Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van értelme kimenni Németorszá...

Van értelme kimenni Németországba, nulla kapcsolattal dolgozni? Fogorvos!

Figyelt kérdés

Összespóroltam 2 millió ft-ot, gondoltam, kimegyek Németországba és keresek valami munkát!

Friss fogorvosi diplomám van, németül középszinten beszélek!

Tervem: bérelek egy apró lakást, és bejárom az összes fogászatot, keresek egy kiadó praxist!

A pénzem kb. 2 havi praxisra és 4-5 havi albérletre elég!

Szerintetek belevágjak?

Semmi kapcsolatom nincs, nem értek meg minden szót, de el tudok magyarázni szinte bármit(hibákkal persze)

Érdemes megpróbálni?


Milyen papírok kellenének, ha kint akarok dolgozni?


2013. aug. 25. 18:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Esélyesebbnek látom, ha először valahol a nyugati határszélen (pl. Sopron) dolgozol, oda rengetegen járnak át Ausztriából. Ha már kialakult a vendégköröd, akár át is telepedhetsz Ausztriába, majd akár Németországba. Csak összehasonlításképp: te elmennél nálunk mondjuk egy román vagy egy ukrán fogorvoshoz, aki még magyarul sem tud folyékonyan?
2013. aug. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igazából szerintem jobban jársz, ha egy ideig elhelyezkedsz alkalmazottként egy fogorvosi rendelőben. Nyilván ott is van igény ilyen munkára alkalmazottként. Ott belejössz (A nyelvbe is!), szerzel vendégkört és gyakorlatot aztán meglátod.
2013. aug. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igazad van, valóban jobb lenne maradni! Én se mennék románhoz...

Mennyi idő alatt tudok kiépíteni egy telt betegkört?

Még csak gyakorlatozni voltam, hogy mindent normálisan meg tudjak csinálni, önálló munkáim még soha nem voltak!

Ha igazán jó vagyok és sokat fordítok reklámra illetve kedvezményekre, 1-2 év alatt akár be is telhetek, hogy minden nap legyen munkám?

2013. aug. 25. 18:50
 4/14 anonim ***** válasza:
Egy fogorvos barátnőm azt mesélte, hogy ott nagyon szigorúan veszi a munkát és gyakran perelnek, ha nem teljesen elégedettek a szolgáltatással. Tehát, ha valami nem tetszik nekik kártérítést kérnek. Ezért inkább dolgozz itthon bizonyos ideig, szerezz megfelelő rutint és utána vágj bele. Nehogy a kártérítésekre menjen el az összes spórolt pénzed.
2013. aug. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igenám, de kint a kezdők fizetése 2,2 millió ft, itthon ennyiért sztárorvosnak kellene lennem, és akkor sem biztos, hogy keresek ennyit!

Gondoltam, ha kimegyek, 50%-os kedvezményt adok mindenre, vagy hozz magaddal egy embert, dupla fogfehérítés vagy bármi hasonló, hogy lássák, jó munkát végzek és utánna is engem válasszanak!


Szóval, a neheze a dolognak az elhelyezkedés és a nyelv, azután meg tudnám oldani a másik felét a dolognak, ehhez van érzékem!

2013. aug. 25. 18:56
 6/14 anonim ***** válasza:
Nézd, ha úgy érzed, menne, és van itthon háttered (szülők), ahová vissza tudsz költözni, ha a végén csak elmegy az összespórolt pénzed, akkor vágj bele! Veszteni valód végül is nincsen.
2013. aug. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Még most is a szüleimmel lakok, külön bejáratú részem van, ide bármikor visszajöhetek!

Az a bajom, hogy nem tudom hogyan kezdjek neki!

Csak utazzak ki, fizessek albérletet és járjam be az országot?

Menjek be a fogászatokra és beszéljek a tulajokkal?

2013. aug. 25. 19:02
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát én biztosan először a neten néznék körül, hogy hol adnak ki praxist, vagy hol keresnek fogorvost. Ha a semmire mész ki, csak elmegy a pénzed, mielőtt bármit találnál. Beírod a google-ba, hogy "Zahnarzt Stelle", vagy "sucht Zahnarzt" vagy "Zahnarztpraxis vermieten" vagy hasonló keresőszavakat, aztán megnézed a találatokat.
2013. aug. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb lenne előbb biztos állást találnod kint, hogy nehogy belebukj abba, hogy nem találsz munkát (jó eséllyel inkább egy helyi fogorvost vesznek fel mint 1 magyart ami érthető), viszont ha lenne biztos állásod akkor csinálnád mint alkalmazott és közbe keresnél állást, így nem kéne attól tartanod, hogy feléled a nehezen összespórolt pénzt. Amit írsz, hogy 50% kedvezmény meg ilyesmi az nem feltétlen jó, csak magamból kiindulva én sem mennék el fogat tömetni 5000-ért mert bűzlene valami, hogy miért ilyen olcsó, na meg a másik, hogy nem mennék el egy ukrán fogorvoshoz itthon, ha meg olcsóbb akkor főleg!!

Szerintem mielőtt kimész a semmire, előbb kéne keresned munkát (német állásportálok, munkaerőközvetítő cégek akár itthon stb)

2013. aug. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is érdemesebb lenne először az osztrák határ mentén itthon gyakorlatot szerezni, nyelv területen is. Én jártam német anyanyelvű fogorvoshoz itthon, törte a magyart, és hát nem igazán vált be, mert alig értettem amit mond, én meg nem is akartam neki mondani semmit, mert úgy gondoltam, úgysem érti. Inkább kerestem másik dokit. Mert az ember ilyen.
2013. aug. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!