Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Túl magas fizetési igényt...

Túl magas fizetési igényt adtam meg, félek, hogy emiatt nem fognak felvenni, mit csináljak/csináljak-e valamit utólag? Illetve ez tényleg akkora gáz?

Figyelt kérdés

Azért történt ez a malőr,mert a Hölgy aki ott dolgozik/lassan már csak dolgozott,annyira titokzatosan beszélt a fizuról,meg úgy beszélt,mintha folyamatos emelkedési lehetőség lenne,hogy be mertem írni 140-es NETTÓT egy üzletvezetői posztra,de állítólag a munkaszerződésbe csak mint "eladó" lesz a szerencsés,akit felvesznek.(Ezt mondjuk nem értem miért? - Ha Valaki tudja,kérem írja le.)

Szóval,a helyzet az,hogy azon gondolkodom,külön megkeresném a cég főnökségét (a netes webáruházukon keresztül) és mondjuk "tisztelettel elnézést kérnék,hogy a fizetési igényt sikerült bruttóban megadnom és nem szeretném ha esetleg emiatt tennének félre,mert nagyon szeretném a munkát...." vagy ez felejtős???? (Gondolom igen.)

Egyébként a Kishölgynek,aki helyén lesz az új,említettem (miután bevágta,hogy kb.minimálbért kap),hogy jézusom remélem nem lesz kizáró ok,az Én 140-es beírásom. Ő nem különösebben foglalkozott ezzel,mondjuk nem is az Ő Élete múlik az álláson.:) Szóval nemtudom,remélem azért hogy majd megkérdezik Őt is és akkor elmondja,hogy nem vagyok elszállva vagy ilyesmi.... Mert egyébként kérdezett olyanokat is,amit biztos továbbít a főnökségnek (és nem volt a kitöltendő papíron),szóval szerintem megbeszélik a jelölteket,de ez sem biztos.... Jajj nagyon félek,hogy emiatt nem sikerül,mert amúgy szerintem minden szempontból jó vagyok oda.

Köszi,ha le tudtok nyugtatni picit,vagy tudtok valami jó ötletet,hogy csináljak-e valamit ezzel,vagy sem!?


2013. aug. 14. 14:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nem reagáltam rá, mert szerintem tök egyértelmű...

Azért a minimálbér plusz egy 10-es kb. édes kevés ehhez a munkához. Akkor kapsz kb. 75ezret, ami még akkor is sovány, ha tényleg ennyire vagy bejelentve, de ha azt nézzük, hogy még csalnak is, akkor már illene több mellékest adni. Azt meg hogy dupla pénzt kapsz a hétvégére kb. elfelejtheted. Ha ilyen smucikok azt is kibekkelik valahogy, ebben biztos lehetsz. Persze az ember örül, ha hosszú keresgélés után akad végre valami lehetőség, de azért vigyázz ne hagyd magad annyira kihasználni.

2013. aug. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Minimálbérre lesz bejelentve az,akit felvesznek. Nekem legalábbis így jött le,mert az TUTI,hogy főállású bejelentett munkahely lesz,ha lesz,hisz ez volt az első kérdésem,amikor felhívtak.

Nos akkor ha sikerül,mit kezdjek ezzel az üzletvezető - eladó kérdéssel? Vagy mint azt már kérdeztem,fölöslegesen agyalok ezen? Azért csak számít,a volt állásomnál is zavar így utólag (legfőképp az önéletrajzom miatt).

2013. aug. 14. 17:11
 13/20 anonim ***** válasza:

Ez senkit nem érdekel, hogy minek vagy felvéve, az fontos, hogy milyen feladatot látsz el.

Még jó is ha papíron csak eladó vagy, mert nincs jogilag felelősséged, amiért felelősségre vonhatnának.


75K-ért én viszont egész biztosan nem mennék el üzletvezetőnek. A 140K egy nagyon minimum összeg ilyen munkáért cserébe.

2013. aug. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Az kevésbé lényeges kérdés szerintem, hogy eladónak vagy üzletvezetőnek jelentenek le. Gondolom azért, mert egy üzletvezetőnek nem lehetne törvényileg sem kiszúrni a szemét a minimálbérrel. (Ők meg többet nem igazán hajlandóak fizetni, legalábbis ez jön le.)

Az a lényeg hogy milyen munkát végzel, hány órában, mennyi pénzért. A helyedben engem jobban zavarna ez a 75ezres fizu. Nem vagyok nagyravágyó tipus de ez finoman szólva is röhelyes. Úgyhogy én nem nevezném "szerencsésnek" azt akit felvesznek

2013. aug. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Azért Utolsó,ha belegondolsz nem hiszem,hogy azt mondanád,hogy "inkább leszek munkanélküli,mint minimálbéres". Úgyhogy szerintem igenis szerencsés aki el tud helyezkedni. Én remélem,hogy sikerül. Köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 14. 19:24
 16/20 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem bánnám ezt a helyet. A véredet szívnák minimálbérért.

Bár sajnos igenis számít a bérigény, volt, ahol sokat kértem, be sem hívtak interjúra.

De szerintem se legyen senki minimálbérét üzletvezető. Azt meg kéne fizetni.

Az a baj, hogy sokan elvállalnák (mint te is), de nem kellene.

Utólag ne magyarázkodj. Ha emiatt nem vesznek fel, örülj, hogy megszabadultál tőlük.

2013. aug. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Te nő vagy?


Jellemző nálunk is, hogy azonos beosztású férfiak és nők közül azért a férfiak keresnek többet (ugyanazért a munkáért), mert a nők kevesebb bért tudnak kiharcolni a bértárgyaláson maguknak, míg a férfiak szemrebbenés nélkül elkérik a több pénzt.


Te most véletlenül több pénzt kértél és már tartasz a "következményektől" (amik nem lesznek).


30/N

2013. aug. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Az "(amik nem lesznek)" alatt azt érted,hogy nem fogják figyelembe venni,illetve csak ez miatt nem fognak kiszórni? Nő vagyok.
2013. aug. 14. 22:38
 19/20 anonim ***** válasza:

Igen, valóban igaz, hogy a minimálbér is több a semminél. De nem mindegy, hogy azért mit kell csinálni. Egy olyan munkát nem vállalnék el érte, amiért legalább a dupláját kéne kapnom. Pláne nem jutna eszembe utólag magyarázkodni és szabadkozni, mert azon annyira látszik, hogy neked tulajdonképpen mindegy is hogy mennyit kapsz, csak legyen már munkád, és ezáltal nagyon kihasználható leszel.

Úgyhogy én nem tartom továbbra sem szerencsésnek azt a személyt, aki hetente több mint 40 órát dolgozik, csomó felelősség a vállán, cseszegetik össze-vissza és ezután megkapja a kis 75 ezrét a bankszámlára. Majd ha esetleg te kapod meg az állást (kívánom, hogy így legyen, ha ennyire szeretnéd), majd lehet te is átértékeled ezeket a dolgokat.

2013. aug. 15. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

17-es vagyok.


Igen, azt jelenti, amit mondtál.


Aki magasabb fizetési igényt jelöl meg nálunk felvételkor, annak elmondják, hogy bocsánat (!), de nem tudják megadni a kért fizetési igényt, de remélik elfogadja az ennél alacsonyabb X összeget is.

2013. aug. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!