Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A próbaidő alatti azonnali...

A próbaidő alatti azonnali hatályú felmondásba mit írjak?

Figyelt kérdés

... a június 4-én kötött munkaszerződésemet a mai nappal azonnali hatállyal a próbaidő alatt felmondom, vagy megszüntetem? Melyik a jobb?

Ezen kívül arra van lehetőség, hogy egy meghatározott napot írok bele időpontként a "mai nappal" helyett?

Pl: Csütörtökön még bemegyek dolgozni és a meghatározott időpont a péntek lenne, amitől már "nem mennék" és a felmondásomat csütörtökön adnám oda munkakezdéskor? Ez így szabályos?

Köszönöm szépen!


2013. aug. 6. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:
19%
Nem kell túlbonyolítani, próbaidő alatt pedig nem kell indokolni.
2013. aug. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszát, azonban ezzel magam is tisztában voltam, így a kérdésem nem erre irányult.
2013. aug. 6. 13:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Azon túl, hogy első nem írt hülyeséget, igen, megjelölhető a felmondásban az utolsó nap, amire nincs igazán szabály. Nyilván az ember nem úgy mond fel azonnalira, hogy 3 hét múlva is ott dekkol.


Számold bele azt is, hogy ha van elszámolnivalód, akkor az időt vehet igénybe, tehát úgy érdemes beadni a papírt, hogy még a munkaidőd alatt el tudd intézni és ne kelljen visszamenni 3x.

2013. aug. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt megszünteted a munkaviszonyt, nem felmondod. Csak azért nem mindegy, mert a próbaidő alatt is "fel lehet mondani" munkáltatói és munkavállalói rendes felmondással is, annak minden alaki és jogi kellékével együtt! Tehát ne használd a "felmondás" szót, használd a megszüntetést. Indokot NE írj, mert ha írsz, az indoknak helytállónak kell lenni!
2013. szept. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!