Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Más is gyűlöli az irodai munkát?

Más is gyűlöli az irodai munkát?

Figyelt kérdés
Adminisztrációs területen dolgozom, de egyébként pénzügyi diplomám van. Nem szeretem, főleg, hogy sokszor nincs mit csinálni. Mások olyan jól el tudják tölteni az időt, beszélgetnek, munkát imitálnak, de ez nekem nem megy.
2013. júl. 21. 11:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Èn szeretek irodai munkát végezni, de én sem szeretek semmit tenni, föleg ha az aktívan semmi.


Egyetlen helyen volt jó, amikor egy informatikai cégnek dolgoztam müszakban. Nappalos müszakban hétköznap rengeteg munkánk volt szinte még enni sem volt idö. Aztán volt éjszakai és hétvégi müszak, akkor meg egész végig játszottunk, filmet néztünk... Ez engedve volt a vezetöségtöl is, a lényeg hogy amikor munka jött akkor nagy sebességgel megoldjuk. Ìgy mindig késszen voltunk a munkára, de ha nem volt akkor lazíthattunk.

2013. júl. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én szívesen dolgoznék irodában, de a szakmámból kifolyólag termelésben dolgozom..Sajnos..
2013. júl. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%

Próbáld meg a napszámos munkát, nyáron 40 fokban, hajnaltól délután 2-3-ig, napi 3000 Ft-ért, ott mindig van mit csinálni, nem lehet unatkozni és majd akkor elgondolkozol szerintem, hogy tényleg olyan rossz dolgod van-e...

Amúgy derogál pénzügyi diplomával a sima, adminisztrációs munka? Ha nem és tényleg unatkozol, akkor komolyan, válts munkahelyet!

Nekem irodavezető végzettségem van, szívesen dolgoznék egy titkári munkában is, csak mivel vidéki vagyok és senki nem adott lehetőséget, hogy annak idején gyakorlatom lehessen, így nem vesznek fel benne dolgozni. Így marad minden más.

Még olyan volt, hogy napszám. És azt csak javasolni tudom neked! Ott tényleg nem unatkoznál!:)

2013. júl. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

én nem unatkozom az irodában, mindig rengeteg munkánk van. de attól még nagyon utálom. mire hazaérsz annyira kiég az agyad, hogy semmire nincs már energiád. a hétvége leginkább alvással telik. hiába fizetik meg irgalmatlanul, nagyon sokan a váltáson gondolkodnak és mindenki minket néz hülyének, mert kívülről csak a pénzt látják, és akkor biztos annyira jó.


úgyhogy ha téged ez ennyire zavar, keress olyan munkát, amit szívesen csinálsz, mert ha sokáig senyvedsz egy ilyenben, az belenyúl a személyiségedbe, tönkreteszi az életed.

2013. júl. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kedves napszámos hozzászóló!


Ha elmegyek napszámba dolgozni, akkor már szeretni fogom az irodai munkát? Gondold már át! Egyébként szerintem ettől nem vagyok rossz ember, hogy nem szeretek lábat lógatni.


Amúgy ahol most dolgozom 85 ezer forintot keresek nettóban, tehát nehogy azt hidd, hogy minden irodai dolgozót nagyon jól megfizetnek. De mégsem a pénzzel van a bajom, inkább keresek keveset, csak szívesen menjek be dolgozni, nekem ez sokkal fontosabb.

2013. júl. 21. 13:27
 6/15 A kérdező kommentje:
Ja, és nem úgy unatkozom, ahogy írtad, tehát, hogy derogál az adminisztráció. Az nem derogál egyáltalán, hanem a valós unatkozásra gondoltam, amikor nincs mit csinálni. Csak megnyitom az excel táblázatokat és kattintgatok ide-oda, hogy mások azt higgyék dolgozom, de valójában nincs mit csinálni sokszor. Ilyenkor a többség elmegy pletykálni, de én nem azért vagyok a munkahelyemen, hanem azért, hogy dolgozzak. Rosszul érzem magam, ha nincs mit csinálni.
2013. júl. 21. 13:30
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha elmész napszámba dolgozni, akkor sem fogod valószínűleg szeretni az irodai munkát, csak jobban megbecsülöd majd, mint így.

Tudod sokan a mai világban nagyon örülnének, ha a semmittevésért ennyit keresnének. Bár gondolom azért némi túlzás is van abban, hogy ennyire unatkozol.

És azért írtam amúgy a napszámot, mert ott főleg nem fizetnek túl, de biztos hasznosan el fogod tölteni az idődet és nem fogsz unatkozni.

2013. júl. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én is egyből arra gondoltam, amikor elolvastam itt a kérdésed, hogy próbálnád csak ki a fizikai munkát, nem panaszkodnál annyira.

Én pénzügyes vagyok, irodában dolgozom, és itt mindenki de mindenki panaszkodik, hogy mennyire szar a meló. Én egyszerűen nem értem őket. Egy műszakban dolgozunk, 8-tól fél 5-ig. Télen fűtött, nyáron hűtött irodában, a fizetés egész jó. Igen, uncsi. Pláne, aki már 5-10 éve csinálja ugyanazt. Sírnak, de mégsem váltanak, mert azért nem egyszerű itt munkát találni, pláne, hogy a környéken ez a cég fizet a legjobban.

Hó közben én is unatkozom, sokszor gond, hogy hogy a fenébe töltsem ki a 8 órát, netezni nem merek nagyon, mert mindenki rálát a képernyőmre, könyvet is ciki lenne bevinni. A társaság nem olyan jó, hogy kijárjunk pletyizni. Hó végén meg még hétvégén is dolgozom, túlórázom, akkor annyi a zárási teendő. Ezt a részét én sem szeretem, de a családban majdnem mindenki folyamatos műszakban dolgozik fizikai munkát max. nettó 100 e Ft-ért, szóval szerintem nekem nincs miért panaszkodnom.

Bár mondhatom azt, hogy ezért tanultam, és ez igaz is. De alapvetően nem láttam olyan embert még, aki 100 %-ban elégedett lenne a munkájával, hogy jó a légkör, izgi a munka, jó a fizetés, rendesek a kollégák. Te hallottál már ilyenről? Én Magyarországon nem sűrűn.

2013. júl. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én mindig irigylem az unatkozó irodai dolgozókat.

Télen jó meleg az iroda, míg mi pulóverben nyomjuk a munkát, sokszor túlórában is. Nyáron jó hűvös az iroda, mert ugye az irodai dolgozóknak nem jó ha meleg van az irodában, de nekünk nem kapcsolják be a légkondit, mondván, spórolni kell. Így mi duplán megdöglünk a melegtől, mert nemcsak a 30 fok jön be az ablakon (nyisd ki az ablakot, és nem lesz olyan meleg.. ez a légkondi nálunk a főnök szerint) hanem a gépek is ontják a meleget. Nekünk 30 perc az ebéd idő. 1 perccel sem több. Ha késel 2 percet 15 percet vonnak le. Az irodistáknak 1 óra az ebéd idejük, de nem baj ha ha tovább tart 5-10 percig is. Ők ha késnek nem vonnak le semmit.. Mi csak akkor mehetünk szabira ha a főnök elenged. Ha már 3-an ugyanakkor mennék, mert úgy jön ki a lépés nem mehet senki. Az irodisták akkor mennek amikor akarnak. Karácsonykor és a két ünnep között nincs szabi. Dolgozni kell, ha nincs meló akkor is bent kell lenni, legfeljebb nagytakarítást ír elő a főnök. Az irodistákat csak január 2-án látod, mert mind elmegy szabira..


Szóval kedves kérdező.. Szeresd csak az irodai munkádat, mert arany életed van...

2013. júl. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én megértelek, nekem most lett elegem belőle, 20 év után. Az üresjáratokat én sem szeretem, vagy beledöglöttünk a munkába vagy a s...gemet vakartam, mert ha kerestem se volt meló, én is csak nyitogattam a táblázatokat. Persze engem legalább megfizettek.

Most már valami alkotómunkát szeretnék csinálni, aminek van értelme, akár virágokat ültetni, sérült gyerekekkel foglalkozni, bármit, csak ezt a céltalan aktatologatást már hagynám a fenébe...


Nézd meg a Hivatali patkányok c. filmet, nagyon jó!

2013. júl. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!