Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún hogyan érjem el...

Állásinterjún hogyan érjem el azt, hogy felvegyenek? Hogyan viselkedjek az interjú közben?

Figyelt kérdés

Hosszútávú diákmunkára jelentkeztem, onnan hívtak be egy céghez állásinterjúra. Adminisztrációs feladatokat kellett végeznem.

Csütörtökön voltam egy Call Centeres munka állásinterjúján, de azt mondták, hogy látják rajtam, hogy barátságos és kedves vagyok, jó kommunikációs készséggel rendelkezem, választékosan beszélek, stb., de szerintük túl finomlelkű vagyok a munkához. Interjú közben eléggé izgultam, de próbáltam leplezni.

Nagyon csalódott voltam, mert már március óta kerestem munkát és szükségem is lenne rá, hogy az egyetemi kiadásokat tudjam fizetni, úgy érzem, hogy végre behívtak valahova, volt esélyem és elrontottam. Emiatt nagyon félek a hétfőtől, igaz itt csak postabontást kéne csinálnom, azt bevinni excelbe, stb. de ott motoszkál a fejemben, hogy megint elszúrom és nem engem vesznek fel. Milyen tippeket adnátok, hogyan legyek én a "tökéletes" diák, akit alkalmaznának?


2013. júl. 27. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Először is azonnal hagyd abba a parázást. :) Na jó, ezt könnyű mondani, de nem csak erről van szó. Foglald el magad azzal, hogy hogyan tudod megmutatni az interjún, hogy:

- el tudod végezni a munkát

- szívesen végzed ezt a munkát, elköteleződsz felé, lelkiismeretes "munkavállaló" vagy

- szívesen dolgoznál velük


Ez a munkáltatói tudja-akarja-beilleszkedik aranyhármas, ha ezek megvannak, akkor jól illeszkedik a jelölt a pozícióba.


Így már abba tudod hagyni a rettegést? Amúgy nem baj, ha látják, hogy ideges vagy, ha a fentieket is látják. Fiatal vagy, ilyenkor mindenki ideges még az interjúkon, vagyis nem számít.

2013. aug. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ne izgulj. Én elég sok diákot interjúztattam már és tudjuk azt, hogy egy kezdő sokkal jobban fél és parázik az interjún, mint egy olyan ember, aki már 15 éve a szakmában van.


Call Centeres munkára jelentkeztél, és az ilyen pozíciókban nagyon sokszor találkoznak a munkatársak, bunkó, paraszt és aberrált emberekkel, akik a telefonon keresztül még a fejét is leordítják a Call Centeres-nek. Ha azt mondták, hogy finom lelkű vagy, akkor azzal, hogy nem vettek fel, nagyon jót tettek Neked. Nem szerették volna, hogy lelkivilágodba valamelyik marha ügyfél belegázoljon a tapló viselkedésével. Egy - szintén finom lelkű ismerősöm, szintén még diákként - elvállalt egy ilyen Call Centeres munkát, de 1 hétig bírta. Teljesen kikészült. Úgyhogy ne aggódj, hogy nem vettek fel oda.


DE ez nem azt jelenti, hogy más diákmunkára nem lennél alkalmas. Más pozícióban simán megállod a helyed.

2013. aug. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, na de egy 5 perces beszélgetésből hogyan állapítják meg azt, hogy finom lelkű vagyok-e? Annyit kértek, hogy meséljek magamról, amit meg is tettem, nem kérdeztek közben semmit. Miután meséltem magamról kijelentették, hogy szerintük túlságosan finom lelkű vagyok a munkára. Elkezdtem megcáfolni, hogy ez mért nem igaz, de őket már nem igazán érdekelte.
2013. aug. 10. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!