Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kaptam egy levelet a munkaügyi...

Kaptam egy levelet a munkaügyi közpponttól állásajánlat címen. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Kaptam egy állásinterjúra felszólító levelet a munkaügyi közppont kirendeltségétől, amely szerint egy konkrét időpontban (nap,óra) meg kell jelennem. A helyszín maga a munkaügyi központ kirendeltségének a címe, vagyis ott is megejthetik az állásinterjút, vagy csak továbbpasszolnak az általuk kiszemelt munkaadó címére? Újonc vagyok, így nincs semmilyen tapasztalatom ebben a témakörben. Ilyen állásajánlatokra több embert is beszoktak hívni, mint bármely más interjúra? Másik idetartozó kérdésem pedig az, hogy van egy érvényes szobafoglalásom egy szálláson nyaralás céljából (mivel előtte nem tudtam, hogy behívnak) így nem tudom, mennyire rugalmasak az ilyen ügyben a leendőbeli munkáltatók, már ha persze megkapom a munkát.


A válaszokat előre is köszönöm!


2013. júl. 29. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ennyire előre ne gondolkodj, hogy megkapod a munkát és mennyire lesz rugalmas, mert sajnos nagyon sok ember keres munkát, de szerintem nem túl jó bemutatkozó ha rögtön szabadságot kérsz. A cég akár a munkaügyi kp-ban is tarthat interjút, ha van hozzá hely. Itt is valószínűleg egyszerre több embert hívnak be interjúra. Az is elképzelhető, hogy a munkaügyi kp. csak be akarja mutatni, hogy milyen munkáról lenne szó, érdekel-e, stb. és csak azután kellene a cégez menned. Nem hiszem, hogy a munkaügyiből még elküldenének a céghez, mert akkor rögtön oda hívtak volna.
2013. júl. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Az információim pár évesek de szerintem nem sok minden változott azóta.

Amikor engem behívtak állásinterjúra akkor a munkaügyi központ adott egy papírt, amivel kellett menni a munkáltatóhoz. Bár el tudom képzelni, hogy az "első kört" a munkaügyi nyomja le. Szerintem több embert is behívnak, már amennyiben van az adatbázisban a munkára megfelelő ember.

Amikor regisztráltál akkor vállaltad, hogy együttműködsz a munkaügyi központtal. Ez most annyiban számít, hogy meg kell jelenned az adott időpontban. Ha nem tudsz akkor keresd meg az a usert aki ügyintézőként fel van tüntetve a papíron amit kaptál. Ha nem tetszik az állás akkor nem muszáj elvállalnod (legalábbis annak idején még így volt). Az állás lehet hosszú távú vagy határozott idejű is. Én pl kaptam egy 5 hónapos szerződést anno ilyen módon (a vicc az egészben hogy emiatt kerestek fel kb. fél évvel a meló végeztével és azóta is ott dolgozom).

Sok szerencsét, remélem összejön a meló...

2013. júl. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, igazán hasznosnak találom a válaszokat!
2013. júl. 29. 21:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha "normális" állásra közvetítenének ki, akkor nem a munkaügyibe, hanem a céghez kellene menni.

Ha a munkaügyibe hívnak, akkor az közmunka szokott lenni.


"Másik idetartozó kérdésem pedig az, hogy van egy érvényes szobafoglalásom egy szálláson nyaralás céljából (mivel előtte nem tudtam, hogy behívnak) így nem tudom, mennyire rugalmasak az ilyen ügyben a leendőbeli munkáltatók, már ha persze megkapom a munkát."

Ha arra gondolsz, hogy rögtön a munkaviszony elején elmennél nyaralni, azt a legtöbb munkáltató nem nézi jó szemmel.

Ha arra, hogy az interjúra nem mégy el, azt a munkaügyi nem tolerálja: törölnek a nyilvántartásból.

2013. júl. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyszer kaptam ilyen behívós levelet a munkaügyitől x időpontra, voltunk vagy 30-40-en, csoportos tájékoztatót tartott egy cég képviselője, elmondta mi a munka és hol, utána megkérdezte kit érdekel, és akkor adtak időpontot a következő hétre a személyes interjúra azoknak, kb mindenki jelentkezett is, elég jó, irodai állás volt.


A másik meg, mikor az ember a nyaralását szervezi, nem látja előre mit hoz a jövő, munkanélküliséget, új munkahelyet stb, szerintem megérthetik azt egy új munkahelyen, ha valakinek hónapokkal előtte lefoglalt/befizetett nyaralása van, hogy nem akarja elbukni, két ismerős is volt így, szinte szabival kezdtek, nem okozott problémát ez egyik munkaadónál sem.

2013. júl. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!