szólhatsz ilyenért. A munkaidődet, azaz effektív munkád fizetik csak, az hogy neked mennyi idő beérni, milyen előkészületeket kell tenned, stb, az senkit nem érdekel. A munkáltatót az érdekli, hogy pontban kezdjél és legyél készen munkakezdésre.

2013. júl. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szerintem inkább olvasd el a kérdést újra és utána okoskodj!
2013. júl. 16. 16:46
 9/10 anonim ***** válasza:
88%

Lesz masik aki megcsinalja... es ez a par perc mar megbocsajts nem egy hudenagy dolog amiert erdemes kockaztatnod az allasodat a mai viszonyok kozott...


Ha tudnad mi diakmunkasokkent 1,5 oraval "munkakezdes" elott voltunk a telephelyen es munkavegzes utan is ki kellett oda mennunk meg meg mennyi mast is megcsinaltattak velunk... Nah de mindegy. Kellett a penz.

2013. júl. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%

Egyebkent meg a munkaltato -es en is - ugy gondolja hogy milyen jofej hogy megszervezi neked a kiutat es ezert ker hogy hamarabb legyel a telephelyen.

Bkv-val ki tudnal oda menni???


Mert anno en orultem volna ha kijonnek erte egy nagyobb palyaudvarra a cegesautoval es nem kell kinlodnom hogy kijussak a semmibe par kilometerre arrebb ahoga gyalog se tudtam volna elmenni a retek feluljadok miatt... pedig hazafele lekesve az ejszakai buszt gondolkodtam rajga hogy elgyalogolok a palyaudvarig mintsem varjak meg 30 percet a kovetkezo jaratra...

2013. júl. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!