Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Túl magas fizetési igényt...

Túl magas fizetési igényt adtam meg, félek, hogy emiatt nem fognak felvenni, mit csináljak/csináljak-e valamit utólag? Illetve ez tényleg akkora gáz?

Figyelt kérdés

Azért történt ez a malőr,mert a Hölgy aki ott dolgozik/lassan már csak dolgozott,annyira titokzatosan beszélt a fizuról,meg úgy beszélt,mintha folyamatos emelkedési lehetőség lenne,hogy be mertem írni 140-es NETTÓT egy üzletvezetői posztra,de állítólag a munkaszerződésbe csak mint "eladó" lesz a szerencsés,akit felvesznek.(Ezt mondjuk nem értem miért? - Ha Valaki tudja,kérem írja le.)

Szóval,a helyzet az,hogy azon gondolkodom,külön megkeresném a cég főnökségét (a netes webáruházukon keresztül) és mondjuk "tisztelettel elnézést kérnék,hogy a fizetési igényt sikerült bruttóban megadnom és nem szeretném ha esetleg emiatt tennének félre,mert nagyon szeretném a munkát...." vagy ez felejtős???? (Gondolom igen.)

Egyébként a Kishölgynek,aki helyén lesz az új,említettem (miután bevágta,hogy kb.minimálbért kap),hogy jézusom remélem nem lesz kizáró ok,az Én 140-es beírásom. Ő nem különösebben foglalkozott ezzel,mondjuk nem is az Ő Élete múlik az álláson.:) Szóval nemtudom,remélem azért hogy majd megkérdezik Őt is és akkor elmondja,hogy nem vagyok elszállva vagy ilyesmi.... Mert egyébként kérdezett olyanokat is,amit biztos továbbít a főnökségnek (és nem volt a kitöltendő papíron),szóval szerintem megbeszélik a jelölteket,de ez sem biztos.... Jajj nagyon félek,hogy emiatt nem sikerül,mert amúgy szerintem minden szempontból jó vagyok oda.

Köszi,ha le tudtok nyugtatni picit,vagy tudtok valami jó ötletet,hogy csináljak-e valamit ezzel,vagy sem!?


2013. aug. 14. 14:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Lehet még hogy felvesznek, vagy behívnak interjúra, akkor maximum megmondják hogy kicsit többet kérsz és ennyi.

Ez nem akkora baj ha az önéletrajzoddal meg a végzettségeiddel, tudásaiddal feltudod kelteni az érdeklődésüket.

Szerintem már ne variálj mert annál rosszabb, így össze zavarhatod őket, plusz akkor látni fogják hogy elég szétszórt vagy így ez is lehet rossz pont.

Szerintem már ne erőlködj mert most még lehet esélyed hogy mégis behívnak mert lehet kíváncsiak rád attól még. Persze lehet azt fogják mondani hogy kevesebbet kapsz.

2013. aug. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is érzem,hogy ez az utólagos magyarázkodás már gáz. De behívni interjúra már nem fognak,ugyanis ez volt az interjú tulajdonképpen. Aki helyére kell ember,azt bízták meg,hogy válogasson és továbbítsa feléjük az önéletrajzokat plusz ezt a tesztet,amin volt ez a fizuigényes kérdés (ami egyébként valahogy úgy hangzott,hogy "Milyen nettó fizetéssel lenne elégedett?". Szóval végülis teszten kívül elmondtam,hogy min.bérnek is örülnék,hisz már rég álláskereső vagyok.
2013. aug. 14. 15:15
 3/20 A kérdező kommentje:
*És remélem,hogy úgy akartál fogalmazni,hogy így akkor azt sugallhatom,hogy szétszórt vagyok!?:) Mert ugyebár nem szétszórtságból írtam 140-et és nem is vagyok az.:)
2013. aug. 14. 15:20
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Az utólagos magyarázkodás nagyon gáz. Jelentkezésnél a jelenlegi munkahelyemre én is - lényegesen - magasabb fizetési igényt jelöltem meg, mint amennyit végül is kapok, de látszólag kutyát nem érdekelte.


Amúgy a 140 nettó egy üzletvezetőnek egyáltalán nem sok, sőt. Aki minimálbérért elmegy üzletvezetőnek, annak minden felelősségével együtt az nem normális.


Ha viszont hozzám jelentkeztél volna akkor nekem az szúrná leginkább a szemem, hogy nettót írtál. Jegyezd meg, a fizetés BRUTTO! A nettót számold ki magadnak, hogy mennyi az annyi. 140K nettó fizetést nem is tudok neked adni, mert nem tudom, van-e gyereked, egyedül neveled-e, jár-e bármiféle kedvezmény, stb.. Nem is kérdezhetek rá nálad jog szerint.

2013. aug. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

4-es válaszoló! A kérdező azt írta, hogy ők, illetve az aki interjúztatta kérdezett rá a nettóra szóval azért nem bruttóban adta meg.

Amúgy egyet értek veled. Szerintem a 140-es nettó egy üzletvezetői pozícióra egyáltalán nem elvetemült igény, sőt, még keveslem is, pedig elég reális gondolkodású vagyok.

Szerintem ne tegyél semmit, az utólagos magyarázkodás csak ronthat a helyzeten, és amúgy is, szerintem ez tök korrekt ajánlat volt a részedről. Azért ne már minimálbérért vegyenek fel egy üzletvezetőt...

2013. aug. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,megnyugtattatok. Nyilván a kérdés is úgy volt megfogalmazva,hogy "nettó" meg hogy "elégedett" és hát ezt éreztem egy olyan összegnek,ami elégedettséget váltana ki....De ha nem tudják megfizetni,akkor remélem esetemben is az lesz,mint 4-esemnél,hogy nem törődnek a dologgal.Mert kisebb bérrel is vállalnám a felelősséget,csak lenne már munkám végre.:) Köszönöm mégegyszer Mindenkinek!
2013. aug. 14. 16:20
 7/20 anonim ***** válasza:
Nekem ebből az jön le, hogy a fizetés nagy részét feketén akarják adni, ezért nettóznak és leszel csak eladó papíron.
2013. aug. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Ja egyébként arra egyikőtök sem írt,hogy üzletvezetői poszt esetében miért "csak" eladó megnevezéssel akarnak felvenni szerintetek? Engem zavar csak ez? Ha kiválasztanak megjegyezzem? Bár "csak" eladói végzettségem van és azt is kérnek,de akkor is.A régi üzletben is ugyan ez volt,pedig ott inkább boltvezető helyettesit töltöttem.Szerintem ezek világosabbak egy önéletrajzban is.Vagy törvényileg nem megoldható? Nem értem... Köszi!
2013. aug. 14. 16:28
 9/20 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es! Egyszerre írtunk.:) Igen,szerintem is így lesz,ahogy mondod,mert a Kishölgy is úgy fogalmazott,hogy a "minimálbér igeeeen,és azon felül plusz egy 10-es kb." Hát nemtudom,ráadásul a heti 5 nap 8-9 óra mellé még plusz hétvégén 4 óra,arra meg nem akarok kukacoskodni,de tudtommal dupla pénz jár,mint az ünnepnapokra is.Szóval egyre nyugodtabb vagyok,hogy azért annyira nem lőttem mellé.
2013. aug. 14. 16:32
 10/20 anonim ***** válasza:
Dupla pénz a törvény szerint jár, ha nem vagy bejelentve akkor max. a szád jár és az van, amit kapsz.
2013. aug. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!