Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti ezek után elmennétek még a...

Ti ezek után elmennétek még a Tescoba pénztáros diákmunkára?

Figyelt kérdés

Eddig két alkalommal voltam a Tescoba pénztáros a múlthéten. A rendes munkát egy 4 órás betanítás előzte meg, amit ki sem fizettek, sőt annyiból állt az egész, hogy beültettek egy szintén diák pénztáros mellé és csak néztem, hogy mit csinál. Az alap dolgokat elmondta, de pl. zöldségek, pékáruk kódjait vagy hogy hogyan kell euroval fizetni, milyen utalványokat lehet elfogadni stbstb. nem tudta megmutatni, hiszen nem volt rá ideje a sok vásárló miatt.

Első nap katasztrofális volt, a bolt végébe egyedül ültettek be egy kasszába, a legközelebbi pénztáros két pénztárral arrébb ült, tehát segítséget se nagyon tudtam tőle kérni, a vezetőt meg hiába hívtam, mindig vagy ebédelt vagy szünetet tartott vagy épp más dolga volt.

Második nap már úgy éreztem jobban megy, a vásárló is kevesebb volt. Ennek ellenére a munkaidő lejárta előtt 1-2 órával odajött hozzám az ügyfélszolgálatis nő és eléggé leb*szott, hogy milyen szerencsétlen vagyok, már elege van, mert egész nap utánam dolgozik. Állítólag azok a vevők, akik nálam fizettek sorban álltak a vevőszolgálatnál, mert valami gondjuk volt, pl. rossz zöldséget/péksütit ütöttem be, nem kértem clubkártyát stb.

Mondtam a nőnek, hogy 4 óra alatt nem lehet ezt betanulni és még neki állt feljebb, hogy akkor minek vagyok itt, meg többet ne is jöjjek vagy ha mégis jövök akkor nehogy be merjek állni dolgozni, inkább üljek be más mellé a pénztárba és nézzem hogy kell csinálni míg meg nem tanulom. Megfogadtam, hogy soha többet nem megyek pénztárosnak.

Ma hívtak az iskolaszövetkezettől, hogy nem akarnék-e menni pénztárba holnap, mivel nem igen van más diákmunka elvállaltam. Nagyon félek, hogy valamit elcseszek és megint jön ez a bunkó nő lecseszni.


2013. aug. 21. 16:59
1 2 3
 11/25 Adapter007 válasza:
100%
Szerintem jól "lehúzott", nem lehet ilyen amatőr, hogy egyszer újraszámolja, máskor meg nem. Nem szabad az ilyet annyiban hagyni!! ...még ha már fáradt is vagy!
2013. aug. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
És szerinted ha holnap nem megyek be dolgozni akkor mit fognak csinálni? Levonják az abból származó "veszteséget" a fizetésemből?
2013. aug. 27. 21:27
 13/25 anonim ***** válasza:

Az aki akkor számolt nálad egy idióta és kb ki kéne rúgni, remélem nem hagyják hogy így folytassa, nálunk azért normális vezetők vannak. Ok néha van szar napjuk de ilyet nem csinálnak velünk.

Én nem vagyok pannonworkos de gondolom te se írtál alá semmit, mi legalábbis nem, csak mindig hívnak, hogy xy időben lehet jönni dolgozni, aztán ha van kedved mész, de ha nem mész el nem hiszem, hogy sokmindent tudnak csinálni. Nálunk is volt most, hogy mondja a vezető, hogy xy-meg nem jött be, ez van.

Szóval ja kell egy idegi állapot, hogy kasszás legyél, nem te leszel az első aki feladja szerintem, nálunk is csak néhányan vagyunk aki sokat van ott, pedig gondolom sokan belekóstoltak már.

2013. aug. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor holnap nem megyek be semmiképp, nem szeretném még az eddigi fizetésemet is elbukni, netalántán még ráfizetni. Egyébként mikor elkezdtem a munkát akkor írtam alá a pannonworknél valamilyen tescos papírt de nem találom sehol, azóta mindig csak hívtak hogy ekkor meg akkor menjek.. :/ Arra gondoltam, hogy lehet, hogy az előttem lévő kasszás csinált hiányt és velem akarták azt kifizettetni, szóval szerintem az se ártott volna, ha még mielőtt elkezdem a munkát én kérem, hogy hadd számoljam le a kasszában lévő pénzt, de már sajnos késő. :(

Amúgy szerintem ez nagyon tesco függő is, szóval tesco és tesco között is akkora különbségek vannak, legalábbis a dolgozók között. Pl. voltam már árut feltölteni 2 tescoban is, az egyikben a vezetők folyton járkáltak, megállni nem lehetett mert leüvöltötték az ember fejét, a másik tescoban meg kitolták az árut amit fel kell pakolnom és otthagytak nyugodtan dolgozni, olyan tempóban csinálhattam ahogy akartam, senki nem szólt rám, a lényeg az volt, hogy végezzek a munkaidő végére.

Úgyhogy neked ezek szerint szerencséd volt és sikerült kifognod egy jobbik tescot, amúgy nagyon szívesen csinálnám ezt a munkát ha nem lenne ilyen buktató benne.

2013. aug. 28. 00:47
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát ja az itteni tesco dolgozókról összességében a véleményem egyértelműen pozitív, jókedvvel megyek dolgozni, amúgy az első nap után én is fel akartam adni meg kb számoltam hány nap van a nyárból :D na mindegy több szerencsét a továbbiakban.
2013. aug. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:
100%

Eszméletlen-

Az a (Főnök)nő bizonyára zsebre rakta a különbözetet, ami miatt aztán hiány keletkezett-

Miért nem jelentetted azonnal valami nagyfőnöknek

v. a rendőrségen

2013. aug. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Nem tudtam mit tehetnék, ilyen esetben ki lehetett volna hívni a rendőrséget? Nem akartam nagy balhét se csinálni, már este 10 óra volt és rajtam kívül egy pénztáros volt csak (ez egy kisebb/közepes méretű tesco a város szélén). Egyébként én is arra gyanakszom hogy lenyúlta azt a pénzt, sőt még az is lehet hogy ott helyben zsebre rakta. Az is gyanús volt, hogy mikor meglátott akkor grimaszokat vágott hogy "már megint én.." meg megint kötekedett, hogy mért van ennyi kosár a pultom alatt, mért nem viszem vissza stb. (pedig úgy tudom a végén szokás visszavinni), mikor meg odajött hogy akkor számoljuk le a pénzt egész normális próbált lenni meg mesélt a pasijairól (ami engem tökre nem érdekel), szóval lehet azért volt "kedves", mert már előre tervezte hogy na most lenyúl engem 5 ezerrel és ennek örült... nem tudom. :/

Most attól félek, hogy nehogy még levonjanak pénzt azért, mert nem megyek be többet dolgozni. Megnéztem az e-mailemet és még tegnap délután válaszolt a pannonwork a hétfői levelemre, hogy ha elvállaltam a munkát mindenképp menjek be mert nem tudnak mást keresni helyettem. Még ha mára nem is találtak senkit, azért szerintem péntekre és szombatra bőven lenne idejük keresni valakit.

2013. aug. 28. 13:40
 18/25 anonim válasza:
100%

Ez melyik Tesco-ban volt?

Biztos valmelyik vidéki-

De azt a nőt, aki eltűntette a pénzt, azt föl kéne jelenteni

2013. aug. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
100%

De minek írtad alá azt a papírt, amit odadugott az orrod alá?- Legalább a közvetítóő cégnek szólj, hogy ott csalnak, hogy az embernek direkt levonhassák a pénzt

a béréből.- A nő részéről az egyértelműen "elterelő manőver" volt, azért szövegelt az annyit

2013. aug. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
100%

Esetleg azt nem tudnád kérni, h. másik Tesco-ba

rakjanak át?-

Vagy nincs a közelben másik (hasonló)?

2013. aug. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!