Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogász diplomával és több...

Jogász diplomával és több idegen nyelv magas szintű tudásával mik a kilátások?

Figyelt kérdés
Angol,német,francia,orosz,spanyol nyelvekre gondolok.
2013. ápr. 21. 10:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Te ugyan az a kérdező vagy aki ugyan ezt a kérdést kb 1 hónapja feltette ide, és mikor olyan választ kapott, ami nem tetszett neki, ordenáré módon oltotta az embereket ?
2013. ápr. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig tartom az álláspontomat, ha neked te rendelkeznél az általad felsorolt dolgokkal akkor nem a kilátások miatt aggódnál
2013. ápr. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nemzetközi jogász,csillagászati pénzért.

Ilyen melót keres.

2013. ápr. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jogász diplomám van, és németül meg angolul felső fokon, spanyolul középfokon beszélek.


Minimálbérért vagyok ügyvédjelölt.

Nyilván lehetnék mondjuk minisztériumban kicsit többért, csak én a szakvizsgáig jelöltként szerettem volna dolgozni.

Olyan óriási, hű de hihetetlenül jó kilátásaim sosem voltak, pedig gépelek is, ismerem a számítógépet, stb.


Csodák nincsenek. De mindenesetre ez azért nem rossz start, ha tényleg mindezzel rendelkezel. De tényleg ne várd, hogy majd nemzetközi cégek könyörögnek neked, hogy milliós fizetésért menjél hozzájuk, mert ez (sajnos) nem így megy.

2013. ápr. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is jogász vagyok: angol, német ffokkal, meg másik 2 nyelv alapfokkal. Nettó 125-öt kapok irodavezetőként egy Kftnél, jogászként nem tudtam elhelyezkedni.
2013. ápr. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Minimálbérért ennyi nyelvvel?

Hihetetlen,miért nem mentek ki külföldre?

Ott letesztek egy vizsgát és kint lehetnétek a szakmában.

Itthon görcsölni mi értelme van ennyi nyelvtudással?Most komolyan.

2013. ápr. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemünkön ott volt a Morgan Stanley bank és elemzőház is egy standdal az 1-2 hónappal ezelőtti állásbörzén.


Elég jó fizuért kerestek pénzügyi végzettségűek mellett jogi végzettségűeket is.

2013. ápr. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6os: a jogi egyetemi diploma külföldön nem érvényes (magya jogot tanultunk), nem egy vizsgát kéne lerakni, főleg nem angolszász országokban, ahol teljesen más a jogrendszer.Max. mosogatni lehetne vele kimenni.
2013. ápr. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: a keresztneved véletlenül nem Alexandra?
2013. ápr. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%

#8-as. Azért ezt ne hangoztasd.


Eu tagállam vagyunk, ezért egyrészt vonatkozik ránk a két jogász-irányelv, másrészt pedig a szolgálgatásnyújtás szabadsága. Az összes nemzetközi iroda legalább fél évre küldi ki a jelölteket secondmentre, elég érdekes lenne ha nem tudnának kint dolgozni. Harmadrészt pedig az Egyesült Királyságban még jogi diploma sem kell ahhoz, hogy solicitor lehess; 2500-3000 fontot meg solicitorként is megkeresel.


Orosz-spanyol nyelv jogásznak felesleges, angol kell munkanyelvnek, német-francia meg jó bohóckodni, vagy ha kétnyelvű az iroda (nem magyar-valami, hanem angol-német), akkor jól jöhet. Lehet jól keresni, az egy szomorú dolog, hogy a magyar irodák mennyire (nem) fizetik meg a jelölteket, de attól még nem kell azt alapnak venni, hajtani kell mint az állat és akkor majd 50 évesen nem kell.

2013. ápr. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!