Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha Indiában dolgoznék egy...

Ha Indiában dolgoznék egy évet, az többet jelentene mintha itthon dolgoztam volna egy évet?

Figyelt kérdés

Sajnos mindenhova kell tapasztalat, ezért kezdőmérnökként csak eléggé csicska munkára vennének fel. Lenne egy lehetőség, hogy menjek Indiába legalább egy évet dolgozni a szakmában. A kérdésem, hogy a későbbi munkakeresésben érne valamit, hogy nem itthon hanem Indiában dolgoztam? Megéri elmenni? Nem kevés pénzembe kerülne.

Természetesen világot látni megérné de én a karrierem kezdetének a szempontjából kérdezem. Esetleg melyik más nem európai országba érdemes elmenni dolgozni egy kis időre (1-2 év)?...végleg nem szeretnék elmenni.


2013. aug. 16. 08:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
9es dolgoztam fonokkent es dolgozokent is itthon elektronikai gyarban nem volt olyan nagy mert csak 8000 dolgoztak de itt is volt olyan akinek szoszerint a szajaba kell ragni, hogy ha mar csavar van az adott helyen valamilyen okbol akkor mar ne akarjon oda csavarni megegyett.... Vagy ha leesett az asztalrol a HDD kb 1m-ert akkor ne a ruhajaba torolgesse mar hanem tegye felre selejtre.... stb stb
2013. aug. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Még mindig 6-os.

Kollegák, akik informatikusként mentek Indiába dolgozni, városba. Nagy társadalmi különbségekről számoltak be, csakúgy, mint azok, akik 3-6 hónapra mentek oda utazni/élni turistaként, és körbeutazták az országot.


A higiénia olyan, amilyen, az teljesen szubjektív, hogy a kaja jó-e vagy sem, rengeteget kell dolgozni (tudtommal nem szokatlan a heti 6 nap, napi 10+ óra), és bizony lehet, hogy a luxusszálló árnyékában nyomortelep van.


Az a világ ilyen, ezt lehet undorral és kíváncsisággal is fogadni. De hát, gondolom, pont azért akarsz inkább Európán kívülre menni, mert meg akarod ismerni, milyen máshol. India szép, színes, fűszeres, piszkos, varázslatos és nyomorúságos is. Meg kell nézni, van, amit szeretni fogsz benne, van, amit utálni, van, amire rácsodálkozol. Jó dolog ez, szerintem.

2013. aug. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!