Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak szerintme megalázó ez?

Csak szerintme megalázó ez?

Figyelt kérdés
Jogászokat 604 ft nettó fizetésért foglalkoztatnak a közszférában olyan felelősségteljes munkakörben, h az csak na és stresszben. Áthelyezéssel a munkaidejüket megnövelték, viszont a fizetés nem változott, így jön ki a 604 ft. Ezt a pénzt gondolom egy érettségivel meg lehetne keresni bolti eladóként....újságot olvasva a butikban...?

2013. aug. 22. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Elég értelmetlen a kérdésed. 604 Ft-ot nem kap senki.
2013. aug. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
ez van. ha nem tetszik, le lehet lépni. bolti eladó 12 órákat dolgozik, sokszor bejelentés nélkül. ha szerinted könnyebb, próbáld meg. Senki nem mondta, hogy jogásznak menj. Választhattál volna valami piacképesebb szakmát, mert jogász végzettséggel meg vagy lőve, sem otthon, sem külföldön nem érsz vele semmit.
2013. aug. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

A férjem bolti eladó. Szerintem szívesen cserélne veled. Napi 12 órát dolgozik, 2 műszak, hétvégén is. A jelenlétí évre persze csak 8-at írna, túlórapénz nincs. És minimálbért kap.

Egyébként meg igazad is van, de a közszféra erről szól. Nincs az államnak pénze, ezért ott vágja az alkalmazottakat, ahol tudja.

Én tanár voltam, de otthagytam, mert a fizetés nevetséges.

Kiváncsi leszek erre az életpálya modellre, de szerintem ez is inkább arra lesz jó, hogy miért adjanak kevesebb pénzt.

2013. aug. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

eddig 800 ft volt ami megintcsak rossz de az áthelyezéssel lett 604, és igen, kapsz annyit, mert napi 12 órát lehet dolgozni törvény szerint!!

Szerintem ekkora tudással nevetséges ez a fizetés, plusz számonkérhetnek mindent, komoly pénzek sorsát...stb. úgyhogy sokan nem kelnének fel 600 ft-ért...

2013. aug. 22. 22:19
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

"Szerintem ekkora tudással nevetséges ez a fizetés"


az lehet. azonban a diplomások egy részének akkora arca van a diploma kézhezvétele után, hogy azonnal hatalmas fizetéseket akarnak. egyik sem akarja végig járni a szamárlétrát! pedig végig kell! egy diploma önmagában nem garantál százezres fizetéseket, ahhoz előbb bizonyítani kell, nem a mellet verni, hogy nekem diplomám van, meg bla, bla,bla. Magam is diplomás vagyok, de bennem volt annyi szakma iránti alázat, hogy alacsony bérért dolgozom, hiszen addig is tanulok. most pedig hogy "tapasztalt" vagyok, többet kapok, amivel elégedett is vagyok.

2013. aug. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Barátnőm nettó 110-et kap jogászként közszflrában, milliárdokról dönt hetente, képzeled mekkora rajta a nyomás...
2013. aug. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Nevetséges, de nem csak tied, hanem sok más emberé is.

Az eladókat meg pont ne említsd, mert ők felelősek a készletért, és ki kell fizetniük a sok lopást. A pénztárosok szintén saját pénzzel felelősek, ha hibáznak.

A jogászok meg nem.

2013. aug. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

szocmunkas diplomam van. Pultoztam napi 13 oraban (8ra voltam bejelentve) 70 eze fix plusz jatt (kis sorozoben kb. 20-25 ezret jelentett) de mivel a jatott minden standolasbal kivetted kenyerre felvagottra ment el...kb. mintha nem is lett volna.

Most portasneni vagyok 73670Ft forintert + delelott fusiban gondozok egy idos nenit 800ft/ora haromszor egy heten 4oraban. A ket helyrn kapott penzt osszeadva keresek 100 ezret...es még nem is egy helyen van ket melo tehat az utazas is penz es ido.

2013. aug. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
21%
Még ez is sok. El kellene zavarni a nagyját és odaadni az egészségügyeseknek. Na rajtuk van felelősség. Jogász...
2013. aug. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!