Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért szólnak le az emberek,...

Miért szólnak le az emberek, hogy villanyszerelőnek akarok tanulni?

Figyelt kérdés

Most fogok érettségizni és nem egyetemre szeretnék menni,hanem okj-s villanyszerelő, vagy víz-gáz-fűtés szerelő.


Hiába mondom nekik, hogy egy szakmunkásként 3-4-szer többet keresek külföldön, mint diplomával (ha egyáltalán diplomával kapsz melót)


Manapság már ennyire büdös a korosztályomnak a munka?



2013. aug. 24. 19:27
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Én egyetemen tanultam, de ne is foglalkozz ezekkel a véleményekkel. Szard le őket, és azt csináld, amit szeretnél. Majd ha végeztél a sulival és elkezdesz dolgozni, majd megmutatod nekik, h milyen könnyen kijutottál külföldre (ha szeretnél) és mennyit keresel. :)
2013. aug. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
20%
nem, csak ne a Th-ba menj
2013. aug. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Mert valahogy elültetődőtt a fiatalokban, hogy mindenkinek irodában kell csücsülnie. Csak nem gondolkoznak tovább, hogy ha mindenki irodában csücsül, akkor ki süt majd kenyeret és épít házat stb?

Ne is törődj velük! Egy jó szakma sokkal többet ér egy büfészakon szerzett diplománál!

2013. aug. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
A fiam villanyszerelőként dolgozik Angliában. Többet keress mint én valaha is kerestem volna. Mehetett volna egyetemre is, de nem akart. Én büszke vagyok rá..
2013. aug. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz senkivel!

Sógorom kint van Németországban aztán nagyon is jól keres!

Nem pedig otthon ül a seggén és osztja az észt!

2013. aug. 25. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

te se osszd itt az észt.

Inkább indulj el holnap stájeroszágba a sógorodhoz villanyt szerelni

2013. aug. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Hááát,okj tanfolyamon tanult vill.szer szakmával nálam sem tudnál bevágódni. A nyáron három végzett szakmunkást vágtam ki,akkor egy okj mit adhat? Levelezőn tanulni vezetni.
2013. aug. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A jó villanyszerelő aranyat ér! Főleg ha ért valami közeli rokonszakmához is, mint például plc programozás, riasztó szerelés, automatizálási eszközök szerelése.. stb. még ha ezek eredetileg másik szakmák is, de egy szorgalmas ember beletanulhat.

Véleményem szerint a gyakorlott, jó szakember megfogalmazás a kulcs.. ha elvégzel egy villanyszerelő sulit akkor még sehol sem vagy a szaktudás terén.. alázattal kevesebb pénzért is akár el kell vállalnod munkákat hogy gyakorlatot és tapasztalatokat szerezz és tovább képezd magad közben. Ezt követően jön el az az idő mikor megbecsült szakemberként többet kereshetsz.. persze külföldön jóval többet mint itthon.

Sok okj-s képzést végzett fiatalt elzavarnak, mert sokat akar rögtön keresni azzal a minimális szakértelemmel amit egy ilyen képzésen megszerezhetett.. persze nagy mellénnyel és nem megfelelő hozzáállással gyakran.. persze hogy elzavarják őket.. van hogy igazi szakember is alig talál munkát, vagy csak alacsonyabbnak számító fizetésért.


Aki bizonyít azt megbecsülik! Az értelmes emberek csak a suhanc nem hozzáértő szakmunkásokat nézik le.. akik meg minden szakmunkást lenéz az nem számít értelmes embernek.

Mert a jó szakmunkás szakemberek biztosítják az ő életszínvonalukat is..... egyébként pedig ha annyira kevés a jó szakmunkás akkor előbb utóbb meg kell fizetni a magasabb bérüket is... ha azt akarják hogy minden müködjön körülöttünk.

2013. szept. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hozzátenném én főiskolán végeztem informatika és automatizálási vonalon mégis elsajátítottam a villanyszerelő szakmát is... mert azzal is több vagyok és mert sok dologhoz kell is.. hiába szakmunkás végzettség.


Szerintem úgy kell ezt tekinteni, hogy minden képzés több ismeretet ad és többé teszi az embert, függetlenül attól hogy szakmunkás vagy felsőbb fokú végzettség e,persze kell a tapasztalat, gyakorlat is.

2013. szept. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%

Igy van ahogy mondod kedves#8/9.

úgy 10-20 év mulva már örülni fognak a szakmunkásnak mert már most hiány van belőle.50es 60as születésű generáció kikopik

70esszületésű generációkban meg szinte már nincs is szakmunkás vagy ha van akkor 10böl 2 ha dolgozik mint szakmunkás.Nem büdös a munka kedves kérdező csak az elmult 20-30 év generációi kevesebbet birnak mint a 40 es 50es 60as születésűek.

chipsen csokin meg joghurton nem lehet házat épiteni vagy vasmunkát végezni.

2013. szept. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!