Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tehet az a munkavállaló,...

Mit tehet az a munkavállaló, akire olyan feladatott bízott a főnöke, amit képtelen megoldani? Hivatalosan, jogilag hogyan kell az ilyen esetet rendezni?

Figyelt kérdés
Zárójelben jegyzem meg a feladat maga is kusza és nehezen érthető, de szerteágazósága és bonyolultsága miatt szinte képtelenség megoldani. De vegyük úgy, hogy meg lehet oldani, de a szerencsétlen alkalmazott szellemi kapacitásaiba már nem fér bele. Mit tegyen?
2009. okt. 24. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Mondja meg a főnökének, hogy ez a feladat túl nagy falat a számára egyedül. Adjon hozzá egy olyan embert ,aki jobban átlátja, és ketten megoldjátok.
2009. okt. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag esetleg úgy, ha a munkaköri leírásodben nem szerepel hogy ilyen jellegű feladatot is el kell végezned. Erre adott esetben lehet hivatkozni. Viszont annyiban necces, hogy általában minden munkaköri leírás végén ott van, hogy "... és minden egyéb feladat, amit a terület vezetője rá bíz...", ill. a főnökök nem veszik jó néven ha a munkakörit az orruk alá dörgölik. A munkakörivel a HR-re is el tudsz menni, de az sem szokott jól elsülni.


Én vagy egyszerűen odaállnék elé és megmondanám hogy sorry, de nem megy, meghaladja a képességeimet, megkérem bízza alkalmasabb személyre, vagy a segítségét kérném a megoldásban, mondja el az elképzeléseit, meglátásait és embereket kérnék, mert sorry, egyedül nem megy, óriási a feladat, stb. Sztem a legtöbb főnök szereti nagy koponyának érezni magát, te meg ki tudod hangsúlyozni a fontosságodat, ügybuzgalmadat.

Hogy melyiket választanám attól függ, mennyire akarok bevágódni a főnöknél, mennyire akarok jót tenni a cégnek, szeretek-e ott dolgozni, remélhetek-e előrelépést ha megoldom a feladatot, esetleg ettől függ-e vmi fontos dolog, jutalom, prémium, bónusz, vagy maga a munkahelyem.


Esetleg még azt lehet hogy elmész betegállományba egy kicsit hosszabb időre (2 hét, egy hónap, ilyesmi) és erre hivatkozva leadod a feladatot.

2009. okt. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kicsit homályos a kérdés. Nekem úgy tűnik, hogy nem nagyon akarod megoldani a feladatot és most kibúvót keresel...


Ha nem kibúvót keresel, akkor állj neki. Szedd össze a rendelkezésre álló információkat, készíts egy rövid vázlatot amely megmutatja a feladat megoldásának lépéseit. Írd fel a kérdéseket, problémákat is. A munka legyen lehetőleg rövid és áttekinthető. Ezzel menj oda a főnökhöz. Mondd el neki, hogy meddig jutottál és milyen akadályokat látsz. Tegyél megoldási javaslatokat is a problémákra. Az nem baj, ha a megoldás nem a te kompetenciád, döntési jogköröd szintje.

Ha a főnök is a megoldást keresi, nem csak szivat vele, akkor le fog ülni veled és végigbeszélitek az anyagot. Tippeket, utasításokat ad amelyek segítenek a továbblépésben. Ehhez azonban látnia kell, hogy tényleg foglalkoztál a problémával, próbáltad megérteni a feladatot, és keresed a megoldást.

Ha megcsináltad amit leírtam, akkor mint munkavállaló eleget tettél az elvárásoknak. Legjobb tudásod szerint próbáltad végezni a munkád. Egy későbbi - akár munkajogi - vita esetén már fel tudsz mutatni valamit. Kérem én elkezdtem, eddig jutottam, de nem kaptam meg a továbblépéshez szükséges információt, jóváhagyást, utasítást stb.

A "képtelenség megoldani" elég gyenge védekezés. Erre mondja azt a főnök, hogy az utcán sorban állnak akik meg tudják oldani.


Erre mondja Murphy törvénye :

Nem tudtam, hogy lehetetlen, ezért megoldottam.

2009. okt. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha vannak munkatársaid, akkor próbálj segítséget kérni tőlük és bevonni őket a feladatba, amennyiben még újjonc vagy akkor amúgy is ezt várják tőled, ezért sóztak a nyakadba ilyen feladatot hogy lássák mennyire tudod magad köré szervezni a csapatot vagy tudsz beilleszkedni abba!!



Ha nem vagy újjonc akkor hivd félre afőnököd és beszéljetek négyszemközt hogy problémáid vannak a feladat megoldásával és a segítségét kéred

(be kell nyalni csontig nincs mese)

Szeretnéd megoldani a feladatot de úgyérzed ehhez egyedül nem elegek a te kapacitásaid, ugyanakkor izgalmas kihivást látsza dologban!! bla bla bla....

2009. okt. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!!


" okból kaphattál iylen feladatot


1


vagy a kineveztésedet előléptetésedet tervezik és ez a vizsgafeladat, de erről te is tudnál ha így lenne valójában!!



2


ami valószínubb mint az előző sajnos... Kell a helyed valakinek, valszeg a feladatkiadód egyik ismerősének...


Itt csak a pszihológia segíthet,


Ha segítséget kérsz és nem kapsz vagy oylat kapsz hogy abban sincs köszönet akkor kezd el szervezni a betegállományodat a táppénzedet, és az új állásinterjúidat!!!


Mert ha meg is oldod egyedül ezt a feladatot, a következő egy mégnehezebb feladat lesz!!

Vesződni meg nem érdemes mert nem fogsz érte több fizetést kapni!!

2009. okt. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnos ettől a vezetőtől a "kész kell lennie", "úgy, hogy stimmeljen" "meg van már?"-on kívül más segítség nem várható.
2009. okt. 25. 01:03
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor betegácsi és új állás..
2009. okt. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem teljesítesz úgyis kirúg...


Előzd meg és pihenj rá az új melódra!!

2009. okt. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, valószínű eljött az ideje....
2009. okt. 25. 19:00
 10/10 A kérdező kommentje:

Néhány hozzászólóval előttihez: nem kibúvókeresésről van szó. A feladatot másra nem tudja bízni, mert senki nincs benne a témában, segítséget sem remélhetek mástól, mert más még annyira sem érti mint én.

A feladattal 5 napig foglalkoztam, minden problémát és ajkadályt jeleztem amire a válasz az volt: ja, tényleg!

Segítséget nem kaptam.

2009. okt. 25. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!