Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi értelme van manapság...

Mi értelme van manapság tanulni az embernek amikor úgyis a főnök általában tökéletesen alkalmatlan rokonát vagy ismerősét veszik fel a jobb pozíciókra?

Figyelt kérdés

Én fősulis végzettséggel, két nyelvvizsgával (egyik felsőfok), plusz egyéb szakmákkal gyárban dolgozom, de igaz annyira nem panaszkodom mert elvagyok csak ha ezt tudom akkor felesleges volt tanulnom hanem már 5 éve robotolhatnék ugyanott, érettségivel és kész.

Elkeserítő ez az egész...A diplomások megalázó munkát végeznek, vagy még azt se, a főnök meg sokszor egy bunkó paraszt, nulla végzettséggel.

A jó pozíciókra akár 3-400 pályázat is érkezhet, de ha nincs protekciód akkor szinte nulla esélyed van.


2013. júl. 26. 16:04
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Még egyszerűbb kérdés...


Milyen diploma, milyen főiskola?


Mert azért ez nem mindegy. Rengeteg full gagyi szak, és full gagyi intézmény van.


Gazdálkodás és menedzsmentet tanulok, és már a befejezés előtt van elég komoly munkám.

2013. júl. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

A munkakeresésnek saját pszichológiája van, amikor erre ráérzel majd, nyert ügyed van. A diplomás barátaidnak sem a tv előtt kellene ülniük, hanem napi 8-10 órában munkát keresni, és addig csiszolgatni az önéletrajzukat, amíg olyan nem lesz, hogy ráharapjanak a HR-esek.


Nekem a minimál design jött be. Nagyrészt fehér, kicsit kék. 5 elküldött pályázatból 3 helyre hívtak be interjúra. Az más kérdés, hogy én az interjúkon teljesítettem gyengén, annak is külön pszichológiája van.


3/4 éven belül összesen 4 állásajánlatot kaptam (volt amit már azután, hogy felvettek egy másik helyre), 6 héten belül mindig el is tudtam helyezkedni. 2 szakos tanári diplomám van, az egyik szakom informatika.

2013. júl. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Hát nem hittem hogy ennyire felkavarom itt az állóvizet.:) Összegezve arra irányult a kérdésem, hogy hacsak nem mérnök, informatikus vagy orvos valaki, akkor ÁLTALÁBAN nem két hét alatt kap a szakképesítéséhez megfelelő állást. De ha van a megfelelő helyen ismerős, kapcsolat akkor könnyebb. Egy vezető meg, akármit állítanak itt egyesek, szívesen veszi fel ismerősét, rokonát olyan pozícióra amire esetleg nem ő 100%-ban a megfelelő személy. Hiába lenne 50 diplomás akik alkalmasabbak lennének.Persze protekció nélkül is lehet szerencsés az ember, nem állítottam hogy nem.

Én sajnos tökéletesen felesleges és értelmetlen szakra jártam, kommunikációra. Nem szereztem diplomát belőle csak OKJ-t, mert láttam hogy nem ér annyit hogy még 3 évet kínlódjak. Ha újrakezdhetném egész más irányba mennék. Az sem mindegy ahogy azt előttem is írták hogy merre laksz. És vidéki vagyok, szóval egyelőre esélyem sincs egy jó fővárosi állásra. Ez is igen fontos nézőpont a munkáltatóknál. Ahol én lakom kis túlzással a fű se nő...Arra akartam csak kilyukadni hogy sok munkakörben pedig meg tudnám állni a helyem, nem vagyok idióta, sok mindent tanultam, angol felsőfokot csináltam csak hobbiból, mert az angol érdekel, de esélyem sincs pláne itt, mert nálunk valahogy tényleg a ki ismer kit elv érvényesül a munkaerőpiacon.

Most marad a gyár, aztán meglátjuk mi lesz

2013. júl. 27. 20:04
 24/31 anonim ***** válasza:

Gyönyörűen felsoroltad az összes kifogást, hogy szerinted te MIÉRT NEM. Erről beszéltem, hogy ez a hozzáállás, ami hátráltat téged és ezért vagy egy gyárba. Mert nem teszel ellene, csak keresed a kifogásokat isten tudja miért.


Amúgy viccet félretéve, én KOMMUNIKÁCIÓT végeztem. Jelenleg 2 munkaszerződés van elém téve - mindkettő vezető beosztású, egyik egy nagy multihoz, másik pedig egy "közepes", pár milliárd forgalmú fejlesztő céghez. Csak döntenem kell még melyiket írom alá...


Jól jegyezd meg, csak az a lehetetlen, amiért nem teszel. Minden más lehetséges, bárki bármit mond.

2013. júl. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
20:33: Muhaha... ha látnád, agrárdiplomával mennyit lehet keresni, csak lesnél.
2013. júl. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

20:48-as


Istenem de könnyű kioktatni valakit miközben nem vagy a helyzetemben.Dumálni hogy menj külföldre meg Pestre, csinálj másik diplomát de nem mindenki teheti meg egyik napról a másikra. De én is nagyon jól tudom hogy nem a sült galambra kell várni, eszemben sincs évekig ott ragadni a gyárban, de egyelőre nincs más opció. Rá lehet fogni valakire hogy csak a "kifogásokat keresi meg negatívumokról beszél" de talán meg lehet kicsit érteni, ha 2 éven keresztül voltál állás nélkül és mindenhonnan csak az elutasítást kapod vagy még azt se. Mert én ebben voltam benne, igen. Mindenhol csak rámvágták az ajtót, nem kellesz nincs tapasztalatod, most mást vettünk fel... És közben láttam hülyéket jó állásban csak azért mert volt PROTEKCIÓ !!!!!!!!!!

Nem tudom mit nem lehet ezen felfogni, de részemről befejeztem.

2013. júl. 28. 12:58
 27/31 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező!


Nem teljesen értem, h mi a problémád. Nem diplomáztál le, nem csinálsz semmit, csak sajnáltatod magad.


Nem fogsz egy lóf @sz OKJ-vel milliókat keresni. Örülj, h ott a gyár, legalább van mit enned. Ilyen hozzáállással én sem alkalmaználak.


Egyébként, amiért én ismerőst vennék fel, még akkor is, ha másnak több a kompetenciája, az az, hogy adott feladat elvégzésénél a bizalom fontosabb lehet, mint a tárgyi tudás.

2013. júl. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

utolsó:

Nem sajnáltattam magam, nem egyszer írtam hogy nem panaszkodom jelenleg.Nem tudom mi a francért kell kiforgatni a szavaimat, mintha lónak imádkoznék komolyan.

Szerettem volna máshol dolgozni de nem vettek fel sehova, úgyhogy ennek is örülök hogy van. Volt, hogy megkérdeztem magamtól hogy mi értelme volt 150 ezerért megcsinálni a nyelvvizsgát meg az egyéb tanfolyamokat amikor jelenleg kitörölhetem velük.

Egy szó nélkül dolgozom jelenleg, nem utálkozva, hanem mosolyogva. Szeretnek a kollégáim, a főnök is elégedett velem, szóval ennyit a hozzáállásomról.

Az hogy te is bevallottan az alulképzett ismerősödet vennéd fel, meg megint csak engem igazol. Tudod erről szólt a kérdésem.

2013. júl. 28. 16:22
 29/31 anonim ***** válasza:

# 26


Akkor elismétlem mégegyszer, lassan, tagoltam:


Márciusban felmondtam (úgyis kirúgtak volna, leépítés) az előző munkahelyemen. De nem kerestem egy pillanatig sem kifogásokat, mint te.


És nem volt protekcióm sem. 3 hónapon át jártam az istenverte multi interjúira, sorba, mert ott nem 1-2 kanyar van, hanem 8-9...


És most 2 munkaszerződés van előttem. Mindezt úgy, hogy ugyan azt a "semmit nem érő" szakot végeztem, mint állítólag te.


Ez alapján már tényleg rád bízom, hogy kiben van a hiba. Ha azt hiszed, hogy nem benned akkor el vagy nagyon tévedve.

2013. júl. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

De azt érted, kérdező, hogy a bizalom miért fontos?


Szerintem a másik válaszoló sem alulképzettre gondolt, csak a kettő közül a kevésbé képzettre, de ugyanúgy alkalmasra. A kettő nem mindegy.


Érted/látod/elfogadod, hogy az nem egy a világnak őrülten rossz dolog, ha sokan azért kerülnek be egy állásba, mert valaki részéről megvan irántuk a bizalom affelé, hogy nem fogja őket átverni.


Írtam már egy oldallal ezelőtt, hogy a munka világában, minden területen, ahol fontos az emberekkel való kommunikáció (ez tulajdonképpen a fizikai munkák jó részét és a szobatudósokat leszámítva, mindenhol igaz), a jelölt képzettsége mellett legalább olyan fontosan esik latba a belé vetett bizalom mértéke és az emberekkel való bánásmódjának képessége.


Például a legjobb barátom apja fiókvezető egy bankban. Jó-jó, elvárják a diplomát, de azon túl 80%-ban azért kapja a fizetését, hogy motiválja a fiókjában dolgozókat. Segítse őket, építse a csapatot, támogassa az embereket magasabb értelemben is. Ezekre akarok kilyukadni.

2013. júl. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!