Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A túlórázásra fel szokták...

A túlórázásra fel szokták kérni az embert, vagy alapból elvárják ha annyi munka van?

Figyelt kérdés

Tehát ha valakit nem kérnek rá, akkor azért ajánlatos maradni, ha sok a munka?

Új munkahelyem van és nem tudom e téren mit hogy szokás.


2013. jún. 23. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kérdezed meg a munkatársaktól? Amúgy ha új vagy, szerintem 1-2 órát esetleg bent maradhatsz munkaidő lejárta után, hogy lássák rajtad, hogy fontos neked a munka és a munkahelyed. Csak nehogy fordítva süljön el, és alapból elvárják, majd ha mégsem maradnál túlórázni, akkor csúnyán néznek. Mindenképp a munkatársaid véleményét kéne kikérni elsősorban szerintem.
2013. jún. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindig kérték.
2013. jún. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
hivatalosan nem kötelezhetnek a túlórára, mégis sok cég ezt te is (a jelenlegi munkahelyem is). az előző munkahelyemnél ha sok volt a munka akkor a műszakvezető körbe ment hogy ki az aki betudna jönni túlórára (bár ott mindenki szívesen jelentkezett mert jól megfizették) és attól függöen mennyire volt szükség az emberre elengedte azt aki anyit mondott hgy nem ér rá, de volt olyan amikro bár már egy hónapja tervezett programom lett volna be kellett mennem, mert senki nem értett ahhoz a géphez...
2013. jún. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a világ legtermészetesebb dolga az ingyen túlóra, nem kérik, hogy túlórázz, csak annyit mondanak mondjuk 17 órakor, hogy ez kell még ma estére, az kell holnap reggelre stb.
2013. jún. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez cégenként változó.

Én voltam olyan cégnél ahol szívesen maradtam túlórázni heti 2x kettő-négy órát, mert bár ki nem fizették pénzben, a gyártott termékekből vihettem, meg ha néha szó nélkül túlórázol elnézik az apróbb botlásokat, késéseket vagy ha el kell menned valahová, jobban elengednek. de ez kisvállalkozóknál van csak így. Multinál ha túlórázol, elvileg feljegyzik és leépítésnél megnézik h ki mennyire "lojális" a céghez, illetve prémium osztásnál erősen számít meg előléptetésnél ha nem vagy sógor-koma, a teljesítményt( meg a melleidet) nézik először :)

2013. jún. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!