Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Keresztények! Szerintetek egy...

Keresztények! Szerintetek egy keresztény ember menjen ügyvédnek?

Figyelt kérdés

Ügyvéd szeretnék lenni de ez Istennek tetsző dolog lenne?

Csak normális válaszokat kérek nem keresztények is válaszolhatnak de ne sértse meg mások vallását.



2013. aug. 20. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha mélyen vallásos vagy, akkor ne. Hiába a megnevezés 'ügyvéd', nem mindig arról szól a dolog, hogy a jó megvédése a rosszal szemben! Komoly önértékelési zavarokat szülhet benned hogy a szakmád olyat kíván meg tőled, ami keresztényi gobdolkodásodnak ellentmond. Márpedig sok ilyen helyzetre számíts..
2013. aug. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gondolod, hogy egy bűnözőt (aki bűnt követett el) védeni Istennek tetsző dolog lenne?

Bár nekik is jár a jogszerű eljárás, vszeg nem tudnád összeegyeztetni a hiteddel - ha az valóban komoly is persze...

2013. aug. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A családunk ügyvédje mélyen vallásos, és nem volt ezzel probléma. Mondjuk ő nem perekre jár, hanem a szerződéseket nézi át velünk, stb... alapos, lelkiismeretes, és mégis realista.


Szóval van rá példa, hogy működik a dolog.

2013. aug. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És ügyésznek mehetek?
2013. aug. 20. 13:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Bárminek mehetsz. Mindenre volt már példa, minden cselekedetet meg lehet magyarázni úgy, hogy az (szerinted) Istennek tetsző legyen. Isten nevében embereket is öltek, szóval csak nyugodtan.


Tehát ha mondjuk ki lehetne büntetésül végezni valakit, ügyészként mondhatnád, hogy ez Isten akarata. Isten jóságos és igazságos, hatalma végtelen. Az éppen kivégzendő testvérünkre örök boldogság és megbocsájtás vár a túlvilágon. Szeretettel búcsúzzunk tehát tőle. Tűz!

2013. aug. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Becevio válasza:

Én például kifejezetten azért találtam a kérdésedre, mert keresztény ügyvéd után kutattam :)

Hajrá!

Ügyvédként is van lehetőség megválogatni a munkáidat, hogy mit vállalsz el és mit nem. Viszont azzal is számolnod kell, hogy ez valószínűleg anyagilag sem lesz egyszerű.

Én úgy látom, hogy az igazságot jó szándékkal képviselni Istennek tetsző út.

2015. márc. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!