Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha az állásinterjún nem esett...

Ha az állásinterjún nem esett szó a kezdő bérről, csak megkérdezték hogy mennyit szeretnék keresni, akkor már eleve esélytelen az ügy?

Figyelt kérdés
2013. aug. 19. 19:09
 1/9 The Lizah Reloading ***** válasza:
Puhatolóznak.
2013. aug. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt is kérdezték, hogy mikor tudnék kezdeni. Ez is csak puhatolózásnak számít még?
2013. aug. 19. 19:32
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát nyilvánvalóan nem árt tudniuk, hogy már holnap tudsz kezdeni, vagy mondjuk a korábbi munkahelyeden a 30 napos felmondási időt végig kell dolgoznod.
2013. aug. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
neeem, ez nem rossz, ha ilyet kérdeznek.
2013. aug. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Kezdő bér? Felejtsd el. Annyit kapsz 10 év múlva is, amennyit az állásinterjún most kérsz.

Megkérdezte a bérigényed, meg, hogy mikor tudsz kezdeni, ez nem rossz egyáltalán.

2013. aug. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előző, annyit keresel 10 év múlva, amennyiért hajlandó vagy dolgozni. A multikat talán kivéve egyre több cég csinálja, hogy automatikusan nem emel bért. Ez nem egyenlő azzal, hogy a munkavállaló kezdeményezésére sem.

Amikor valami teljesítményt letettél az asztalra, lehet béremelést kérni (nem követeleni), a teljesítményre vonatkozó érvekkel alatámasztva. Ekkor is előfordul, hogy nem adnak, de ha meg sem próbálod, akkor meg ugye tuti. :)

2013. aug. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, szokásos kérdések olyan interjún, ahol van esély munkát kapni. Arra vonatkozóan jó jel, hogy esély van, de nem utal kimondottan arra, hogy az interjún már látszana, téged választanak. Az interjú alatt ui. Sose tudják, max az utolsó körösnél.

(Amúgy nincs olyan, hogy x-et választják, inkább olyan van, hogy először x-et keressük meg, ha nem sikerült megegyezni, akkor sorban x+1-et, majd x+2-t....)

2013. aug. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves 6-os, nem tudom, te milyen munkakörben dolgozol, de a legtöbb helyen az van, hogy lecserélnek egy fiatalabbra, akinek nincs annyi tapasztalata, és kevesebbel is beéri.
2013. aug. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves Nyolcas,

Egyrészt pesti vagyok, tehát van némi beépített előnyöm. De ennyire nem egyszerű.

Másrészt ugyanis minden feladatot elvállaltam, amit senki nem tudott/akart megcsinálni és tanultam, fejlődtem, felelősséget vállaltam. És amikor szintet léptem, hol kaptam, hol kérni kellett a fizetésemelést, hol pedig más helyet kellett keresnem, mert egyszerűen nem fogadták el, hogy lehet "kutyából szalonna".

Abban teljesen igazad van, hogy többnyire fiatalabbakkal pótoltak, akár cégen belül, akár azon kívülre váltottam.

2013. aug. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!