Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti ezek után elmennétek még a...

Ti ezek után elmennétek még a Tescoba pénztáros diákmunkára?

Figyelt kérdés

Eddig két alkalommal voltam a Tescoba pénztáros a múlthéten. A rendes munkát egy 4 órás betanítás előzte meg, amit ki sem fizettek, sőt annyiból állt az egész, hogy beültettek egy szintén diák pénztáros mellé és csak néztem, hogy mit csinál. Az alap dolgokat elmondta, de pl. zöldségek, pékáruk kódjait vagy hogy hogyan kell euroval fizetni, milyen utalványokat lehet elfogadni stbstb. nem tudta megmutatni, hiszen nem volt rá ideje a sok vásárló miatt.

Első nap katasztrofális volt, a bolt végébe egyedül ültettek be egy kasszába, a legközelebbi pénztáros két pénztárral arrébb ült, tehát segítséget se nagyon tudtam tőle kérni, a vezetőt meg hiába hívtam, mindig vagy ebédelt vagy szünetet tartott vagy épp más dolga volt.

Második nap már úgy éreztem jobban megy, a vásárló is kevesebb volt. Ennek ellenére a munkaidő lejárta előtt 1-2 órával odajött hozzám az ügyfélszolgálatis nő és eléggé leb*szott, hogy milyen szerencsétlen vagyok, már elege van, mert egész nap utánam dolgozik. Állítólag azok a vevők, akik nálam fizettek sorban álltak a vevőszolgálatnál, mert valami gondjuk volt, pl. rossz zöldséget/péksütit ütöttem be, nem kértem clubkártyát stb.

Mondtam a nőnek, hogy 4 óra alatt nem lehet ezt betanulni és még neki állt feljebb, hogy akkor minek vagyok itt, meg többet ne is jöjjek vagy ha mégis jövök akkor nehogy be merjek állni dolgozni, inkább üljek be más mellé a pénztárba és nézzem hogy kell csinálni míg meg nem tanulom. Megfogadtam, hogy soha többet nem megyek pénztárosnak.

Ma hívtak az iskolaszövetkezettől, hogy nem akarnék-e menni pénztárba holnap, mivel nem igen van más diákmunka elvállaltam. Nagyon félek, hogy valamit elcseszek és megint jön ez a bunkó nő lecseszni.


2013. aug. 21. 16:59
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
100%
de utálom az ilyen embereket mindenki kezdi valahol -.- ne is foglalkozz vele.ha úgy gondolod probáld meg.ha van más lehetőség akkor menyél máshova.
2013. aug. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Vidéken lakom, sajnos itt alig van munka, ennek is örülhetek. Ha lenne más lehetőség eszembe se jutna a pénztárt elvállalni ezek után. Nagyon bunkó volt az a nő, már majdnem elsírtam magam ott.
2013. aug. 21. 17:15
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen bunkók mindenhol vannak, még emlékszem az első napomra a kórházban, a második napomon a főorvosnő egész nap ordított velem, hogy én biztos átaludtam az egyetemet, mi az, hogy nem tudom, minek megyek hozzá kérdezősködni, milyen hülye egyébként is itt mindenki. Mindezt a betegek előtt. Egy rezidens csaj el is ment máshová, amíg ott volt folyton bőgött, a nővéreket is sikerült kiutálnia.

Szóval ilyenek vannak mindenhol, ők vajon milyen kezdők lehettek?

Mindig ugyanazok dolgoznak a vevőszolgálatnál?

2013. aug. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
tipikus magyar sivár életű senkiházi akit az életbe már annyi megaláztatás ért hogy nem bírja magába folytani a kínját és rád hárítja
2013. aug. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a betanulás mindenhol ilyen. Én irodán dolgozom, kb. fél év volt mire megtanultam a munkát, olyan bonyolult. Ha meg kérdeztem a kollégától, akinek át kellett volna adnia, az volt a válasz:

-Nem érek rá. Tudom, hogy fontos neked a munkád, de nekem meg az én munkám a fontosabb.


Többször elhatároztam, hogy hazamegyek, még sírtam is. A többiek azzal vigasztaltak, hogy itt mindenki így tanult be.

Az előző munkahelyemen dettó ez ment, bár az annyira nem volt bonyolult 3 hónap alatt belejöttem. De ha kérdeztem, a főnököm mindig azt mondta, hogy már elmondtam, már elmondtam, nem figyeltél!

Úgy látszik Magyarországon mindenhol ez megy. Szerintem ne add fel. Én addig nem mennék el a helyedben, amíg a főnököm nem szól rám. (Bár ha nem tanítottak be 1 nap után neki sem lenne hozzá joga.) De egy kolléga, vele meg nem kell foglalkozni. Mindenhol vannak bunkó kollégák sajnos.

2013. aug. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Azóta hogy megy? Az elején én is majdnem feladtam, a betanítás nem volt olyan hűha és az első napom szörnyű volt, egyedül voltam, nem volt telefon a kasszában és ha volt is más pénztáros az kettővel odébb :DDDD szóval jól leizzasztott az egész és marha szar volt, de utána rendes diákvezető volt másnap, tudtam tőle kérdezni, kezdtem belejönni az egészbe, már kb mindent fejből ütök be és gyors vagyok, sok jófej munkatárs is van, szóval ha belejössz akkor szerintem már egész jó munka, persze csak diákmunkának. Volt, hogy 14 órában is dolgoztam és nem egy nagy valami, csak az elején kell túllépni mert az tényleg rossz, hogy veszik a péksütiket, se a vásárló se te nem tudod, hogy mi az, és ott áll öt percig a sor, nálam volt olyan első napomon, hogy feladtuk és otthagyták nekem pl. az óriáskiflit :D mert csomó mindennek a kódja nincs is ott a papírodon hanem valahol benne a gépben, de ott se minden abc sorrendben, pl a pizzás csiga neve ZF pizzas csiga szóval a legvégén van, meg most sütöttek sajtos croissantot ami a DFN nevet kapta....
2013. aug. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Azóta sajnos még rosszabb lett a helyzet. Sikerült megtanulnom kikeresni a péksütik kódjait, szóval amiket leírtam a kérdésnél problémaként azok megoldódtak.

Viszont pénteken mikor voltam, a csoportvezető aki a végén elszámolja a pénzt egy idegbeteg cigányk*r*a volt, 10-kor végeztem volna, de még 11-kor is ott ültem. Először már abba belekötött, hogy milyen trehány a kasszám, mert az utalványokat nem címletek szerint szétválogatva raktam el, aztán a 10 és 20 ezreseket egy fakkba raktam, ezen is totál kiakadt, hogy így majd rosszul fogok visszaadni (pedig 20 és 10 ezrest sose adok vissza nehogy rosszul adjak..). Utána jött azzal, hogy nem tudom milyen blokkot kell a végén kinyomni menü 2-ből, mikor mondtam neki, hogy még sose csináltam tiszta idegbeteg lett, hogy már voltam kétszer tudnom kéne.. Mindenbe, amibe csak lehetett belekötött, az utalványokat átszámolta 3-szor, mindig mást számolt, hol kevesebb volt, hol több, a végén velem is megszámoltatta, nekem is más jött ki, plusz egy órát ültem ott ez miatt, a végén közölte, hogy akkor ő beír 19 ezer forint többletet, én meg már nem ellenkeztem, mert hulla fáradt voltam.

Ma direkt figyeltem, hogy jól vegyem el az utalványokat és jól is adjak vissza. Míg számolta a pénzt egyfolytában beszélt nekem arról, hogy neki milyen pasik jönnek be meg az ott körülöttünk járkáló pasik után csorgatta a nyálát, miután megszámolta a pénzt felküldte egy részét a csövön, majd mikor kérdeztem, hogy mi az eredmény közölte, hogy az utalványok rendben vannak, de készpénzből 4910 forint hiányzik...képzelheted, majdnem rosszul lettem, két napot ott szívtam azért az 5000 forintért, most meg majd levonják. Mikor kértem, hogy én is meg akarom számolni, akkor mondta, hogy már késő, mert felküldte a pénzt és a csőbe van. Hirtelen azt se tudtam mit csináljak, aláírtam a jegyzőkönyvet, de hogy oda nem megyek többet dolgozni az biztos. A munka egyébként tetszik, viszont mikor más csoportvezető volt sose volt semmi gond, max. 60-70 forint hiány, ennél a cigány nőnél meg egyszer +20 ezer másik alkalommal meg -5 ezer, azért kicsit érdekes. Közben most jutott eszembe, hogy mikor voltam betanuláson az a diák akit figyeltem mesélte, hogy az ő nyakába ez a cigány nő egyszer 100 ezer forint hiányt akart varrni. Nem tudom mit lehetett volna ebben az esetben tenni, ezen a héten még elvállaltam 3 alkalmat, de amint hazaértem írtam e-mailt a pannonworknek, hogy nekem ez a munka nem vált be és ha lehet inkább keressenek mást erre a 3 alkalomra helyettem. Többet biztos nem megyek oda, eddig voltam 4 alkalommal, a mostani hiánnyal 2 alkalom fizetés elúszott, nem akarok még többet bukni.

Ha nagyon nem lesz más munka továbbra se, inkább elmegyek árut feltölteni, ott legalább nem áll fenn a veszély, hogy nem csak a fizetésemet bukom el, de még akár rá is fizethetek. :/

2013. aug. 27. 02:49
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

:( hát kifogtál ilyen rossz társaságot, nekem is volt pár napja, hogy mondja a vezetőm (aki jófej és meg is mondta, hogy bír engem :DD) hogy hát 20ezer plusszum van aztán átnézte (nem kellett megkérnem) és hamar rájött hogy csak utalványt kápénak ütöttem néha véletlenül és nem lett gond. Általában kb mindig nullára jövök ki szóval jó nagy köcsögök veled, főleg ha minuszba jössz ki még ötvenszer át kéne számolnotok. Meg nálunk alap, hogy a 10est meg a huszast egyben gyűjtöd, máshogy el se férne... én amúgy már a péksütit is mind fejből csinálom, mivel minden nap megyek szinte mert sokan visszamondják a munkát, csak páran vagyunk akik mindig ott vannak. Árufeltölteni még nem voltam de kasszázs ismerőseim igen és azt mondták sokkal jobb, hamarabb elmegy az idő és a hajnali órákban a fizetésed is nagyobb. Én azért megszerettem a kasszás munkát, mert sok emberrel találkozol, meg egy normális közösségben ha belejössz nem olyan nehéz már.

Meg mondjuk gondolj bele aki állandósnak van ott nem véletlen olyan amilyen, hosszú távra azért nem vállalnám el :D tegnap pl. egy biztonsági őr volt tök bunkó velem (nincs kedvem leírni a sztorit) picit kiakadtam először de aztán rájöttem hogy van egy 0 állása aminél én csak többre vihetem szóval had keménykedjen :D

2013. aug. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Ez a csoportvezető is olyasmi lelkiállapotban lehet, mint az a biztonsági őr akiről írtál, többre már nem vihetik úgyhogy akik alattuk vannak azokon vezetik le a feszültséget. Tegnap este e-mailben visszamondtam a pannonworknek a munkát de még nem érkezett válasz, szerinted ha továbbra sem érkezik válasz és holnap nem megyek be dolgozni akkor azért felelősségre vonhatnak valamilyen formában?

Egyébként a legtöbb vásárló tényleg normális, de engem kikészítenek azok akik utalvánnyal fizetnek, de készpénz nincs náluk és nem tudják megérteni, hogy az utalványból nem adhatok vissza, aztán mikor 15 perc után sikerül felfogniuk akkor kitalálják, hogy inkább vegyem vissza a kosárnyi/kocsinyi árujukat.

A másik meg az, amikor tudják, hogy nincs náluk elég készpénz, de azért duplaannyi árut felpakolnak a kocsiba és mikor lehúztam akkor közlik, hogy inkább vegyem vissza a cuccok felét, mert nincs náluk elég pénz. Ezeket nem tudom ép ésszel felfogni, akárhonnan nézem sehogy se értem. Én ha elmegyek vásárolni tudom, hogy kb. mennyi pénz van nálam és nem veszek kétszer annyi árut.

2013. aug. 27. 14:29
 10/25 A kérdező kommentje:

Egyébként nálam mikor 20 ezer plusz volt az utalványokból akkor 2-szer,3-szor újraszámolta, de mindig más jött ki, egyszer kevesebb, egyszer több (egyszer 100 ezerrel több) ezért mondtam neki, hogy átszámolom én is, egyszer csak 500 forinttal több jött ki, mire újraszámoltatta, hogy az lehetetlen, mert neki sokkal több meg sokkal kevesebb jött ki.

De tegnap ezen a hiányon akadtam ki a legjobban, hogy egyszer megszámolta aztán felküldte a csövön, csak annyit hagyott lent, ami a kasszában maradt. Mikor mondtam, hogy számolja meg újból, akkor azt számolta csak át, amit a kasszába visszatettünk és mikor kérdeztem tőle, hogy a csőből hogyan tudnánk visszavenni, akkor azt mondta, hogy már sehogy, esetleg ha felmenne intézkedni, de hogy ő nem fog már felmenni..

2013. aug. 27. 14:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!