Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi értelme van manapság...

Mi értelme van manapság tanulni az embernek amikor úgyis a főnök általában tökéletesen alkalmatlan rokonát vagy ismerősét veszik fel a jobb pozíciókra?

Figyelt kérdés

Én fősulis végzettséggel, két nyelvvizsgával (egyik felsőfok), plusz egyéb szakmákkal gyárban dolgozom, de igaz annyira nem panaszkodom mert elvagyok csak ha ezt tudom akkor felesleges volt tanulnom hanem már 5 éve robotolhatnék ugyanott, érettségivel és kész.

Elkeserítő ez az egész...A diplomások megalázó munkát végeznek, vagy még azt se, a főnök meg sokszor egy bunkó paraszt, nulla végzettséggel.

A jó pozíciókra akár 3-400 pályázat is érkezhet, de ha nincs protekciód akkor szinte nulla esélyed van.


2013. júl. 26. 16:04
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Nem hinném hogy támadó voltam de azért sok ezer sikertelen pályázó nevében írhatom hogy a kedves első válaszoló "született vesztes" megnevezése azért kicsit bicskanyitogató volt.


Tulajdonképpen azt bizonygatod amit én is írtam. Hogy több diplomával meg 4 felsőfokúval se találtál munkát. Én is ezt írtam, igaz nem ez volt eredetileg a kérdésem. Hanem hogy sok esetben a beosztott magasabb képzettséggel meg intelligenciával rendelkezik mint a főnöke, meg hogy igenis rengeteget számít a protekció. Mégis az esetleg csak érettségizett főnök keres havi 2-300 ezret és a tapasztalatlan diplomás sori dolgozó meg jó ha százat. És engem csak ez bosszant. Hogy ha a főnök úgy dönt igenis felveszi a sík hülye rokont vagy szomszédot, akárkit egyből magasabb pozícióba.

A munkanélküliségről általánosságban meg órákig tárgyalhatnánk de nem akarok.

Azt is írtam,hogy annyira nem panaszkodom, mert már most is félre tudok tenni a fizuból, meg cégen belül hátha feljebb tudok kerülni, ha látják hogy nem vagyok hülye és esetleg meg tudok szólalni idegen nyelven is.

2013. júl. 26. 19:35
 12/31 anonim ***** válasza:

Már linkeltem a négy k**rva jó, témába vágó cikket, de a legutóbbi válaszodra is reagálnom kell, mert nagyon helyesen teljesen új kérdéseket vetettél fel és új dimenzióba helyezted az egész beszélgetést, kedves kérdező :)


Igen, van hogy a főnök kisebb végzettségű és többet keres.


De nem hallottál még arról, hogy az emberek fizetését sokkal jobban határozza meg a más emberekkel való bánásmódjuk képessége, mint a konkrét tudásuk?


Miért azt látod mindenhol, hogy a híres tudósok, az IQ-bajnokok sosem gazdagok? Azért, mert az a fajta tudás, amikkel ők rendelkeznek, kevéssé váltható át pénzre.


Mindegy, hogy a szakit nézzük, aki keres 100-at és a főnökét, aki 200-at, vagy a fizikus/matematikus/jogász/tudóst, aki keres 300-at, a főnöke meg 600-at.


Könyvtárnyi anyag van arról az interneten és papír formában is, hogy az iskolákban megszerezhető tudás csak nagyon kis részét adja annak, hogy valaki mennyire lesz szakmailag sikeres az életben.


google:

-érzelmi intelligencia

-emberekkel való bánásmód

-érzelmi intelligencia a munkában

stb, hasonló kulcsszavak

2013. júl. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Milyen fősulis végzettséged van?
2013. júl. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
38%

# 11/


Nem igazán érted, amit mondani akartam.


Nem az a született vesztes, aki nem talál diplomával munkát. Rengeteg a habiszak, rengeteg az alkalmatlan diplomás és ami a legrosszabb, gyk. mindenből túlképzés van, több a jelentkező mint a munkahely.


A "született vesztes" az a hozzáállás, amikor egyáltalán képes voltál akkora baromságot leírni, hogy "mi értelme van manapság tanulni".


Ez kérlek a totális dilettancia. Ilyen hozzáállással nem lehet érvényesülni az életben.


Csak nézd meg a sikeres embereket a környezetedben, lefogadom, hogy senkinek még csak meg sem fordul a fejében ilyesmi közűlük.

2013. júl. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Ne vegyük már egy kalap alá a diplomásokat!

Rohadtul nem mindegy, hogy műszaki, informatikai diplomád van, vagy csak egy agrárdiplomád.

Nah meg hogy hol laksz! Van-e kocsid, van a vezetési tapasztalatod, miért nem beszélsz két nyelven

jaaaah és végül, hogy mennyi pénzed (illetve a szüleidnek!!!) van minderre!!


Diplomás munkannélküliként azt mondom, ha csóró családba születtél kb esélyes sincs!


Hiába a sok kitartás, lelkesedés, mikor már üres kenyérre sincs pénz.

2013. júl. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

15-nek:


[link]

2013. júl. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

A nagy baj, ebben az országban, hogy a tanulás nagyon sok pénzbe van. Hiába csinálsz papírokat, még utána is rengeteget számítanak a kapcsolatokat. Aki erre azt mondja, hogy ez nem igaz, az egy másik világban él.

Hiába vagy te egy kitartó, precíz ember, ha pl Zala megyében élsz. Hiába pályázol Pestre, kb be sem fognak hívnak interjúra. Akkor most megint lehet mondani, hogy költözz Pestre(mert ugye csak ott van munka), na de mégis miből?! Miből fizessen egy sulival frissen végzett emberke albérletet hónapokig, amikor még a tb-t is neki kell fizetnie.

Aztán kimegy külföldre valami aljamunkára, visszajön, s rögtön jönnek a munkáltató, hát maga mégis, hogy hogy ilyen munkát csinált külföldön, nekünk nem kell ilyen akármivel beérő ember. Az idő közben meg csak telik, s az ördögi körből csak nem tudsz kikerülni, vagy talán majd külföldön sikerül felküzdened magad).


Mégis mi értelme tanulni?! Soha nem tudhatod mikor jön el a te időd :)

2013. júl. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Meglepő, de pont az általad feltett kérdésre is van válasz. Mi értelme tanulni? :


[link]

2013. júl. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

"Aztán kimegy külföldre valami aljamunkára, visszajön, s rögtön jönnek a munkáltató, hát maga mégis, hogy hogy ilyen munkát csinált külföldön, nekünk nem kell ilyen akármivel beérő ember."


Tévedés. Én egy idő után kínomban elmentem Mekibe dolgozni. Onnan felvételiztem a jelenlegi munkahelyemre (amiről fizetés és minden egyéb tekintetében csak jót mondhatok). Rákérdeztek a mekire, mondtam, hogy mást nem sikerült találni, ezért ott dolgoztam, hogy mégse otthon üljek. Bár nem voltam rákényszerülve, a házastársam jól keres, ketten is simán kijöttünk belőle.

Mondták, hogy ez nagyon pozitív, látszik, hogy nem idegen a munka. Az kissé hátrány volt, hogy külföldi tapasztalatom nincs, de önmagában nem annyira, hogy ne vegyenek fel.

A dolgozni akarást általában pozitívumként fogják fel.

2013. júl. 27. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Hidd el, a főnöknek megvan az oka, hogy "bunkó paraszt" legyen. A beosztottak nagyon szeretik átvágni a rendes főnököket, úgyhogy ha rendes vagy a beosztottakkal, még segíted is őket, nem köszönik meg, hanem egyből a helyedre pályáznak. Oka van a bunkó parasztságnak. Ha lettél volna már egy pár helyen főnök, megértenéd.

Az eredeti kérdésre visszatérve: azért kell tanulni, hogy lehessél főnök. Aki először empatikus, majd a tapasztalatok tükrében beáll a "bunkó paraszt" főnökök sorába... :)

2013. júl. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!